نشست تجاری هئیت عمانی با تجار سیریک برگزار شد+تصاویر
+ پ -
نشست تجاری هئیت عمانی با تجار سیریک برگزار شد+تصاویر
رئیس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان سیریک گفت:

نشست تجاری هئیت عمانی با تجار سیریک برگزار شد+تصاویر

نشست اقتصادی تجاری هئیت عمانی با تجار شهرستان سیریک به منظور تاسیس دفتر تجاری میان شهرستان سیریک و استان مسندم با هدف تسهیل روابط اقتصادی و صادرات و واردات میان تجار برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حسین احمدی رئیس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آذینی اظهار کرد: با توجه به فاصله بسیار کم شهرستان سیریک با کشور عمان و بندر خصب و ایجاد روابط دوستانه میان کشور ایران و عمان ، شهرستان سیریک با توجه به دارا بودن بندر بسیار مناسب در شهرستان قابلیت صادرات و واردات انواع کالاها برخوردار است.

 

این مسئول افزود:راه اندازی خط مستقیم کشتی رانی برای انتقال کالاها و مسافر ، صادرات شن و ماسه ، صادرات مصالح ساختمانی ، صادرات صیفی جات و  مرکبات  و سرمایه گذاری تجار کشور عمان در شهرستان سیریک مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

 

احمدی خاطرنشان کرد: با فعالیت تجارت میان عمان و شهرستان سیریک تعاونی های مرزنشینی شهرستان که اکثر اعضای آنها روستائیان هستند در راستای کمک به وضعیت اقتصادی و معیشتی و برقراری عدالت کمک موثری ایجاد اشتغال و درآمد زایی آنها خواهد شد.

 

احمد علی السعیدی نماینده تجار عمانی نیز گفت: موقعیت جغرافیایی عمان به گونه‌ای است که برای صادرات کالاهای ایرانی به کشور‌های آفریقایی بسیار مناسب است و به دلیل اینکه عمان در نقطه‌ای قرار گرفته که با آسیای دور در ارتباط است می‌تواند از طریق ایران به بازار آسیای میانه و افغانستان متصل شود.

 

وی اضافه کرد: تعاملات بسیار خوب بین تجار ایران و کشور عمان در منطقه سیریک را بسیار با ارزش دانست و خواستار تجارت کالاهای ایرانی به عمان شد و با توجه به نزدیکی بندر سیریک به عمان آنرا یکی از مزیت های تجاری ارزشمند برشمرد.

 

علی سعید ابراز کرد: امیدواریم با برقراری ارتباط تجاری با کشور دوست و همسایه ایران بویژه شهرستان سیریک که فرهنگ و آداب و رسوم مردمان آن با فرهنگ کشور عمان بسیار نزدیک پیوند خورده است در آینده نزدیک شاهد رونق خوبی در بخش های مختلف اقتصادی برای هر دو کشور باشیم.

 

لازم به یادآوری است: شهرستان سیریک با داشتن دومین اسکله بزرگ استان بعد از اسکله شهید رجایی و داشتن فاصله نردیک  با بندر خصب ایجاد ارتباط تجاری را با شهرستان بیشتر از سایر مناطق استان فراهم کرده است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff