نمایشنامه آمیر علی هنرمندان حاجی آبادی به جشنواره کشوری راه یافت
+ پ -
نمایشنامه آمیر علی هنرمندان حاجی آبادی به جشنواره کشوری راه یافت

نمایشنامه آمیر علی کاری از هنرمندان گروه آیینی مذهبی “نینوا” شهرستان حاجی آباد به جشنواره کشوری بسیج هنرمندان راه یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الله جعفرپور، نویسنده و کارگردان شهرستان حاجی آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار  پیارم با بیان اینکه نمایشنامه آمیر علی کاری از گروه آیینی مذهبی نینوا از هنرمندان شهرستان حاجی آباد به جشنواره کشوری بسیج هنرمندان راه یافت؛ اظهار کرد: این نمایش نامه به کارگردانی بنده و نویسندگی بهنام نیک سرشت می باشد.

 

وی به مهم ترین هدف این نمایش اشاره کرد و گفت: تقویت روحیه مقاومت و صبر در مقابل مشکلات و همزادپنداری نسل جوان جامعه با شخصیت جوان نمایش مهمترین هدف این نمایش بود.

 

کارگردان آمیر علی بیان کرد: این نمایش به صورت تلفیقی از دفاع مقدس و عاشورا می باشد و شخصیت جوان این نمایش به علت بیماری عمو خود که آمیرعلی نام دارد وسایل تعزیه خوانی که هر سال از آن ها استفاده می کردند را آورده در میدانی جمع کرده و به حراج گذاشته است تا هزینه درمان آمیر علی را فراهم کند، اما آمیر علی که جانباز جبهه است راضی به این کار نیست.

 

جعفرپور افزود: مسلم جعفری، ابراهیم لشکری، علی جعفری، میعاد پور رودباری، محمد عسکری و محمد جواد کریمدادی از جمله بازیگرانی هستند که در این نمایش نقش آفرینی می کنند.

 

این هنرمند هرمزگانی با بیان اینکه هنر شهرستان حاجی آباد افت کرده است؛ تصریح کرد: در ۳ سال اخیر رشد خوبی در زمینه های تعزیه خوانی و تئاتر و فیلم سازی داشته و انجمن تعزیه حاجی آباد از سال ۹۲ هر ساله در دهه محرم اجرای تعزیه و تئاتر دارد.
وی به دلایل افت هنر شهرستان حاجی آباد اشاره کرد و افزود: علت افت هنر این شهرستان فاصله گرفتن هنرمندان از فضای هنری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اما در سه سال اخیر هنرمندها حضور پررنگی داشته اند به خصوص انجمن تعزیه و انجمن نمایش و انجمن سینما جوانکه پیشرفت خوبی داشته و در جشنواره های مختلف شرکت می کنیم.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff