تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 101371
تاریخ انتشار:یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱:۵۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

نقدی مشفقانه به رسانه ها ی استان با توجه به ظرفیت بالا درهرمزگان

هرمزگان در گفته عموم مردم ، پایتخت برخی از تولیدات هنری است که به دلایل مختلف کمتر با شبکه استانی در ارتباط بوده است. موسیقی،شعر،تئاتر،سرود و هنرهای بومی محلی در شبکه استانی در قالب میان پرده مورد استفاده قرار گرفته اما جایگاه مناسب ، متنوع و مساعدی ندارد. سید محمد رضا موسوی در یاداشت نقادانه […]

نقدی مشفقانه به رسانه ها ی استان با توجه به ظرفیت بالا درهرمزگان

هرمزگان در گفته عموم مردم ، پایتخت برخی از تولیدات هنری است که به دلایل مختلف کمتر با شبکه استانی در ارتباط بوده است. موسیقی،شعر،تئاتر،سرود و هنرهای بومی محلی در شبکه استانی در قالب میان پرده مورد استفاده قرار گرفته اما جایگاه مناسب ، متنوع و مساعدی ندارد.

سید محمد رضا موسوی در یاداشت نقادانه خود( نقدی مشفقانه به رسانه ها ی استان با توجه به ظرفیت بالا درهرمزگان به رسانه در هرمزگان) نوشت:

موسوی با بیان دغدغه های ارزشمند خود در یادداشت امروز ۱۸ خرداد ماه نودوسه چنین به مقوله نقش و جایگاه رسانه و استفاده نکردن از ظرفیت باالقوه خبری یادکرد ،لذااین یادداشت اشاره به وجود توان درونی دارد و در کنار خود کنایه به بی توجهی به داشته ها می زند.

موسوی در مقدمه نوشت : به راستی ادبیات کهن ما سرشار از مثل های ماندگاریست که در عین بدیع بودن در کالبد خود مفاهیم بس ژرف در اعماق وجود خود جای داده اند.

یکی از این گنج های کلام بیت ” آب در کوزه ما تشنه لبان می گردیم” است. این مصرع اشاره به وجود توان درونی دارد و در کنار خود کنایه به بی توجهی به داشته ها می زند.

کاری که در این چند ساله توسط رسانه استان انجام نشده.شبکه های استانی زیر بنای تولیدات هنری،علمی و پژوهشی در استان هاست که در هرمزگان به آن حد قابل قبول نرسیده است.

اما این دلیل بر منفی بودن عملکرد صداوسیمای استان نیست بلکه نگاهیست برای بهبود وضعیت شبکه استانی، که در چند سطر زیر ارائه خواهد شد.

وی اشاره به اولین ظرفیت از نگاه خود به هنر وتوانایی ارتقاء آن نموده و نوشت :

هرمزگان در گفته عموم مردم پایتخت برخی از تولیدات هنری است که به دلایل مختلف کمتر با شبکه استانی در ارتباط بوده است. موسیقی،شعر،تئاتر،سرود و هنرهای بومی محلی در شبکه استانی در قالب میان پرده مورد استفاده قرار گرفته اما جایگاه مناسب و تنوع مساعدی ندارد.

به نحوی که سالیان درازیست تیم ظنز پردازی ثابت در حال اجرای برنامه هستند که باعث گردیده بعضی آن را پای منافع شخصی برخی افراد وابسته به سیستم بدانند.

دومین ظرفیت استان هرمزگان که موسوی به آن پرداخته اینست که :

هرمزگان به عنوان قطب صنعتی کشور مطرح بوده و هست،اما رسانه استان در راستای جذب سرمایه گذاری خوب عمل نکرده است.جای خالی حضور ارزشمند شخصیت های تلاشگر عرصه فرهنگ نه در قالب گذارشهای خبری بلکه در قالب میزگرد های تخصصی و علمی وبا هدف جذب سرمایه گذاران مختلف به استان بسیار خالیست.

بگذارید کمی شفاف بگویم،به جای نمایش پیرمردی با پوشش ساده می توان لباس صنعتگران استانی را بر تنش کرد و یاد داد که این استان خواستگاه پیشرفت و آبادتیست.

سومین ظرفیت استان هرمزگان که موسوی به آن پرداخته اینست که محتوای مذهبی دیگر

چند سالیست گام های خوبی در این زمینه برداشته شده اما شکل ارائه بحث ها بسیار تکراری بوده است و گاه برنامه ها در ایام خاص بصورت رفع تکلیف ارائه می شود.

پوشش برخی از برنامه های خوب استانی در ایام متعدد خود تاثیر در فرهنگ سازی اجتماعی دارد.

چهارم) معرفی تاریخ استان:

هرمزگان از قدیم دارای تاریخ سرافرازیست که مردان و زنانش با خون خویش از آب و خاک این سرزمین دفاع کرده اند.اما در مجموع شخصیت های بزرگ استان کمتر معرفی شده اند،چهره هایی همچون ملاعلی هرمزی(منجم،فیلسوف و دانشمند بزرگ هرمزگانی)،امام غلی خان و حتی ابنیه های تاریخی استان گمنام باقی مانده است.

این در کنار عدم آشنایی نسل جوان با قهرمان هشت سال دفاع مقدس و بویژه جنگ رو در رو با شیطان بزرگ در خلیج فارس،کار صدا و سیما را بیشتر کرده است.

پنجم) دفاع از استان در مقابل کج اندیشی ها:

در سال های گذشته فیلم ها و برنامه های متعددی به شخصیت مردم استان توهین کرده اند که صدا وسیمای استان ساکت نشسته و یا حتی اعلام نارضایتی مردم را نیز به مرکز گزارش نکرده است.

گارد ساحلی،یکی از مستندهای برنامه شوک،فیلم دزد و پلیس در کنار درج نام بندر در کنار اسامی کارکترهای منفی فیلم ها ظلم آشکاری در حق مردم مظلوم استان هرمزگان دارد.

این روشنگری زمانی مثبت ارزیابی می شود که تولیدات هنری استان این نگاه را نسبت به استان عوض می کند.

به امید فردایی بهتر برای استان هرمزگان

منبع :پایگاه خبری هرمز

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=101371
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,252 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی