تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 437294
تاریخ انتشار:دوشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۵:۲۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

«نمایشگاه عرضه مستقیم کالا» میدانی برای حمایت و معرفی تولید کنندگان بومی

در سال های اخیر با برگزاری نمایشگاه های عرضه محصولات مستقیم حرکتی جدید در جهت تأمین ما یحتاج مردم و حمایت از بازار فروش تولید کنندگان و فروشندگان بشاگردی انجام شده است.

«نمایشگاه عرضه مستقیم کالا» میدانی برای حمایت و معرفی تولید کنندگان بومی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از بشاگرد نیوز،  جمعیت ۴۰ هزار نفری  بشاگرد در سال های اخیر یکی از بزرگترین مشتریان تولید کنندگان غیر بومی در شهرستان های اطراف است.

مردم این شهرستان  با صرف هزینه های بسیار بالا و طی کردن مسافت های  چند صد کیلومتری خود را به شهرستان های اطراف می رساندند تا مایحتاج زندگی خود را تأمین کنند.

عدم تنوع کالاهای تولید شده  در بشاگرد رغبتی برای خرید کردن در مردم این منطقه ایجاد نمی کند که این امر به یکی از عومل کم رونقی بازار های داخلی تبدیل شده است.

نبود فرهنگ حمایت از تولیدات بومی که نتها در بشاگرد بلکه در کل کشور آفت سرمایه گزاری تولید کننده های داخلی شده هم یکی دیگر از ضعف های کارآفرینی در این شهرستان است.

در سال های اخیر با برگزاری نمایشگاه های عرضه محصولات مستقیم حرکتی جدید در جهت تأمین ما یحتاج مردم و حمایت از بازار فروش تولید کنندگان و فروشندگان بشاگردی انجام شده است.

جابر پروانه  غرفه دار بشاگردی نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات در خصوص قیمت اجناس ارائه شده، اظهار کرد: به دلیل تولید لباس در داخل شهرستان و پایین تر  بودن هزینه ها، قیمت محصولات ارائه شده مناسب تر است و مردم هم با استقبال خوب خود رضایتشان را نشان داده اند.

اولین تولید کننده پوشاک بشاگردی افزود: برای حمایت از تولید داخلی اداره آموزش و پروش شهرستان غرفه بنده را جهت تهیه لباس فرم مدارس پیشنهاد کرده و برای مقاطع ابتدایی و راهنمایی مقداری از محصولاتمان را خریداری کرده اند.

پروانه ضمن قدر دانی از حمایت های مسئولان، تصریح کرد: اداره صنعت و معدن شهرستان جهت کمک و ترغیب مردم به تولید داخلی هزینه غرفه بنده را متقبل شده که این حرکات قوت قلبی برای ادامه فعالیت های ما است.

یکی دیگر از غرفه داران غیر بومی این نمایشگاه با بیان اینکه از استان قم به این نمایشگاه آماده است، اظهار کرد: به دلیل محرومیت و وضعیت ضعیف معیشتی و اقتصادی شهروندان بشاگردی قدرت خریدمردم پایین است که میزان فروش را چندان رضایت بخش نمی کند.

این فروشنده قمی در خصوص امکانات و فضای نمایشگاه، گفت: عدم وجود سرویس بهداشتی، آب خوری و نبود مکانی برای اسکان غرفه داران غیر بومی از عمده مشکلات این نمایشگاه است.

جواد چملی شهروند بشاگردی با اشاره به این که قیمت های محصولات ارائه شده مناسب تر از بازار های شهرستان است، افزود: اکثر اقلام با قیمتی پایین تر از بازار عرضه می شود که با توجه به مسافت طولانی و ایجاد هزینه های بالا برای رفت و آمد، تهیه لوازم مورد نیاز از این نمایشگاه به صرفه تر است.

این شهروند بشاگردی ادامه داد: با توجه به این که در سال های گذشته فضای مناسبی برای برگزاری نمایشگاه در نظر گرفته نمی شد اما اکنون شاهد بهبود و انتقال آن به محیط سرپوشیده و مناسب فروش هستیم.

چملی افزود: قیمت میوه و تره بار تفاوت چندانی با شهرستان ندارد اما لوازم خانگی قیمت مناسبتری نسبت به بازار بیرون دارند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به گسترش فضای نمایشگاه نسبت به سال های گذشته، تنوع محصولات ارائه شده هم بیشتر شده است که باعث می شود قدرت انتخاب بالاتری داشته باشیم.

راضیه آلاد دیگر بازدید کننده نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات با اشاره به زمان مناسب برگزاری آن ، اظهار کرد: یکی از اصلی ترین مشکلات ما نبود سرویس خط واحد یا وسیله ای برای رفت و آمد می باشد که با توجه به حجم خرید محصولات کار را برای حمل آن ها دشوار کرده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: نبود سرویس بهداشتی و آب خوری از دیگر مشکلات باز دید کنندگاه  است که انتظار می رود مسئولان مربوطه و برگزار کننده برای دوره های آینده این مشکلات را برفع نمایند.

علی زارعی رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان بشاگرد با اشاره به اهداف خود از برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات، اظهار کرد: با توجه به نبود فروشگاهی در شهرستان که تمام اقلام مورد نیاز مردم را داشته باشد و همچنین پایین بودن تنوع محصولی و مشکلات مردم منطقه در تهیه اقلام مورد نیاز  جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان بشاگرد در خصوص زمانی برگزاری این نمایشگاه، افزود: در سال جاری حدود ۶۰۰ ۷دانش آموز در این منطقه وجود دارد که اولیا آن ها در سال های گذشته با صرف هزینه های بسیار بالا ما یحتاج تحصیل را از بازار های شهرستان های اطراف تأمین می کردند لذا با برگزاری این نمایشگاه مردم می توانند بدون پرداخت هزینه های بالا تمام محصولات مورد نیاز خود را از بازار خود بشاگرد تأمین کنند.

زارعی گفت: این نمایشگاه با ۱۲۰ غرفه شروع به کار کرده است که مواد غذایی، پوشاک و لوازم خانگی از عمده محصولات ارائه شده است که با ۱۵ درصد تخفیف نسبت به بازار آزاد به فروش می رسد.

وی ادامه داد: این نمایشگاه به مدت ۱۳ روز که سه روز آن مجدد تمدید شده است تا سوم مهر ماه ادامه دارد.

رئیس اداره صنعت و معدن بشاگرد در خصوص نظارت بر کار غرفه داران، اظهار کرد: تیم نظارتی ما هم در بحث قیمتی و هم بهداشتی به صورت مستمر در حال بازدید است  و مردم هم در صورت مشاهده هر گونه تخلف می توانند با شماره تلفن ۲۴۲۵۳۱۲۸۳ و یا ۱۲۴ تماس حاصل فرمایند.

زارعی ادامه داد: گشت نظارتی ویژه مدارس از ۱۵ شهریور سال جاری توسط بازرس ادراه و گشت مشترک در حال انجام است و هرگونه گران فروشی یا تخلف و شکایات مردمی رسیدگی، و به تعزیرات حکومتی اعلام می شود.

وی در خصوص مکان برگزاری نمایشگاه، تصریح کرد: به دلیل نبود فضای مشخص و سر پوشیده برای برگزاری نمایشگاه، در سال های گذشته در محیط های نامناسب این کار انجام می شد لذا تصمیم گرفتیم از بازارچه نخل که توسط شهرداری به عنوان بازار روز در سال جاری احداث شده رونمایی و از ظرفیت موجود بهره بریم.

رئیس اداره صنعت و معدن بشاگرد گفت: با توجه به سرمایه گزاری که شهرداری سردشت برای ساخت این بنا کرده است یکی از اهداف ما تأمین هزینه های انجام شده شهرداری و همچنین استقرار افرادی در این مکان برای کار به صورت دائمی است که با رونق بازارچه و کسب درآمد توسط شهرداری، بتوان شهر را رونق داد.

زارعی در خصوص نبود آبخوری و سرویس بهداشتی در فضای نمایشگاه، بیان کرد: با توجه به اینکه بنای بازارچه به تازگی احداث شده و برای نخستین بار به صورت آزمایشی بهره برداری می شود هنوز برخی  کاستی ها را دارد اما این حرکت، شروعی برای عیب یابی و برگزاری جشواراه های دیگر در آینده است.

وی در خصوص مشکلات رفت و آمدی بازدیدکنندگان، گفت: اختصاص سرویس رفت آمد موضوعی تیمی و خارج از وظایف صنعت و معدن بشاگرد است اما یکی از دغدغه های ما که ایجاد یک عدد تاکسی تلفنی در سطح شهرستان بود با همکاری بخش خصوصی انجام شده است.

رئیس اداره صنعت و معدن بشاگرد در خصوص قیمت غرفه ها اظهار کرد: قیمت گزاری توسط مسئول برگزار کننده نمایشگاه صورت می گیرد اما در بحث حمایت از تولید کنندگان و بازاریان بومی غرفه ها را با قیمت های پایین تر به فروشندگان بشاگردی واگزار کرده ایم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ضمن قدر دانی از فرمانداری شهرستان بشاگرد و تمام مسئولانی که تا کنون ما را حمایت کرده اند اما برای تحقق اهداف بلند مدتمان از تمام مردم و مسئولان انتظار حمایت جهادی  داریم تا بتوانیم با تکیه بر ظرفیت های بکر این شهرستان، بازار کار امنی برای جوانان بشاگرد ایجاد کنیم.

انتهای پیام/ح

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=437294
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,558 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی