نشست شورای مدارس اهل سنت جنوب کشور در سیریک برگزار شد
+ پ -
نشست شورای مدارس اهل سنت جنوب کشور در سیریک برگزار شد

دبیر شورای مدارس اهل سنت جنوب کشور گفت : هدف این نشست شور و مشورت و برنامه ریزی در امور اداری و برنامه های آموزشی و درسی مدارس دینی اهل سنت جنوب کشور برای ارتقای کیفیت علمی و افزایش سطح آکاهی اساتید دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی؛ سیدمسعود وخشوری در هیجدهمین نشست شورای مدارس اهل سنت جنوب کشور در سیریک افزود: در کشور قبل از انقلاب چهار مدرسه علوم دینی با یکصد طلبه داشتیم که الان به ۳۰ مدرسه و حدود ۳۰۰۰ سه هزار طلبه رسیده است که نشان از توجه نظام جمهوری اسلامی و بنیانگذار فقید انقلاب و مقام معظم رهبری به اهل سنت در بحث اتحاد و همدلی و پرهیز از هر کونه اختلاف می باشد.

 

 
سیدمسعود وخشوری تصریح نمود: اهمیت وحدت ، حفظ وحدت، قدر شناسی از نعمت های خداوند هم از زمین و آسمان باید همیشه مدنظر ما علما اسلام و مسلمین باشد.

 
دبیر شورای مدارس اهل سنت جنوب کشور خاطرنشان کرد: هیچ کشور و جامعه ای همانند کشورمان ایران نیست و جنوب کشورعزیزمان ایران بالاترین امنیت و اتحاد و همدلی و مشارکت در همه عرصه ها به لطف این وحدت و نظام برخوردار است.

 
سید وخشوری بیان کرد: خودسازی در کنار خدمت به خلق خدا و توجه به دانش و بصیرت افزایی با توجه به تذفندهای دشمنان اسلام را از اولویت های مهم انسان ساز برشمرد.

 
در ادامه شیخ محمدصالح پردل از اساتید دینی برجسته جنوب ضمن تقدیر از برگزاری چنین نشست باشکوهی تصریح نمود: امروز هیجدهمین نشست شورای مدارس اهل سنت جنوب در سیریک در حال برگزاری است که از بانیان برگزاری همایش و میزبانی شایسته سیریک بالاخص شیخ افراز تقدیرو تشکر می نمایم.

 
شیخ پردل سپس اضافه نمود: خداوند را شاکر و سپاسگزارم که سعادتی نصیب بنده شد که در حضور اساتید بزرگوار و سروران عزیزتوفیق صحبت یافتم.

 
وی فلسفه وجودی مدارس دینی را ، دعوت به توحید و عبودیت دانستند . و به تشریح فلسفه وجودی مدارس اهل سنت پرداختند .

 
این استاد برجسته دینی در ادامه افزود: مخلص کلام اسلام در برقراری سه ارتباط می باشد که عبارت اند از ارتباط با خدا – ارتباط با خلق خدا و ارتباط با محیط زیست انسان ها که قرآن کریم بر این ارتباط ها تأکیدات زیادی نموده اند.

 
شیخ پردل سپس اضافه نمودند:در این ارتباط ها اگر دو عنصر انصاف و احسان را با خود همراه داشته باشند همه مذاهب و ادیان ابراهیمی با هم مشکلی نخواهند داشت و اختلافی نیز در عقیده ای وجود نخواهد داشت .و ادامه داد:انصاف و احسان موجب زدودن اختلافات بین مذاهب و ادیان خواهد شد.

 
این دعوتگر برجسته اسلامی سپس به وظایف دعوتگران دینی اشاره و تاکید نمود:یک دعوتگر باید ارتباط با خدا و خلق وی و احسان و انصاف داشته باشد تا بتواند در میان مردم مقبولیت و مشروعیت کسب نماید.

 
شیخ پردل در ادامه به تشریح ارتباط با محیط زیست نیز اشاره و گفت:کسب سعادت اخروی منوط به داشتن دنیای آباد می باشدو دنیایی آباد خواهد بود که در آن خیر و سعادت امت در آن وجود داشته باشد و پیروان مذاهب و ادیان ابراهیمی بتوانند زندگی مسالمت آمیزی با یکدیگر و در کنار هم داشته باشند.که نظام جمهوری اسلامی نیز تمام تلاش خویش را می نماید که رفاه و سعادت دنیوی و اخروی ملت ایران را تامین نماید.و اهل سنت ایران نیز دوشادوش نظام برای سعادت و رفاه این ملت بزرگ تلاش می نمایند.

 

 

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین ایمانی نماینده ولی فقیه در اموراهل سنت شرق هرمزگان نیز از وفاداری اهل سنت به نظام جمهوری اسلامی تقدیر و تشکر نمودند.
شیخ عبدالعزیز افراز امام جمعه اهل سنت شهر سیریک و مدیر مدرسه علوم دینی سیریک ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین محترم گفت: بسیار خوشحالیم که میزبان اساتید و بزرگان دینی جنوب کشور هستیم.و اظهار امیدواری نمود برکات این نشست دینی موجب وفاق و اتحاد بیشتر برادران دینی زیر سایه نظام جمهوری اسلامی باشد.

 
هیجدهمین نشست شورای مدارس اهل سنت جنوب کشور باحضور۳۰۰ نفر از علما، اساتید دینی، امامام جمعه و جماعت اهل سنت برنامه ریزان و مدیران مدارس دینی استان های هرمزگان ، فارس ، بوشهر، زاهدان و با حضور مبارکی فرماندار سیریک- امام جمعه موقت شهرستان و جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان سیریک در مسجد جامع فکری اهل سنت سیریک برگزار شد.

3 4 5 6

78

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff