نقل و انتقال شناور و خرید تجهیزات دریایی تنها از طریق مراکز مجاز انجام شود
+ پ -
نقل و انتقال شناور و خرید تجهیزات دریایی تنها از طریق مراکز مجاز انجام شود
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان:

نقل و انتقال شناور و خرید تجهیزات دریایی تنها از طریق مراکز مجاز انجام شود

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از مالکین شناورها خواست تا خرید تجهیزات و نقل و انتقال شناورهای خود را از طریق مراکز دارای مجوز از سازمان بنادر انجام دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، مهدی نوفرستی، معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت:پیگیری و اجرای مقررات ملی و بین المللی (IMO) و تمامی امور مربوط به نظارت بر ساخت شناور در کارگاه ها و کارخانجات شناورسازی و همچنین ارائه خدمات ثبتی به شناوران از جمله وظایفی است که بر عهده واحد دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان می باشد.

 

 

وی در همین رابطه بیان کرد: ثبت معاملات نقل و انتقال شناورها باید در دفترخانه های دارای مجوز سازمان بنادر و دریانوردی صورت گیرد و در حال حاضر، ۱۳ دفترخانه مجاز در شهرستان بندرعباس و بنادر تابعه فعالیت دارند.

 

 

این مقام مسئول افزود: خرید تجهیزات مخابراتی و ناوبری، سرویس تجهیزات ایمنی و اطفاء حریق شناورها باید از طریق مراکز دارای مجوز این سازمان انجام شود.

 

 

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه برای شناسایی شناورهای سنتی وجود پلاک از اهمیت خاصی برخوردار است، تأکید کرد: مالکین شناورها ساخت پلاک شناور خود را از پلاک سازی های مجاز پیگیری کنند.

 

 

نوفرستی ضمن بیان این مطلب که تعداد ۸۰۰۰ فروند شناور تجاری، مسافری، خدماتی، صیادی و … در هرمزگان ثبت شده است، یادآور شد:هرگونه تعویض و نصب موتور باید طبق بخش نامه های سازمانی اقدام شود و در غیر این صورت تایید اصالت موتور امکان پذیر نیست.

 

 

وی خاطرنشان کرد: مالکان شناورها باید در بازه سه ماهه قبل از انقضای گواهینامه های ایمنی سالیانه اقدام کنند تا از بروز مشکلات بیمه ای و منفک شدن از موسسه های رده بندی جلوگیری شود.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff