نمایش آئینی «برکت جزیره» در ابوموسی اجرا شد+تصاویر
+ پ -
نمایش آئینی «برکت جزیره» در ابوموسی اجرا شد+تصاویر

نمایش آئینی «برکت جزیره» به کارگردانی حبیب الله ناصری و باقر رمضان زاده در جزیره ابوموسی اجرا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، نمایشآیینی «برکت جزیره» و «تا گنبد طلا» به کارگردانی مشترک حبیب الله ناصری و باقر رمضان زاده توسط گروه نمایشی صدف در پارک دولت ابوموسی اجرا شد.

نمایش آئینی «برکت جزیره» اشاره ای دارد به وجود آهوها در جزیره هرمز که مورد توجه و عنایت حضرت امام رضا(ع) می باشند و وجود آهوها در جزیره مایه خیر و برکت برای ساکنان جزیره می باشد.

این نمایش در سه نوبت در جزیره ابوموسی به اجرای عموم درآمد و بیش از ۱۵۰۰ نفر درطی دو روز از این نمایش دیدن کردند.

حبیب الله ناصری این نمایش را با موضوع رضوی و با محوریت آهوان موجود در جزیره هرمز نوشته است و بازیگرانی چون ، علی رحیمی شهواری، خالد رحیمی شهواری، عبدالکریم حمزوی، طاهره آزادی، سمیه کریمی، زینب رسولی، قاسم پورزهرایی و…ایفای نقش میکنند و موسیقی نمایش هم به موسی قلعه مینابی نوازنده جفتی وسرنا سپرده شده است.

نمایش آیینی سنتی «برکت جزیره» به نویسندگی حبیب الله ناصری کاری از گروه هنری نمایشی صدف میناب بعنوان نماینده هرمزگان در پنجمین جشنواره سراسری آئین های نمایشی در فرهنگ رضوی یاسوج جزء نمایش های برتر و برگزیده این جشنواره شد.

گروه نمایشی صدف یکی گروه‌های فعال در میناب است که تاکنون در جشنواره‌های مختلف استانی، منطقه‌ای و سراسری حضور پر‌رنگ و چشمگیری داشته و توانسته است مقام‌های خوبی را برای استان و شهرستان میناب به ارمغان بیاورد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff