نماز عید فطر و دستاوردهای یک ماه بندگی خالصانه شیعه و سنی در سیریک + تصاویر
+ پ -
نماز عید فطر و دستاوردهای یک ماه بندگی خالصانه شیعه و سنی در سیریک + تصاویر

نماز عید سعید فطر در بیش از ۷۵ میعادگاه ،مصلی و مسجد شیعه و سنی شهرستان سیریک به امامت روحانیون و علمای معظم و شرکت پرشور مردم اعم از پیر و جوان ، زن و مرد کوچک و بزرگ برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، یکی از مهمترین اعمالی که مردم مسلمان شیعه و سنی در شهرستان سیریک انجام می دهند  قبل از خواندن نماز عید فطر حضور بر سر قبور مطهر شهداء و  قرائت فاتحه و عطر افشانی و غبارروبی  قبور مطهره شهدا و همه مردگان است  سپس در ادامه با شرکت در نماز عید و اقامه نماز و تبریک دسته جمعی همه مردان و زنان به یکدیگر از صبح تا غروب به دیدن اقوام ، بستگان و دوستان می روند و این مسئله تا سه روز ادامه دارد.

 

روز عید فطر روز بسیار مهمی برای همه مسلمانان است و مسلمانان پس از یک ماه روزه و تهجد و عبادت برای گرفتن پاداش الهی آماده شدند این روز، از سویی سبب شادی و سُرور است برای اینکه که هر مسلمانی از انجام وظیفه الهی خوشحال و مسرور است اما از سویی چون روز دریافت جوایز الهی است انسان در حالت خوف و دلهره به سر می‌برد از این که نمی‌داند اعمال یک ماهه او تا چه اندازه مورد قبول درگاه احدیت واقع شده است.

 

در این روز مهمترین اعمالی که یک انسان مسلمان باید انجام دهد شامل غسل کردن ، زکات فطریه دادن ،لباس نو پوشیدن، افطار کردن صبح با خرما، نماز عید خواندن به جماعت،دعای ندبه خواندن، گفتن ۱۰۰ بار العفو، دعا برای فرج امام زمان و صله رحم است.

 

اهمیت نماز عید سعید فطر بر هیچ انسان مسلمان و روزه داری پوشیده نیست و این روز از اعیاد بزرگ امت اسلامی است که برپایی مراسم‌های ویژه نماز عید یکی ازمهمترین اعمال عید محسوب می شود.

 

مقام معظم رهبری می فرمایند: این نماز روز عید فطر به یک معنا شکرانه نعمت الهی در ماه رمضان است شکرانه‌ی این ولادت جدید است. در نماز عید فطر بارها به خداوند عرض می‌کنیم: «ادخلنی فی کلّ خیر ادخلت فیه محمّدا و آل محمّد»؛ ما را به آن بهشت مصفای ایمان و اخلاق و عمل که این برگزیدگان را در آن‌ جا دادی، وارد کن. «و اخرجنی من کلّ سوء اخرجت منه محمّدا و آل محمّد صلواتک علیه و علیهم»؛ از آن دوزخ عمل ناشایست، اخلاق ناشایست، عقیده‌ی ناشایست که این بزرگواران و عزیزان عالم خلقت را از آن محفوظ و مصون نگاه داشتی، ما را خارج کن‌.

 

عید سعید فطر، عید رهایی از هرگونه عذاب و عید بازگشت انسان به فطرت است برپایی نماز جماعت عید سعید فطر نشان دهنده قدرت دین مبین اسلام در برابر دشمنان است و باید برای برپایی این نماز تلاش ویژه‌ای شود و تمامی مسلمانان در این آیین وحدت بخش شرکت می کنند.

 

عید سعید فطر نمادی از وحدت مسلمانان است وحدتی که سبب ذلت و نا امیدی و یاس شیطان و نیز خواری استکبار و دشمنان اسلام است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff