داعش دست نشانده و سامان دهی شده از سوی آمریکاست/ نماز جمعه سنگر افزایش بصیرت دینی و سیاسی می باشد

+ پ -
داعش دست نشانده و سامان دهی شده از سوی آمریکاست/ نماز جمعه سنگر افزایش بصیرت دینی و سیاسی می باشد

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: داعش دست نشانده و سامان داده شده از سوی آمریکا است و جان انسانها و جان خود را به خطر انداخته اند بنابراین جوانان آگاه باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس با اشاره به اینکه پیامبر گرامی، دختر ایشان، اصحاب، خلفا و همسر پیامبر به زیارت شهدا می رفتند، گفت:  درحال حاضر در شبکه های مجازی به زیارت حمله می کنند باید از آنها پرسید  حرف حسابتان چیست چون اطلاعی نداریم بلد نیستم جواب حمله های آنها را دهیم و سکوت می کنیم پس باید یاد گرفت و جواب آنان را داد.

 

وی افزود: اکثر کتبی که از گذشته به دست ما رسیده است به قلم علمای اهل سنت می باشد که زیارت شهدا بخوبی در آنها بیان شده  و از اسناد تاریخی ما هستند.

 

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه نماز جمعه محل بالابردن بصیرت دینی و بصیرت سیاسی است، اظهار کرد: ابتدا باید بصیرت دینی را افزایش داد چون اگر دین نباشد سیاست یعنی چه، انقلاب بدون دین معنا ندارد اول دین  بعد سیاست باشد و  سنگر نماز جمعه باید سنگر بالابردن فکر مردم باشد.

 

نعیم آبادی تصریح کرد: نمازجمعه سربازخانه امام صادق(ع) است بنابراین باید یاد بگیرید سپس با دشمن بجنگید و آن را شکست دهید و بازگردید و نماز جمعه را به این عنوان ببینید و از نماز جمعه بصیرت دینی و اندیشه های دینی را بخواهید اگر اندیشه های دینی را بخاطر بسپارید کسی جرات نمی کند در استان حرفهای بیهوده را به زبان بیاورد و دست درازی کند.

 

وی افزود: جوانان چشم خود را باز کنند چون داعش خودشان اعتراف کردند که دست نشانده و سامان داده شده  آمریکا هستیم فرزندان کلینتون رها کنید که با تحریک خانم فاسقه ای بنام کلینتون جان انسانها و جان خود را به خطر انداخته اید بدانید که مهمان نمرود و فرعون در جهنم هستید.

 

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با توصیه به تقوای فکری بیان کرد: نسبت به دیگران بداندیشی نکیند تقوای زمینی و غیبت دیگران نکنید و دینمان را به باد ندهیم و به جستجو نکردن زمینه های گسیخته شده جامعه را فراهم نکنیم سفارش می کنم تجسس حرام است در دین ما جستجو گری در اعنال شخصی  افراد حرام است و در قرآن بصورن صریح بیان شده است.

 

نعیم آبادی با اشاره به سفارش اخیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر خواندن وصیت نامه امام(ره) گفت: انقلابی بودن، انقلابی ماندن، مسلمان انقلابی و روحانی انقلابی و همچنین دلهره امام در این وصیت نامه مشخص شده است و مصصم شویم  و آن را بدون پیش داوری بخوانیم چون با خواندن این وصیت نامه همه اختلافات و دعواها حل می شود.

 

وی افزود: آنچه برای انقلابی بودن و انقلابی ماندن ما در این وصیت نامه مبارک بیان شده است پس همه این سقارش امام(ره) که به وسیله رهبر عزیزمان جایگاه آن بیشتر بیان شد را مورد غفلت قرار ندهیم.

 

 

امام جمعه بندرعباس با اشاره به اربعین سالار شهیدان گفت: یکی از مواقعی که زیارت سالار شهیدان مستحب می باشد روز اربعین است البته همیشه مستحب است اما در روز اربعین در اوج است امام حسین(ع) پس از شهادتشان همچنان تکلیف خود را انجام دادند و سرشان پس از شهادت رسیدن ایشان هشت بار سخن گفتند که پشتوانه ایبرای حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) بود.

 

نعیم آبادی خاطرنشان کرد: با توجه اینکه در روز اربعین قبر مبارک امام حسین(ع) را باز کردند و سر ایشان را در کنار بدنشان قرار دادند بنابراین در این روز امام حسین(ع) سه مهمان که عبارت بودند از سر ایشان، حضرت زینب(س)  و جابربن عبدالله انصاری را داشتند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff