نمایشگاه عکس طبیعت، گامی در حفظ محیط زیست است
+ پ -
نمایشگاه عکس طبیعت، گامی در حفظ محیط زیست است
رئیس موسسه حافظان طبیعت جهانگیریه:

نمایشگاه عکس طبیعت، گامی در حفظ محیط زیست است

رئیس موسسه حافظان طبیعت جهانگیریه ضمن تشریح فعالیت های این موسسه گفت: برگزاری نمایشگاه عکس و آشنایی بیشتر مردم با طبیعت، گامی در حفظ محیط زیست است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، عادل امینا رئیس موسسه حافظان طبیعت جهانگیریه در حاشیه برگزاری نمایشگاه خیابانی عکس در مصاحبه با خبرنگار جهانگیریه گفت: این نمایشگاه با هدف در معرض دید قرار دادن فعالیت ها و دستاوردهای ۵ ساله این موسسه و با شعار “گام سبز، در طبیعت زیبا، چیزی جز رد باقی نگذاریم و جز عکس چیزی نیاندازیم” برگزار گردید.

 

رئیس موسسه حافظان طبیعت جهانگیریه عنوان کرد: این موسسه در راستای حفظ محیط زیست، آسیب شناسی معظلات و چالش های زیست محیطی فعالیت می نماید.

 

وی بیان کرد: در بهمن ماه سال ۱۳۹۰ با همکاری ۱۵ نفر از دوست داران طبیعت فعالیت این موسسه آغاز گردید و در حال حاضر اعضای این موسسه به ۳۲۰ عضو می رسد که فعالیت های این موسسه به پنج گروه تقسیم می شود که شامل گروه های: کوهنوردی، تجسس، ساخت و ساز و مرمت، عکاسان و دوچرخه سواری است.

 

امینا افزود: فعالیت های این موسسه در ۵ سال اخیر در زمینه های مختلف بوده است که اجرای برنامه های پاکسازی طبیعت، آبیاری درختان منطقه و یکی دیگر از برنامه های مداومی که با همکاری نهادهای دولتی و غیردولتی توسط این موسسه انجام می شود نهالکاری است که در همین راستا در سال ۹۴ حدود ۱۱۶۰ اصله نهال کاشته شد.

 

رئیس موسسه حافظان طبیعت جهانگیریه بیان کرد: مرمت و بازسازی آب انبارها و کاروانسراها و همچنین ساخت و آماده سازی جان پناه در قالب اتاق برای کوهنوردان، لایروبی چشمه ها و آب انبارهای منطقه، قرار دادن چندین منبع آب در مسیرهای کوهنوردی، ساخت بند جلوی چشمه ها، ساخت آبشخور و رهاسازی پرندگان و آزادسازی وحوش از فعالیت دیگر این موسسه است.

 

وی عنوان کرد: انجام برنامه های فرهنگی از قبیل: دوچرخه سواری همگانی، همایش های کوهنوردی دسته جمعی نیز از دیگر فعالیت های این موسسه است.

 

گفتنی است؛ این نمایشگاه از ۱۲ الی ۱۵ تیر ماه در پارک روبروی مسجد جامع بستک برگزار گردید که با استقبال خوب مردم طبیعت دوست بستک روبرو شد.

 

انتهای خبر/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff