نفوذ فرهنگی یعنی عده ای فکر می کنند آمریکا کدخداست/ زمزمه اتمام انقلاب تکرار آرزوی دیرین غربی هاست
+ پ -

امام جمعه موقت تهران در یادواره شهدای هنرمند تفت گفت: اینکه مردم فکر کنند نجات اقتصادی و دنیای شان به دست گروهی است که با امریکا آشتی می کند این عین نفوذ و رخنه فرهنگی و سیاسی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، امام جمعه موقت تهران در یادواره شهدای هنرمند شهرستان تفت اظهار داشت: مسئله  دومی که جزءاسرار تشریح جهاد و تزریق شوق شهادت از منظر قرآن وسیره اهل بیت عصمت وطهارت است، این است که جهاد و شهادت؛ فرهنگ ،استقلال و اقتصاد ما را بیمه می کند.

«آیت الله کاظم صدیقی» گفت: حضرت محمد (ص)در حدیثی می فرمایند: سه پایگاه است که پرواز انسان به سوی خدا از این سه پایگاه همزمان انجام می شود اول پایگاه فرهنگ است؛ به خاطر همین است که دیدبان نظام ما، پرچمدارنهضت مستضعفین، هموارکننده راه ظهور امام زمان، رهبرحکیم و فرزانه انقلاب می فرمایند: آمریکا درصدد رخنه فرهنگی و سیاسی است و می خواهد در تصمیم گیری های ملکت ما نفوذ کند؛ می خواهد تصمیم ها را عوض کند یا در مراکز تصمیم سازی نفوذ بکند.

وی ادامه داد: خطرناکترین نفوذ، نفوذ فرهنگی و سیاسی است که امروز ما آن را در کشور های منطقه خودمان می بینیم به گونه ای که سیاستمداران و سران اکثر کشورهای منطقه دست نشانده آمریکا  و قدرت های بزرگ اند؛ این نفوذ، نفوذ سیاسی است؛ در این نفوذ سیاسی می بینیم، سران کشورهای اسلامی مومن نیستند اسلامی مدیریت نمی کنند اینها با برنامه آمریکا کار می کنند همانگونه که روزگاری در کشور ما نیز مردم خبر نداشتند چه کسی باید نماینده بشود و سفارتخانه های کشور های خارجی نماینده انتخاب می کردند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: امروز نیز آمریکا و سایر غربی ها در نهایت وقاحت می گویند اگر این توافق به سامان نرسد دولت روحانی دیگر نمی تواند مجلس داشته باشد یعنی اینها می خواهند در کشور ما برای خود نماینده و رییس جمهور تعیین کنند این خیلی بدتر از آن زمانی است که  رییس جمهور یا نماینده مملکت را سفیرش تعیین می کرد آن موقع مردم احساس فشاری می کردند اما اینکه مردم فکر کنند نجات اقتصادی و دنیاییشان بدست گروهی است که با امریکا آشتی می کند این عین نفوذ و رخنه فرهنگی و سیاسی است.

وی افزود: این خطر بزرگی است که زنگ هشدار آن را رهبری به صدا درآوردن لذا اولین پایگاهی که پیامبر اکرم(ص) می فرمایند پایگاه پرواز است پایگاه فرهنگی است لذا اولین چیزی که جامعه ما را به سامان می رساند فرهنگ الهی وقرآنی است که باید پایگاه آن  را مستحکم کرد.

صدیقی با اشاره به همان حدیث پیامبر اکرم(ص) اذعان داشت: پایگاه دوم، پایگاه جهاد، بسیج و روحیه انقلابی است؛ رهبری درجمع فرماندهان سپاه فرمودند: حفظ روحیه انقلابی در قانون اساسی با نظر حضرت امام(ره) یک تشکیلات منسجمی به نام سپاه پاسداران را ساخت و وظیفه اصلی این نهاد رصد خطراتی شد که انقلاب ما را تهدید می کند.

وی تصریح کرد: در این وظیفه یکی مساله رصد کردن دشمنان داخلی وخارجی و  شناسایی توطئه ها است و یک مسئله حفظ روح  جهادی و انقلابی است.

امام جمعه موقت با یادآوری سخنان عده ای، گفت: انقلاب تمام نشده؛ تا این آمریکا معاند اسلام وجود دارد، انقلاب، روحیه انقلابی و مبارزه با استکبار و کفر وجود دارد.

«آیت الله صدیقی» افزود: اینکه کسی بگوید انقلاب تمام شده و فقط همان جمهوری اسلامی است و نیازی به سپاه پاسداران نیست، این حرف حرف خودی نیست و اگر فرد خودی هم این حرف را بگوید، قطعا حرف بیگانه را تکرار کرده است.

وی بار دیگر حدیث حضرت محمد(ص) را یاد آور شد و گفت: پایگاه سوم، اقتصاد هست تا اقتصادمان مستقل نباشد ما مشکل داریم؛ در تنظیم سیاست های اقتصاد مقاومتی رهبری کارشناس های امین و انسان های پخته را دور هم جمع کردند و مدت ها تلاش و برنامه ریزی کردند تا اقتصاد ما وابسته به نفت نباشد و تحریم ها ما را شکست ندهند

وی اضافه کرد: رهبر انقلاب در چنین موارد به دولت که گاهی راه را بلد نیست، مورد به مورد تذکر می دهند

امام جمعه موقت تهران در پایان راه رسیدن به استقلال فرهنگی، دفاعی و اقتصادی را نگاه به درون دانست و گفت برای رسیدن به استقلال در زمینه هایی نظیر اقتصاد و فرهنگ باید مدیریت جهادی را به کار ببندیم.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff