نقش خبرنگار در بیان نقاط مثبت و منفی جامعه با هدف اصلاح امور انکارناپذیر است
+ پ -
نقش خبرنگار در بیان نقاط مثبت و منفی جامعه با هدف اصلاح امور انکارناپذیر است

مسئول گروه جهادی رسانه ای شهید دقت میناب اظهار کرد: رسانه‎ها نقش بسیار مهمی در اطلاع رسانی و ساماندهی افکار عمومی دارد و ارزش حقیقی خبرنگار به نقش آفرینی او در خصوص نقاط مثبت و منفی جامعه باهدف اصلاح امور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ابوالحسن زاهدی، مسئول گروه جهادی رسانه ای شهید دقت میناب در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز، با بیان اهمیت روز خبرنگار در عرصه ارتباطات و اطلاع رسانی و جایگاه رفیع حرفه خبرنگاری پاسداشت این روز را وظیفه همگان برشمرد و گفت: تجلیل از پیشکسوتان عرصه قلم و رسانه باید در دستور کار قرار گیرد، از تجربیات پیشکسوتان این عرصه بهره گرفت و آئین هایی برای تجلیل و تقدیر از آنها برگزار نمود.

 

وی افزود: همه باید تلاش کنند تا با رفع موانع و مشکلات، راه را برای ادامه حرکت خبرنگاران که اطلاع رسانی، آگاهی بخشی، فرهنگ سازی و در نهایت پیشرفت و توسعه جامعه است هموار کنند.

 

مسئول گروه جهادی شهید دقت میناب با اشاره به مهمترین مشکلات خبرنگاران اظهار کرد: نداشتن امنیت شغلی، مسکن ، بیمه و تشکلهای صنفی از جمله مشکلات خبرنگاران است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

زاهدی با تاکید بر آموزش و توانمندسازی رسانه ها تصریح کرد: باید در جهت ارتقای توان علمی و تخصصی خبرنگاران و روزنامه نگاران و نهایتاً ارتقای کیفیت نشریات شهرستان در حوزه های تخصصی دوره های آموزشی برگزار شود.

 

وی افزود: در شرایط کنونی رسانه‎ها نقش بسیار مهمی در آگاهی دهی و اطلاع رسانی جوامع ایفا کرده و خبرنگاران و نویسندگان حوزه خبر و اطلاع‎ رسانی با اخبار، گزارش‌ها، مطالب تحلیلی و… نقش غیرقابل انکاری درساماندهی افکار عمومی، افراد و جامعه برعهده دارند، ارزش حقیقی خبرنگار نیز به نقش آفرینی او در خصوص نقاط مثبت و منفی جامعه باهدف اصلاح امور است.

 

مسئول گروه جهادی شهید دقت میناب خاطر نشان کرد: ۱۷ مرداد ماه به پاسداشت شهید محمود صارمی بعنوان روز خبرنگار نامگذاری شده که وجه نامگذاری سالروز شهادت یک خبرنگار به عنوان «روز خبرنگار» نه تنها یادآور جایگاه پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت در فرهنگ کشورمان است بلکه می‌تواند به برخی از مشخصه‌های مشترک بین شهید و خبرنگار از جمله خلوص و شجاعت نیز اشاره‌ای داشته باشد.

 

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff