نظارت مستمر بر فعالیت های صنوف تهیه و توزیع مواد خوراکی در کیش
+ پ -
نظارت مستمر بر فعالیت های صنوف تهیه و توزیع مواد خوراکی در کیش

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش بیان کرد: نظارت بر فعالیت صنوف تهیه و توزیع مواد خوراکی و انجام بازدیدهای بهداشتی یکی از وظایف و مأموریت‌های مرکز توسعه سلامت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، محمدرضا رضانیا، رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با تاکید بر بازدید مستمر ماموران واحد بهداشت محیط بر فعالیت های صنوف تهیه و توزیع غذا در جزیره کیش گفت: درتیرماه امسال۳۲۵ بازدید از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد خوراکی در سطح شهر به‌عمل‌آمده است.

وی افزود: در همین مدت نیز تعداد۳۷ مورد نمونه ‌برداری از مواد خوراکی مشکوک صورت گرفته است.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با اشاره به اهمیت نظارت بر واحدهای نانوایی اظهار کرد: یکی از مراکز تهیه و توزیع مواد خوراکی که نقش مؤثری در تأمین و ارتقای سطح سلامت مردم دارد واحدهای نانوایی است که به‌طور ویژه توسط بازرسان بهداشت محیط در قالب گشت‌های مشترک و فردی مورد بازدید قرار می‌گیرند که در این میان ۲۱مورد نمونه برداری نان در این ماه انجام شد.

رضانیا با اشاره به میزان مواد خوراکی غیربهداشتی کشف‌شده در بازدید کارشناسان بهداشت محیط  تصریح کرد: طی بازدیدهای  کارشناسان بهداشت محیط درمجموع ۱۷۸۸ کیلوگرم مواد خوراکی غیربهداشتی و تاریخ گذشته از چرخه مصرف خارج و معدوم شد.
وی افزود:  طی بازدیدهای انجام‌شده تعداد ۵ مرکز تهیه و توزیع مواد خوراکی که اصول و مقررات بهداشتی را رعایت نکردند به مراجع قضایی معرفی شد.

 

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش تاکید کرد: با افرادی که اقدام به عرضه مواد خوراکی غیربهداشتی می‌کنند بدون هیچگونه چشم پوشی برخورد قانونی می شود.

 

رضانیا  صدور ۸۰۵ کارت بهداشتی، ۴۸نمونه برداری میکربی و شیمیایی از آب، انجام دو بازدید از مدارس و مهد های کودک، صدور۷۱ کارت صلاحیت بهداشتی و بررسی آلودگی ناشی از آب و فاضلاب را ازاهم برنامه های این ماه بهداشت محیط کیش عنوان کرد.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff