تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 386516
تاریخ انتشار:شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۴۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
یادداشت /

نفوذ را جدی بگیرید

دشمن سعی می کند در زمینه فرهگی باورهای جامعه را دگرگون کند و آن باورهایی که توانسته این جامعه را سر پا نگه دارد جابه جا کند،خدشه بر آنها وارد کند.

نفوذ را جدی بگیرید

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛از جمله تهدیداتی که با برجام پیوند خورده است و یکی از پیامدهای ضمنی آن به شمار می آید ، پدیده نفوذ است ؛ تهدیدی که تاکنون چندین مرتبه دیده بان بیدار انقاب اسلامی و فرمانده کل قوا درباره آن هشدار داه و می دهد و به صراحت خطرات آن را گوشزد کرده است .

مقام معظم رهبری به صراحت فرمودند : نیت آنها این بود که از این مذاکرات و از این توافق وسیله ای پیدا کنند برای نفوذ در داخل کشور ما … در منطقه هم آنها می خواهند نفوذ ایجاد کنند ، حضور برای خودشان دست و پا کنند و اهداف خودشان را در منطقه دنبال کنند .

امام خامنه ای ( مد ظله العالی ) در دیدار فرماندهان و مسئولان سپاه این تهدید را در پیوند با مسئولیت سپاه و این که سپاه یکی از ارکانی است که موظف می باشد جلوی نفوذ دشمن را سد کن بدین گونه مطرح کردند : ” امروز نفوذ دشمن یکی از تهدیدهای بزرگ است برای این کشور. دنبال نفوذند.

نفوذ یعنی چه ؟ نفوذ اقتصادی ممکن است ، که البته کم اهمیت ترین آن نفوذ اقتصادی است و ممکن اسنت که جز کم اهمیت ترین نوع نفوذ امنیتی باشد. اما نفوذ امنیتی چیز کوچکی نیست ؛ اما در مقابل نفوذ فکری و فرهنگی و سیاسی کم اهمیت تر است.نفوذ امنیتی عوامل خودش را دارد . مسئولین گوناگون از جمله مسئولین سپاه جلوی نفوذ امنیتی دشمن را با کمال قدرت انشا الله می گیرند”

اما خامنه ای (مدظله العالی) با تاکیدبر این که نفوذ سیاسی ئو فرهنگی مهم تر است ، چگونگی اجرای آن از سوی دشمن را نیز این گونه توضی دادند :”دشمن سعی می کند در زمینه فرهگی باورهای جامعه را دگرگون کند و آن باورهایی که توانسته این جامعه را سر پا نگه دارد جابه جا کند،خدشه ئر آنها وارد کند و اختلال و رخنه در آنها به وجود بیاورد.خرج ها می کنند ، میلیاردها خرج می کنند برای این مقصودو این رخنه و نفوذ فرهنگی است .

نفوذ سیاسی هم این است که که در مراکز تصمیم گیری و اگر نشد در تصمیم سازی نفوذ کنند. وقتی دستگاه های سیاسی و دستگاه های مدیریتی یک کشور تحت تاثیر دشمنان مستکبر قرار گرفت ، آن وقت همه تصمیم گیری ها در این کشور بر طیق خواست و میل و اراده مستکبرین انجام خواهد گرفت؛ حرکت آن کشور، جهت گیری آن کشور در دستگاه های مدیریتی بر طبق اراده آنها است ؛ آنها هم همین را می خواهند”

از دیدگاه رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا دشمن هدفمندانه به دنبال آن است تا از برجام فرصتی برای نفوذ بسازد و آن را برای تحمیل اراده خود بر نظام جمهوری اسلامی ایران به کار گیرد.

باید بسیار به این نکته توجه کرد که در نفوذ به جای مقابله و استفاده از شیوه ها و ابزار سخت و خشن که به واکنش و مقاومت همه جانبه آحاد مردم یک کشور منجر می شود، از تعامل و شیوه ها و ابزار نرم استفاده می شود و جذب و برقراری رابطه، جایگزین مبارزه و مقابله شده و با تغییر ذائقه ها ، افکار و باورها ، احساسات و خواسته های مسئولین و مردم یک جامعه ، ترجیحات و خواسته های دشمن ، حریف یا رقیب ، مدیریت و جهت داده می شود در جهت آنچه که مد نظر جامعه و یا فرد نفوذ کننده است .

 

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=386516
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,125 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی