1

اشتغال زایی بالا و ارز آوری از مهمترین مزایای صنعت کشتی سازی است

عرب در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: این شرکت در زمینه تولید کشتی های کوچک و متوسط با حداکثر طول ۱۰۰متر و ظرفیت ۵۰۰۰ تن فعالیت دارد و حدود ۷۵تا۸۰درصد محصولات کاملاً ساخت داخل می‌باشد. وی ادامه داد: به استثنای موتور و ژنراتور کلیه قسمت‌های کشتی اعم از قطعات الکترونیکی و همچنین طراحی و نوآوری توسط پرسنل شرکت انجام می پذیرد .

مدیر عامل شرکت ساخت و تعمیر شناور های فلزی سپهر دریا جنوب قیمت محصولات تولیدی این شرکت را حدود یک میلیون یورو عنوان کرد و گفت: ظرفیت تولید این شرکت ۵دستگاه کشتی در سال است که در حال حاضر ۱۱۵ نیرو در شرکت فعالیت دارند.

عرب تصریح کرد: این شرکت در حال حاضر هیچگونه بدهی به بانک‌ها؛دارائی؛تامین اجتماعی و همچنین بدهی کارگری ندارند . وی اظهار کرد: در صورت حل مشکلات با محیط زیست و مسکن و شهرسازی (بخاطر استقرار کارگاه در حریم ۶۰متری ساحل ) و همچنین گمرک استان بمنظور تسریع در ترخیص موتورهای کشتی و ژنراتورهای وارداتی امکان کاهش زمان ساخت از دو سال به یک سال و افزایش نیرو تا دو برابر نیروهای فعلی امکانپذیر است که در این رابطه درخواست مصوبه در سفر ریاست محترم جمهوری به استان را داریم.

انتهای پیام/