نقش رسانه ها درموفقیت جامعه غیر قابل انکار است/ صارمی های زیادی در عرصه خبر به شهادت رسیده اند
+ پ -
نقش رسانه ها درموفقیت جامعه غیر قابل انکار است/ صارمی های زیادی در عرصه خبر به شهادت رسیده اند

هم شیفت شهید صارمی با بیان اینکه رسانه ها در صورت رعایت اصول حرفه ای نقش تاثیر گذاری در موفقیت های جامعه دارند افزود:در شرایط حساس کشور شایسته است، فعالان عرصه خبربیش از گذشته فعالیت داشته باشند.

محمد خان احمد لو هم شیفت شهید محمود صارمی و بازنشسته خبرگزاری ایرنا همزمان با ۱۷ مراد سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز افزود : از آغاز انقلاب اسلامی و به ویژه دوران هشت سال دفاع مقدس ، شمار زیادی از خبرنگاران با حضور مقتدرانه در صحنه های نبرد حق علیه باطل و ثبت دلاوردمردی های رزمندگان اسلام ، خون خود را نثار اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران کردند.

 

 

وی اظهار داشت : ثبت روز خبرنگار در تقویم رسمی کشور ، یادآور شهادت مظلومانه شهید صارمی خبرنگار صاحب سبک و توانمد ایرنا است که در حین ماموریت خطیر خبری خود در شهر مزار شریف افغانستان به همراه هشت تن از کارکنان وزارت خارجه در یورش طالبان متحجر به ساختمان کنسولگری کشورمان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

احمد لو افزود : شهادت خبرنگاران را نمی توان تنها به تلاش خستگی ناپذیر آنان در ایران اسلامی خلاصه کرد ، شمار زیادی از فعالان خبری کشورمان در حین ماموریت برون مرزی با هدف ثبت ظلم و جور کشورهای استکباری علیه مسلمانان مظلوم نقاط مختلف جهان، به شهادت رسیدند که محمود صارمی یکی از آنان است که شایسته است یاد و خاطره همه شهیدان والا مقام عرصه خبر را با ادامه راهشان پاس بداریم .

 

 

خان احمد لو در بخش دیگری از سخنان خود به خصوصیات و اخلاق شهید صارمی پرداخت و گفت : صبر و حوصله، خوش رویی، احترام به همکاران بخشی از ویژگی های اخلاقی صارمی در کنار توانمندی بالای خبری وی بود.

 

 

این فعال رسانه ای با بیان اینکه رسانه ها در صورت رعایت اصول حرفه ای نقش تاثیر گذاری در موفقیت های جامعه دارند تصریح کرد : امروز در شرایط حساس کشورمان شایسته است که فعالان عرصه خبر عزم خود را برای شکوفایی فرهنگی و اقتصادی کشور به عنوان افسران جنگ نرم بیش از گذشته جزم کنند.

 

 

وی در خصوص ثبت نخستین خانه مطبوعات مناطق آزاد کشور اظهار داشت : این اتفاق مبارک در دولت تدبیر و امید و با درایت و پشتیبانی امام جمعه معزز و مدیر عامل محترم سازمان منطقه آزاد قشم در این جزیره به سرانجام رسید و انتظار مردم و مسئولین در شرایط جدید ، نقش آفرینی بهتر و تاثیر گذار اصحاب رسانه در این منطقه می باشد.

 

خان احمدلو در خصوص برنامه های پیش روی خانه مطبوعات قشم خاطر نشان کرد: خبرنگاران قشم برای موفقیت بیشتر در حوزه اطلاع رسانی به همدلی و همراهی مردم خوب جزیره نیاز دارند و به امید حق تلاش خواهند کرد با برگزاری دوره های کوتاه مدت خبرنگاری ، جوانان علاقمند به این حرفه را برای تقویت این حوزه جذب کنند و با مطرح کردن مشکلات نقاط مختلف جزیره با رعایت اصول حرفه ای و پیگیری آن از سوی مسئولان بتوانند منشا خیر وتوسعه همه جانبه در جزیره قشم باشند.

 

 

وی در پایان گفت :با توجه به فرصت مناسبی که به واسطه وجود منطقه آزاد در قشم ایجاد شده انتظار می رود اصحاب رسانه نیز به سهم خود زمینه را برای علاقه مندی فعالان اقتصادی با هدف سرمایه گذاری در این جزیره فراهم کنند تا با رونق اقتصادی و اشتغال پایدار در این جزیره ، شاهد رفاه و کاهش معضلات اجتماعی باشیم.

 

گفتنی است ” محمود صارمی در سال ۱۳۴۷ در در روستای چهاربره شهرستان بروجرد از توابع استان لرستان متولد و در تاریخ ۱۳۷۵ به عنوان مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف افعانستان انتخاب شد و دو سال بعد در تاریخ ۱۷ مرداد سال ۱۳۷۷ در شهر مزار شریف به دست گروه طالبان در نهایت مظلومیت به شهادت رسیدروحش شاد و راهش پررهرو باد.

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff