نمایشگاه خوشنویسی نقش نی در بندرعباس برگزار شد

همزمان با هفته خوشنویسی نمایشگاه خوشنویسی نقش نی با حضور مدیر کل ارشاد اسلامی و اساتید و هنرمندان خوشنویسی استان هرمزگان در محل نگار خانه استاد حسن احمدی نسب افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ نمایشگاه خوشنویسی « نقش نی » در بندرعباس با حضور مدیر کل ارشاد اسلامی کمالی ، رئیس خوشنویسان استان ، مسوولین استانی و هنرمندان روز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ درنگارخانه استاد حسن احمدی نسب افتتاح شد.

رضا کمالی مدیر کل اداره کل ارشاد و اسلامی هرمزگان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه خوشنویسی « نقش نی » ضمن تقدیر از تلاش ریاست انجمن خوشنویسان استان گفت: خوشنویسی هنری اصیل وریشه دار است که زیبایی بصری این هنر بر هیج کس پوشیده نیست.

کمالی افزود: نمایشگاه خوشنویسی نقش نی ، فرصتی است تا هنرمندان و علاقمندان به هنر خوشنویسی با تکنیک این هنر گرانقدر آشنا شوند و عرصه فعالیت برای افراد جدید به این هنر فراهم گردد.

موسی دهقانی رئیس انجمن خوشنویسان استان هرمزگان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقش نی گفت: هنر خط و کتابت والاترین و ارزشمند ترین میراث بشری است، هنر قدرتی شگرف دارد و هنرمند با خلق اثر در جایگاهی فراتر از دیگران قرار می گیرد.

انتهای پیام/
وی افزود: به ‌مناسبت هفته خوشنویسی آثار هنرمندان استان از تاریخ ۲۸ مهر ۱۴۰۰ در نگارخانه استاد حسن احمدی نسب به نمایش گذاشته شده است که امیدواریم با برپایی نمایشگاه های مختلف خوشنویسی در سطح استان بتوانیم موجب زنده نگه داشتن این هنر ارزشمند بشری باشیم
رئیس انجمن خوشنویسان استان هرمزگان گفت: این نمایشگاه از آثار اساتید و اعضا انجمن خوشنویسان استان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان برگزارشده است.

نمایشگاه نقش نی از تاریخ ۲۸ مهر ۱۴۰۰ به مدت یک هفته در ساعت های ۸ صبح الی ۱۲ و ۱۶ الی ۱۹ در نگارخانه اداره کل ارشاد اسلامی دایر می باشد.

منبع: روابط عمومی انجمن خوشنویسان استان هرمزگان

انتهای پیام/