تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 352808
تاریخ انتشار:جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه هرمزگان:

نماز جمعه محل بصیرت افزایی ودفاع از ارزش هاست/غدیر فرصتی برای تبیین امامت و ولایت است/قدرت نظامی ایران سرتعظیم استکبار را فرودآورد

ائمه جمعه استان هرمزگان با تاکید بر هوشیاری مسئولان در برابر استکبار و آمریکا تاکید کردند:عزت امروز انقلاب اسلامی ایران در جهان ارمغان پایداری و قدرت دفاعی است.

نماز جمعه محل بصیرت افزایی ودفاع از ارزش هاست/غدیر فرصتی برای تبیین امامت و ولایت است/قدرت نظامی ایران سرتعظیم استکبار را فرودآورد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با تاکید بر هوشیاری مسئولان در برابر استکبار و آمریکا تاکید کردند:هر گونه اشتباه و سهل انگاری به زیان جامعه اسلامی است چنانچه اگر عزتی که امروز انقلاب اسلامی ایران در جهان بدست آورده است از پایداری و قدرت دفاعی ما است، و این آمادگی دفاعی کشور را باید هر روز ارتقا ببخشیم.

اثر تورم تک رقمی باید در زندگی مردم قابل مشاهده باشد

آیت‌الله سید محمدجواد رکنی حسینی امام جمعه بندرلنگه ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به دیدار مسئولان ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن، اعضای شورای عالی آمار کشور و مدیران مرکز آمار ایران با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: مقام معظم رهبری «آمار و اطلاعات دقیق، متمرکز و علمی» را پایه‌ی اصلی در تصمیم‌گیری کارآمد برای کشور خواندند و با تأکید بر اهمیت طرح سرشماری عمومی، خطاب به مردم خاطرنشان کردند: همه‌ی مردم عزیز باید به طور جدی در این طرح مهم مشارکت کنند.

وی افزود ایشان خاطرنشان کردند: لازمه‌ی تحقق اقتصاد مقاومتی، وجود آمار و اطلاعات دقیق از وضعیت تولید داخل و بنگاه‌های تولیدی و نیازهای آن‌ها است.

امام جمعه بندرلنگه در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: گاهی مراکز مختلف در خصوص نرخ بیکاری یا نرخ تورم و رشد اقتصادی، آمارهای متفاوتی بیان می‌کنند در صورتی که قیمت‌ها بالا می رود ولی می‌گویند  تورم پایین آمده است که این مسئله موجب ایجاد بی‌اعتمادی در مردم می‌شود.

عزت انقلاب اسلامی ایران دستاورد قدرت دفاعی کشور است

حجت الاسلام سیدمهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه های عبادی و سیاسی امروز شهرستان با اشاره به زندگی مردم در دنیا و آخرت از نگاه امام هادی(ع)، اظهار کرد: مردم در دنیا سروکارشان با مال و درآمد است و به فکر نتیجه اعمال و مال خود نیستند، درحالیکه این دنیا می گذرد و سرای آخرت است که انسان براساس اعمال خود باقی می ماند.

وی افزود: طبق روایات از امام هادی(ع)، این دنیا یک بازار است، در بازار یک عده سود می کنند و یک عده ضرر، آن کسی که سرمایه اهل بیت(ع) را از دست ندهد سود کرده و کسی که دنبال مال حرام و گناه باشد ضرر کرده است.

تاج زاد با تبریک آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه و همچنین نزدیکی آغاز سال تحصیلی مدارس، ادامه داد: شما طلبه ها و روحانیون سربازان امام زمان(عج) هستید و رسالت سختی در عصر غیبت دارید و باید کاری کنید که رضایت امام زمان(عج) در منظرگاه جهانیان جلب شود.

امام جمعه رودان با اشاره به سالروز کشتار وحشیانه اردوگاه صبرا و شتیلا، گفت: این جنایت وحشتناک با حمایت آمریکا، مدیریت صهیونیست و اجرای مزدوران لبنانی در شهریور سال ۱۳۶۱ انجام شد، و هزاران آواره فلسطینی به دستور آریل شارون ملعون به طرز فجیعی قطعه قطعه شدند و ازبین رفتند، و طبق تعبیر گزارش شاهدان عینی، آسمان در این جنایت گریست.

وی اضافه کرد: صحنه ها و کشتاری که امروز گروه تروریستی داعش مرتکب می شود ذره ای از جنایات اردوگاه صبرا و شتیلا است.

خطیب نماز جمعه رودان خطاب به مسئولان کشور، تصریح کرد: امروز باید مسئولان نظام متوجه باشند که طرف مذاکره کننده ما این چنین افرادی هستند، و نباید به نامه ها و امضاء کشورهای غربی دل خوش کنند و اگر عزتی که امروز انقلاب اسلامی ایران در جهان بدست آورده است از پایداری و قدرت دفاعی ما است، و این آمادگی دفاعی کشور را باید هر روز ارتقا ببخشیم.

امام جمعه رودان با هشدار به ورود یک عده جاسوس قبل از انتخابات به کشور، افزود: این جاسوس ها می خواهند نظم انتخابات را فراهم کنند و یا اینکه فتنه ای دیگر بوجود آورند.

عید سعیدغدیرخم عید انسانیت و پیمان عهد با امامان است

حجت السلام والمسلمین سید عباس تقوی امام جمعه موقت بندرعباس در خطبه های نماز جمعه امروز خود با اشاره به سخنان امیرالمومنین علی (ع) گفت: هرگاه  امام و رهبر جامعه وظایفشان نسبت به مردم رعایت کنند در جامعه عزیز می شود ، در امور ، قواعد دینی و آموزه های دینی در جامعه سرپا می شود که مطلوب است  این جامعه دینی ، نشان عدالت اقتصادی ، سیاسی در جامعه رعایت می شود .

وی افزود:هر حکومت در سایه بصیرت و در عمل به فرامین رهبری ممکلت است و خیلی تلاش شده که بین رهبر و مردم فاصله افتد اما مردم جامعه ایران با بصیرت لازم و حق شناسی برخوردارند و این نشانه عزت و شوکت از آن ماست.

امام جمعه موقت بندرعباس اظهار کرد: یکی از شبکه های خارجی در گفتگو با کارشناس آل سعود می گوید مهمترین مشکل ما با کشور ایران در تعامل ، ولایت فقیه است و این مشکل اساسی ولی فقیه، رهبری ناب و رهبر شجاع دارند  و عربستان در تلاش است که بین مردم و رهبری فاصله بیا اندازند و در این موضوع که مردم ایران خود را نشان دادند.

تقوی تاکید کرد:عید قربان و عرفه قبل از آن  در امسال ایام پیچیده ای بود که با شهادت کثیرای از حجاج در سال گذشته روبرو بوده ایم، عیدتان مبارک و دعاهایتان مستجاب باشد و عید سعید غدیر که این عید انسانیت ، عید فخر اولیاست که همه اولیا الهی این عید را جشن می گرفته اند و باید پیام غدیر که پیام بسیار مهم است برای همه بازگو نمود.

وی افزود:زمانی که پیامبر اکرم (ص) در مسیر بازگشت از حج مردم  شیعه و سنی همه را جمع نمود و دست حضرت علی را بالا برد و ولی مومنین معرفی نمود و با این کار کفار در این زمان ناامید شدند و با معرفی امیرالمومنین نابود شدند و گفتن این مسیر پیامبر ادامه دارد.

امام جمعه موقت  بیان داشت:امام علی شخصیتی است که دوستان و دشمنان  از ترس شخصیت آن حضرت را کتمان می کردندو امام اقیانوسی از فضیلت است و هیچ کس به اندازه امیرالمومنین صاحب نقل شده اصلی نیست و غدیر پیمان عهد با همه امامان است و این عید گرامی است و باید گرامی بداریم .

تقوی با توجه هفته دفاع مقدس  اظهار کرد: اگر غیرت و ایستادگی شهدا ، جانبازان، ایثارگران و آزادگان نبوده این جامعه و رونق کنونی ایجاد نمی شد و این هشت سال دفاع مقدس تابناکترین قصه تاریخی این کشور است و همه دنیا در این جنگ دست داشته اند .

امام جمعه موقت بندرعباس با اشاره به موضوع سرشماری تصریح کرد : سرشماری از اوایل مهرماه آغاز می شود و از همه هموطنان گرامی  تقاضا می شود در سایت همه آمار و اطلاعات خود را ثبت کنند و این عمر باعث مصرف هزینه های کم است  و این کار بسیار بزرگ در نفوس مسکن و سرشماری جامعه است.

وی افزود:امامان بزرگوار نماز جمعه باید در موضوع نماز جمعه بحث های که مطرح فرموده  جایگاه نماز جمعه سزاوار است در خطبه ها را بخواند و نیازها جامعه و همه مسائل دنیوی و دینی را بگویند ، چه بر سر مردم می گذرد و آنچه مایع  سیاسی و اجتماعی حرف های بزند که سبب انتقال دولت باشد ، در مورد معاملت های که می شود در سازمان گفته شود و از قرارداده های نقدی و غیرنقدی سخن گفته شود.

تعظیم استکبار دربرابر ایران رجز خوانی توخالی نیست

حجت الاسلام پولادی امام جمعه موقت پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه پارسیان با تبریک دهه امامت وولایت، به آیه ۶۷ سوره مائده اشاره کرد و گفت: خداوند در این آیه پیامبر را با لفظ رسول خطاب می کند که آنچه به شما ابلاغ کردیم را انجام دهید که اگر این را مأموریت را انجام ندهید رسالت را انجام نداده اید وآن این است که ولایت و امامت را ابلاغ کن تا با تشکیل حکومت اسلامی برپایه توحید وعدالت زیر سایه ولایت وامامت،مفسرین حقیقی دین،بشر را به سعادت وکمال برسانند.

امام جمعه موقت پارسیان با گرامی داشت سالگرد مفسر قرآن ومروج غدیر، مرحوم آیت الله خزعلی(ره) اظهار کرد:آیت الله خزعلی یک روحانی حقیقی بود که در دفاع از ارزش ها،قرآن ودین و انقلاب اسلامی با هیچ احدی تعارف نداشت، وهمیشه خط شکن دفاع از حریم ولایت وامامت بود.

حجت الاسلام پولادی با تأکید بر اینکه هفته های گذشته برخی امام جمعه های کشور نسبت به برخی عملکرد دولتمردان در عرصه بین المللی وداخلی گلایه مندبودند،تصریح کرد: سخنگوی دولت چند روز قبل یک موضع گیری کردند که این موضع گیری بیشتر جهت ترویج سکولار بود تا دفاع از دولت.

وی با انتقاد از سخنگوی دولت گفت:اینکه سخنگوی دولت بگوید تریبون نمازجمعه محل ترویج اخلاق ومعنویت است وبه سایر مفاهیم کارنداشته باشد، این به چه معناست؟نمازجمعه نماز عبادی سیاسی است،نمازجمعه ای که در آن از انقلاب،قرآن، دین ونظام مقدس جمهوری اسلامی که حفظ آن از اوجب واجبات است دفاع وصحبت نشود نمازجمعه مطلوب نیست،بلکه جایگاه نمازجمعه محل بصیرت افزایی،اخلاق ودفاع از ارزشهاست.

خطیب موقت نمازجمعه پارسیان ضمن تبریک هفته دفاع مقدس،یاد ونام تلاشگران عرصه جهاد وشهادت گفت:انقلاب نوپای ما توسط یک فرد خودخواه وجاهل مستبد که به تحریک استکبار مورد هجمه قرار گرفت وهمه قدرت های دنیا حامی آن بودند ولی این ملت ایران بود که با هرقوم وقبیله ای و با هردین ومذهبی وبا وحدت در مقابل این هجمه ایستادند درحالی که کمترین امکانات را دراختیار داشتند .

حجت الاسلام پولادی ادامه داد: امروز اگر امنیت وآسایشی داریم و استکبار درمقابل ما سرتعظیم فرود می آورد،به واسطه همه تجهیزات نظامی ماست و این یک رجز خوانی توخالی نیست و مبتنی برواقعیت است.

عید غدیر برای تبیین امامت و ولایت در جامعه است

علیرضا صفایی حائری خطیب نماز جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد:  غدیر اصل ولایت است و ولایت  اساس دین مبین اسلام است و مسئله غدیر یک بحث تاریخی نیست بلکه فرهنگ نامه ولایت و امامت است  و پیام غدیر خم استمرار حکومت الهی و استقرار پیام نبوت در جامعه اسلامی است که باید این موضوع و مسائل به درستی تبیین و نهادینه شود.

وی  ضمن تبریک و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدای جنگ تحمیلی و همه رزمندگان ، ایثارگران ، جانبازان، و خانواده معظم شهداء افزود:  هفته دفاع مقدس نمادی از عزت و سربلندی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در دنیا است  هفته ای است که سرشار از ایثار و وحدت برای محافظت از دین و شرف و ناموس و مقدسات جامعه اسلامی بود و این فرهنگ باید نسل به نسل  به فرزندان این مرز و بوم منتقل شود.

صفایی حائری ابراز کرد:هفته دفاع مقدس یعنی تثبیت اقتدارجمهوری اسلامی ایران، تضمین استقلال کشور، ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی و جهادی، تولد راهبرد نوین دفاعی انسان محور مبتنی بر عنصر ایمان و عشق به خدای متعال و همدلی و همراهی اقشار مختلف یک جامعه برای ایستادن و متکی شدن بر عزم و اراده خویش و پرهیز از اطاعت پذیر و سلطه بیگانگان بر کشور است.

امام جمعه شهرستان سیریک یادآور شد: خدمت به مردم بالاترین درجه افتخار این مسئول برای جامعه و کشور است و همه مدیران ادارات و نهادهای شهرستان باید در  هر حال پاسخگوی مردم و ارباب رجوع خویش باشند مشکلات هست ولی باید با تلاش ، همت و عزم پولادین و ایمانی استوار با همراهی و مساعدت حتی خود مردم مشکلات را حل و مرتفع ساخت.

سهل انگاری مردم و مسئولان به زیان جامعه اسلامی است

امام جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته کیش با اشاره به نزدیک شدن به هفته دفاع مقدس بیان کرد: در ۸ سال دفاع مقدس فرزندان ایران اسلامی مردانه در برابر دشمن ایستادند و با دست خالی و بدون تجهیزات با اعتقاد کامل به دفاع از سرزمین خود پرداختند و سرافرازانه، جانانه و مردان جنگیدند و اجازه ندادند که حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی در اختیار دشمن قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه هر گونه اشتباه و سهل انگاری به زیان جامعه اسلامی است اظهار کرد: باید همه مسئولان و مردم در خدمت سیاست کلی نظام عمل کرده و در بخش های مختلف نظامی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در خدمت اهداف و سیاست کلی نظام باشیم و هستیم.

وی با یادآوری اینکه ۸ سال دفاع مقدس برای ما درس های فراوانی داشت ابراز کرد: ۸ سال مبارزه و پایداری به ما فهماند در روزهای سخت با حداقل توان و نیازهای فراوان و تحریم های دشمنان می توانیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و در مقابل دشمن ایستادگی کنیم.

حجت الاسلام علیدادی با اشاره به اینکه جنگ برای مردم و کشور ما هزینه های بسیاری داشت تاکید کرد: ده ها هزار شهید، ده ها هزار جانباز و ده ها هزار اسرایی که سختی های بسیاری را تحمل کرده و جانبازانی که آثارروزهای سخت عملیات را هیچگاه فراموش نخواهند کرد، همچنین تخریب شهرها و ویرانی هایی که در کشور اتفاق افتاد کشور ما را عقب انداخت همه هزینه هایی است که بر ما تحمیل شد اما به فضل الهی توانستیم از تمامی امتحانات سرافراز بیرون بیاییم.

عیدغدیرخم سند حقانیت تشیع است

حجت‌الاسلام مختار صادقی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی – سیاسی جمعه این هفته با اشاره به روز شعر و ادب فارسی اظهار داشت: هر چیز در قالب هنر نابودشدنی نیست و شعر یکی از هنرهای برجسته‌ای است که خداوند متعال به هر کسی عطا نفرموده و خداوند طبع شعر در هر کسی که قرار داده است باید در جهت پیشبرد برنامه‌های دینی و بیدار کردن افکار عمومی دنیا استفاده کند.

وی با اشاره به فرارسیدن عید سعید غدیر افزود: عید غدیر سند هویت شیعه است و توفیق بزرگی است که شامل حال شیعیان شده است.

امام جمعه موقت حاجی آباد در ادامه سخنانش بیان داشت: اگر موضوع غدیر به‌خوبی و با شور و حرارت برگزار می‌شد هیچ‌گاه مسیر تاریخ و مسیر حرکت انسان‌ها تغییر پیدا نمی‌کرد و قطعا سرنوشت دنیا به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

وی با اشاره به سند حقانیت غدیر گفت: در روز عید سعید غدیر خم آیه نازل شد و خداوند به پیامبر(ص) فرمود؛ «اگر این رسالت را انجام ندهی دینت را به اتمام نرساندی»، اما متاسفانه عده‌ای تاکنون در پی تحریف این آیه برآمدند.

حجت‌الاسلام صادقی در ادامه آل سعود را کشوری مستبد خواند و با انتقاد از حرکات وحشیانه آنان در سوریه، یمن و لبنان افزود: آل سعودی که ادعای مسلمانی دارد کدام رفتار آنها بوی انسانیت به خود می‌دهد؟ اگر مسلمان هستند پس چرا دائما در حال آدم‌کشی و کودک‌کشی است، چرا به دستورات قرآن عمل نمی‌کند، آنها به مصداق آیه شریفه قرآن کریم، انسان‌های پست‌تر از حیوان هستند.

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=352808
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,513 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل