نقش بی بدیل زنان در پیشبرد اهداف نظام انکار ناپذیر است/ غرب نگاه ابزاری به هویت زن دارد

+ پ -
نقش بی بدیل زنان در پیشبرد اهداف نظام انکار ناپذیر است/ غرب نگاه ابزاری به هویت زن دارد

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم اظهار کرد: نقش بی بدیل زنان در پیشبرد اهداف نظام اسلامی انکار ناپذیر است و هم گام با مردان نقش بزرگی در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی ایفا کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ حسین هژبریان، رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم در همایش بزرگ دختران آفتاب”بانوان زینبی”قشم گفت: زنان امروز توانسته اند توانایی، کارایی، هوش و درایت بالای خود را در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور به نمایش همگان بگذارند و یاری رسان مشکلات کشور باشند.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم  با بیان اینکه نقش زنان در پیشبرد اهداف نظام با فعالیت هایی در عرصه اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور را نمی توان منحصر به یک دهه یا یک دولت خاص دانست، اظهار کرد: همه شاهد بوده ایم که  زنان ایران اسلامی هم گام با مردان این مرز و بوم چه نقش بزرگی را در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ایفاء کردند.

هژبریان با اشاره به نقش زنان در دوران انسانهای اولیه و  جنبش های متعدد که در اثر نقش زن ایجاد شد، تصریح کرد: در اسلام زن و مرد به لحاظ خلقت یکسان هستند و مسیر تعالی برای هر دوی آنها فراهم شده است اما در غرب نگاه ابزاری به هویت زن وجود دارد و او به عنوان یک کالای ارزان وارد عرصه اقتصادی شده است.

وی افزود: نمی توان تغییرات جایگاه زنان و حضور آنان را در اجتماع نادیده انگاشت و لازم است که جامعه پیش بینی های لازم را دراین باره اتخاذ کند چرا که زنان امروز جدای از نقش و جایگاه همسری و ‌مادری عهده دار نقش های دیگری چون اقتصادی در جامعه شده اند که جامعه باید پاسخگوی نیازهای آنان باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم با تاکید تاکید بر نقش بی بدیل زنان در جامعه امروزی، بیان کرد: زنان امروز نه در یک جبهه که در دو جایگاه؛ یعنی خانه و اجتماع در جهت رشد خود، خانواده و کشور گام های بلندی برمی دارند. یعنی زنان جایگاه خود را در اجتماع یافته و آن را باور کرده اند.

هژبریان خاطرنشان کرد: در رژیم گذشته نگاه ابزاری به زن در ایران حاکم بود اما پیروزی انقلاب اسلامی ایران باعث نگرش ارزشی به زنان شد به گونه ای که هم اکنون عرصه های علمی کشور در اختیار زنان است.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff