نفت برنت 30 دلاری شد/ کمترین قیمت 12 سال گذشته
+ پ -
نفت برنت ۳۰ دلاری شد/ کمترین قیمت ۱۲ سال گذشته

قیمت نفت در بازارهای جهانی در ادامه روند کاهشی خود به ۳۰٫۵۷ دلار در هر بشکه سقوط کرد که کمترین رقم از دسامبر ۲۰۰۳ به شمار می‌رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، قیمت نفت روند کاهشی روز گذشته خود را در معاملات امروز ادامه داد از ابتدای سال جدید میلادی تقریبا ۲۰ درصد ارزش خود را از دست داده است.

تحلیلگران پیش‌بینی خود از قیمت نفت در سال ۲۰۱۶ را کاهش دادند و تاجران نیز معاملات خود را بر کاهش‌های بیشتر قیمت نفت قرار داده‌اند.

هر بشکه نفت برنت در معاملات امروز با ۹۸ سنت کاهش ۳۰٫۵۷ دلار فروخته شد. این نوع نفت ۳۰٫۶۰ دلار در هر بشکه نیز معامله شد که کمترین رقم از دسامبر ۲۰۰۳ به شمار می‌رود.

نفت خام آمریکا نیز با ۹۱ سنت کاهش ۳۰٫۵۰ دلار در هر بشکه فروخته شد. در ساعات اولیه معاملات قیمت این نوع نفت به ۳۰٫۶۶ دلار رسید که کمترین قیمت از آوریل ۲۰۰۴ به شمار می‌رود.

آمارهای معاملات نشان می‌دهد که معاملاتی با پیش‌بینی کاهش قیمت، در قراردادهای نفت خام آمریکا که از کاهش قیمت نفت سود می‌برند، در بالاترین تعداد قرار دارد و این نشان‌دهنده این است که بسیاری از تاجران انتظار کاهش‌های بیشتری قیمتی را دارند.

ریک اسپونر تحلیلگر ارشد بازار در بازارهای سی‌ام سی سیدنی در این‌باره گفت: «امسال سال بسیار جالبی برای نفت است… هرچه قیمت‌ها کاهش یابد، سریع تر قیمت پایه شکل می گیرد و ترمیم می‌شود.»

همچنین تحلیلگران پیش‌بینی‌های خود را با آشفتگی قیمت‌ها تطبیق دادند، بانک‌های بارکلیز، مکواری، بانک مریل لینچ آمریکا، استاندارد چارترد و سوشیئت جنراله همگی پیش‌بینی خود برای قیمت نفت در سال ۲۰۱۶ را کاهش دادند.

بانک باکلیز اعلام کرد: «بدتر شدن عوامل بازار نفت در اوایل سال ۲۰۱۶ ما را متقاعد ساخت که پیش‌بینی خود برای قیمت نفت در سال ۲۰۱۶ را کاهش دهیم.»

وی افزود: «ما اکنون انتظار داریم قیمت دو شاخص نفتی برنت و وی‌تی آی در سال ۲۰۱۶ به ۳۷ دلار در هر بشکه برسد کمتر از برآورد قبلی به ترتیب برابر با ۶۰ و۵۶ دلار.»

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff