نقش رسانه ها در تغییرارزش ها غیر قابل انکار است/تهدیدهای فرهنگی نیازمند تدبیر مسئولین است
+ پ -
نقش رسانه ها در تغییرارزش ها غیر قابل انکار است/تهدیدهای فرهنگی نیازمند تدبیر مسئولین است

کارشناس روانشناسی با بیان اینکه تاثیرات رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی در مدیریت هنجارها و ارزش ها غیر قابل انکار است، اظهار کرد:نقش رسانه ها در گسترش ناهنجاریها و تغییر ارزش های یک جامعه بسیار حساس است .

عطیه زارع ، کارشناس روانشناسی و عضو کارگروه تخصصی زن وخانواده در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز در خصوص تاثیرات رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی گفت: در دهه اخیر با رشد سریع تکنولوژی شاهد آسیب ها وتهدیدهایی بی شمار آن در عرصه فرهنگ واخلاق بوده ایم و نقش رسانه ها در گسترش ناهنجاری ها و تغییر ارزش های یک جامعه بسیار حساس است.

 

این کارشناس روانشناسی در ادامه افزود: بر خلاف نگاه روشن فکران که انسان را به ۳ دسته سیاه وخاکستری تبدیل می کنند ، قرآن در مقابل آنها انسان را به ۲ دسته سیاه و سفید تقسیم می کند ومسیر پیش روی آنها را حق یا باطل می داند.

 

 

زارع تصریح کرد: تاثیرات رسانه های نوین بر ساختار زندگی و هدایت انسانها در عصر ارتباطات غیر قابل انکار است و تاثیر رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی در مدیریت فرهنگی و رهبری هنجار ها و ارزش ها بسیار تاثیر گذار است .

 

 

زارع با بیان اینکه با رشد تکنولوژی آسیب ها وتهدیدها ی بسیاری جامعه را هدف قرار داده ، اظهار کرد: در دهه ی اخیر با رشد سریع تکنولوژی شاهد آسیب ها وتهدیدهایی بی شمار آن در عرصه فرهنگ واخلاق بوده ایم .

 

وی همچنین افزود: نقش رسانه ها در گسترش ناهنجاری ها و تغییرارزش های یک جامعه بسیار حساس است لذا با در نظر گرفتن عامل اصلی این ناهنجاری ها و ریشه یابی علل و ارائه راهکار های مناسب باید جهت مقابله با این هجمه ی نرم اقدام کرد .

 

 

این کارشناس روانشناسی و کارگروه تخصصی زن و خانواده گفت: برای جلوگیری از گسترش ناهنجاری ها باید مواردی مانند گسترش ارزش های معنوی و اخلاقی و گسترش و رشد تفکرات فردی ، خود شناسی و رشد هویت فردی و کمک به شناخت خود و کسب هویت فردی و دینی و شغلی و هچنین برطرف کردن شکاف فرهنگی و اخلاقی بین نسل ها و بصیرت افزایی و بصیرت دینی در مقابل با معظلات فرهنگی و اجتماعی را تقویت و انجام داد تا تاثیرات منفی رسانه ها کمتر و کنترل شود.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff