نسل جوان جامعه را با جنایات آمریکا آشنا کنیم/هرکسی به آمریکا تکیه کرد شکست می خورد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام مهدی دُری امام جمعه رودان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان با بیان اینکه تفکر در مخلوقات خداوند موجب تقوای الهی در انسان می شود اظهار کرد: پی بردن به عظمت و قدرت خداوند و الهام گرفتن  و تفکرانسان ازمخلوقات، باعث تقوای الهی می شود.

امام جمعه رودان افزود: یکی از موارد آرامش در زندگی ابراز محبت به همسر است و در این خصوص آیات و روایات متعددی آمده است که مایه آرامش انسان محبت به همسر است و نامه محبت آمیز امام خمینی(ره) به همسرش نمونه ای از عشق و ارادت به همسر است.

دُری ادامه داد: یکی از موارد افزایش طلاق در جامعه عدم ابراز علاقه و محبت به همسراست و استفاده زیاد از تلفن همراه تسکین و آرامش را ازبین می برد و شک و سوءظن در خانواده ها را زیاد می کنند.

خطیب جمعه رودان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیانات رهبرمعظم انقلاب در جمع دانش آموزان و دانشجویان گفت: نسل جوان سرمایه ارزشمند جامعه است و آنان را باید با اتفاقات گذشته و جنایات آمریکا در این چهل سال در کشور ایران آشنا کنیم تا عده ای نتوانند تحریف در تاریخ کنند و حوادث تاریخی ملت ایران را بصورت انحرافی انتقال بدهند.

وی اضافه کرد: تاریخ تکرار پذیر است و کسی که پشتوانه اش آمریکا باشد ضربه خواهد خورد و مصدق بعد از ملی کردن صنعت نفت بواسطه تکیه کردن به آمریکا شکست خورد.

دُری با اشاره به گرامیداشت شهدای هسته ای تصریح کرد: علم و دانش هسته ای در کشور بومی شده و جوانان این مرز و بوم این صنعت هسته ای را بدست گرفتند تا  ما نیازی به کشور غربی و استکباری نداشته باشیم.

امام جمعه رودان با اشاره به هفته وحدت خاطرنشان کرد: 12ربیع الاول  ولادت پیامبراکرم به روایت اهل سنت است و امام راحل از این فرصت به خوبی در جهت وحدت مسلمان استفاده کردند و دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول را هفته وحدت نامگذاری کردند تا تلاش دشمنان و آمریکا را در اختلاف افکنی بین شیعه و سنی را خنثی کند.

 

انتهای پیام/پ