نمایشگاه صنایع دستی و فرهنگ و هنر در سیریک دایر شد+ تصاویر

+ پ -
نمایشگاه صنایع دستی و فرهنگ و هنر در سیریک دایر شد+ تصاویر

فرماندار شهرستان سیریک گفت: بمناسبت ایام نوروز و میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهراء(س) و هفته زن نمایشگاه آثار و دستاوردهای فرهنگی هنری، صنایع دستی ، گردشگری ، لباس های بومی و محلی ، و اقلام سنتی و قدیمی در شهرستان سیریک برپا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ؛ سعیدالله مبارکی فرماندار شهرستان سیریک افزود: این نمایشگاه با هدف معرفی آثار و دستاوردهای بومی منطقه ، فرهنگ ، آداب و رسوم مردم شهرستان و ارائه صنایع دستی بویژه بانوان به مسافران و گردشگران برشمرد.
این مسئول ابراز داشت: نمایشگاه صنایع دستی و بومی محلی و لباس های محلی زنانه و مردانه علاوه بر جنبه نمایشگاهی در غرفه ای جداگانه برای علاقمندان و میهمانان با تخفیف۲۵ درصدی به مدت سه روز در محل بازارچه میشی دایر است.
مبارکی یادآور شد: از اهداف مهم برپایی این نمایشگاه ارائه فرهنگ کهن و غنی قوم بلوچ و آشنایی بیشتر مردم و میهمانان علی الخصوص جوانان و نوجوانان با فرهنگ و هنر مردمان سرزمین دریا و ساحل برشمرد.
فرماندار شهرستان سیریک اضافه کرد: در این نمایشگاه غرفه های صنایع دستی ،غرفه انواع پوشش های محلی ، غرفه انواع غذاهای محلی ،غرفه محصولات فرهنگی(کتاب، نشریه، عکس، پوستر) ،غرفه ابزار سنتی کشاورزی ،غرفه معرفی اماکن تاریخی،تفریحی و گردشگری شهرستان سیریک برپا شده است.
وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه به همت رابط میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان سیریک دایر شده است.

 

1

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

16

17

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff