نقش هنر در رشد فرهنگ عمومی و ایجاد شخصیت اجتماعی/هنرمند با آثار خود کاری خداگونه می کند
+ پ -
نقش هنر در رشد فرهنگ عمومی و ایجاد شخصیت اجتماعی/هنرمند با آثار خود کاری خداگونه می کند

ایوب رحیمی هنرمند شهرستان میناب از سال ۷۹ وارد گروه هنری انگاره به سرپرستی مرحوم عبدالله رحیمی شد و به عنوان بازیگر فعالیت خود را آغاز کرد و از سال ۸۶ گروه تئاتر ابوذر با یاری جعفر قاسمی تشکیل داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی  هرمز ایوب رحیمی،  بازیگر تئاتر شهرستان  میناب در گفتگو با خبرنگارخانه فرهنگ و هنر استان هرمزگان با بیان اینکه  نمایشهای زیادی  در گروه انگاره بازی کرده ، گفت:حضور در دو  دوره جشنواره های منطقه ای و چهار دوره  ی استانی و سوره (ماه) استانی و سراسری ، در دوره های مختلف و همچنین جشنواره کوتاه استان  از سابقه های فعالیت هنری ام است.

 

وی افزود: نمایش های صحنه ای بازگشت مردی از سرزمین سرد … محراب سرخ … امشب شاعری میمیرد …. آخرین مروارید … زندگی شاید …. هیچ … ۵+۱=۹ … اخر بازی و یه تلفن مشکوک و …. نمایش کودک ببعی و گرگ آشپز و نمایش خیابانی درنج و  به همراه جعفر قاسمی در فیلم سینمایی محمد (ص) مجید مجیدی هم بازی داشتم.

 

رحیمی با اشاره به سختی های هر حرفه ای اظهار کرد : هنرمند  باید  سختی ها غلبه کنه تا بتواند واقعیات رو به معرض نمایش  بگذارد.

 

وی  با بیان اینکه بزرگترین هنرمند هستی خداست،  افزود: هنرمند به نوعی با آثار خود کاری خداگونه می کند، البته منظور من این نیست که هر هنری را می تواند الهی نامید، بلکه منظور آثاری است که بتواند ارزش‌های انسانی را به مخاطب منتقل کند.

 

این  بازیگر تئاتر ادامه داد: در حال حاضر  در حال تولید نمایش تئاتر ژانر کودک که برای  اجرای عموم  در اردیبهشت  ماه اجراش می شود هستم.

 

وی افزود : برای ژانر بزرگسال  ایده ای از سمت جعفر قاسمی که  در ژانر بزرگسال  از روش کارگاهی برای بسته شدن نمایش استفاده میکنیم و ژانر  بزرگسال برای جشنواره استانی آماده می شود بعد از بازبینی به  اجرای عموم مردم قرار میگیرد.

 

رحیمی خاطر نشان کرد: هنر میتواند تاثیر بسزایی در رشد فرهنگ عمومی و همچنین ایجاد شخصیت اجتماعی ما داشته باشد پس بجای این همه  و ماده و تبصره و … کمی به هنر بپردازیم تا شاهد جامعه ای سالم و پر انرژی باشیم .

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff