نظارت کارشناسان دام پزشک بر ۴۵ واحد دامی پارسیان
+ پ -
نظارت کارشناسان دام پزشک بر ۴۵ واحد دامی پارسیان

سرپرست اداره دام‌پزشکی پارسیان از نظارت مستمر هفتگی کارشناسان این اداره بر ۴۵ واحد دام‌پروری در پارسیان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، دکتر مهدی کاظمی سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان پارسیان در جمع خبرنگاران وضعیت دام‌داری و سلامت دام را با توجه به خشک‌سالی‌ها خوب ارزیابی کرد و گفت: معمولا در سال‌هایی که خشکسالی تجربه می‌شود دام بیشتر در معرض بیماری قرار می‌گیرد ولی با نظارت و یک سری عوامل پیشگیری این اتفاق در پارسیان رخ نداده است و می‌توان وضعیت را مطلوب ارزیابی کرد.

وی اظهار کرد: این اداره در راستای حفاظت از سلامت دام و نیز حمل و نقل و عرضه اهدافی را دنبال می‌کند که در مجموع می‌توان به عرضه سالم فراورده‌های دامی اشاره کرد.

سرپرست اداره دامداری پارسیان در خصوص وظایف بخش درمان آن اداره گفت: بخش درمان اداره دام‌پزشکی به بخش خصوصی واگذار شده است مگر در مواردی که مشکوک ارزیابی شود و در ردیف بیماری‌های نوع یک قرار بگیرد که در آن صورت طی مکاتبه‌ای که صورت می‌گیرد کارشناس دامپزشکی را اعزام می‌کنیم و اگر باز وضعیت مشخص نشد با استان مکاتبه می‌شود و کارشناسان استان موضوع را پیگری می‌کنند و سلسله مراتب در این زمینه دنبال می‌شود تا مشکل سلامت دام تضمین شود.

کاظمی تصریح کرد: البته داروخانه و کلینیک دامپزشکی در شهرستان مستقر هست و خدمات درمانی به دام‌ها ارائه می‌شود که این دو مجموعه توانسته ارتباط خوبی با دامداران برقرار کند.

سرپرست دامپزشکی پارسیان عنوان کرد: یکی از کارهای در دست اقدام این اداره در حال حاضر واکسیناسیون تب برفکی هست که از چند روز پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد، این پروژه در راستای پیشگیری از بیماری‌ها انجام می‌شود که البته در کنار آن برای مقابله با انگل‌های خارجی سم پاشی محل نگهداری دام‌ها نیز در دستور کار داریم.

کاظمی خاطر نشان کرد: به مردم پارسیان اطمینان می‌دهیم که فراوردهای دامی در شهرستان تحت اشراف این اداره قرار دارد و تمام تلاش برای حفظ سلامت دام و عرضه آن در شهرستان به کار گرفته می‌شود.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff