نقش رزمندگان هشت سال دفاع مقدس باید برای مردم بازگو شود
+ پ -
نقش رزمندگان هشت سال دفاع مقدس باید برای مردم بازگو شود
نقش رزمندگان هشت سال دفاع مقدس باید برای مردم بازگو شود

نقش رزمندگان هشت سال دفاع مقدس باید برای مردم بازگو شود

سرپرست حوزه هنری انقلاب اسلامی هرمزگان با اشاره به اینکه نقش مبارزین و رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس باید به بهترین شکل ممکن برای مردم بازگو شود گفت: با بسترسازی مناسب در بخش فرهنگ و هنر هنرمندان متعهد استان می توانند با لطافت و بهره گیری از ابزار هنری، حضور حماسی رزمندگان هرمزگانی در میدان جهاد را به تصویر بکشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از خانه فرهنگ و هنر استان هرمزگان،انوشیروان پیش دار سرپرست حوزه هنری انقلاب اسلامی هرمزگان در دیدار با حجت اسلام سید شکرالله زندوی مدیر کل تبلیغات اسلامی هرمزگان ،گسترش ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را یکی از برنامه های محوری حوزه هنری برشمرد ، و اظهارکرد : در بحث ادبیات انقلاب اسلامی در استان، هنوز کارهای زیادی مانده است که باید با برنامه ریزی مدرن پیگیری و اجرا شود.

سرپرست حوزه هنری استان با تاکید بر اهمیت معرفی شهدای مبارزه مستقیم با استکبار جهانی در خلیج فارس بر استفاده از ظرفیت دستگاه های فرهنگی هنری استان و جامعه هنرمندان به بهترین نحو اشاره کرد.

پیش دار عنوان کرد: از سال آینده تفاهم نامه ای بین حوزه هنری و دستگاه های فرهنگی منعقد و بر اساس آن، فعالیت های حوزه هنری استان هرمزگان تدوین می شود.

این مقام مسئول همچنین از اقدام برای راه اندازی دفتر ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در بندرعباس خبر داد و گفت: این دفتر در اولین فرصت به منظور گردآوری خاطرات مبارزین انقلاب اسلامی و رزمندگان دوران دفاع مقدس افتتاح خواهد شد.

تکمیل دانشنامه فرهنگی هرمزگان، گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در قالب تولید آثار هنری، گسترش فرهنگ حجاب و عفاف، همکاری جدی حوزه هنری استان با کانون های فرهنگی هنری مساجد و … از دیگر مواردی بودند که سرپرست حوزه هنری استان به آن اشاره کرد.

زندوی مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: در این خصوص فعالیتهای بسیار خوبی انجام گرفته و انتظار می رود این فعالیتها بیشتر شود در زمینه گسترش فرهنگ ایثار و شهادت از طریق برگزاری برنامه های متنوع از قبیل جشنواره ها، همایش ها، شب شعر، شب های خاطره و … می توان تاثیر بسزایی در جامعه و بخصوص نسل جوان داشت.

وی با بیان اینکه  سیاست ما تعامل است و امکانات ما  این اجازه را نمی دهد که بخواهیم همه مشکلات و معضلات فرهنگی را حل کنیم خاطرنشان کرد : به تنهایی نمی توانیم کاری را به پیش ببریم  با تعامل سازنده و موثر می توان طیف وسیعی از مردم و به ویژه نسل جوان را  تحت پوشش قرار داد

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff