نسل جوان انقلاب عاشقانه دنباله‌رو مکتب شهید سلیمانی است

سردار مارانی تأکید کرد: سردار سلیمانی با شخصیت عرفانی و حماسی به یک مجاهد نستوه بی‌مانند تبدیل و پایه‌گذار مکتبی شد که نسل جوان انقلاب عاشقانه دنباله‌رو این مکتب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه مدینه منوره نزسا در آیین افتتاح دوره آموزشی «شمس» که با حضور احسان کامرانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، سردار علی دانشمند، یکی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس و روایتگر خاطرات جبهه و جنگ و تنی چند از همرزمان شهید قاسم سلیمانی برگزار ‌شد با اشاره به شخصیت بارز سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: خصوصیات و نکات حائز اهمیتی که در راستای خصلت‌های عرفانی و معنوی شهید سلیمانی در دوره آموزشی شمس عنوان می‌شود بسیار حائز اهمیت است و باید به درستی توسط دانشجویان انقلابی تحلیل، بررسی و تبیین شود.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی راه تعالی و رسیدن به حق را با نوشیدن شربت شهادت لبیک گفت، اضافه کرد: سردار دل‌ها با شخصیت عرفانی و حماسی خود به یک مجاهد نستوه بی‌مانند تبدیل و پایه‌گذار مکتبی شد که نسل جوان انقلاب عاشقانه دنباله‌رو این مکتب است و به شاگردی این مکتب بزرگ افتخار می‌کند.

فرمانده قرارگاه مدینه نزسا با بیان اینکه مبنای مکتبی که برگرفته از مکتب اسلام و امام حسین علیه‌السلام است، پایداری شهید سلیمانی در حفظ ارزش‌های دینی، اعتقادی و انقلابی برای برقراری عدالت اجتماعی، دشمن‌شناسی، عقلانیت دینی و انقلابی و عشق به مردم است، تبیین کرد: مکتب مقاومت همواره در دل مردمان این سرزمین جاودانه می‌ماند و تا ظهور انقلاب حضرت مهدی موعود عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف به عنوان عَلَم افتخار در دستان جوانان به اهتزاز درخواهد آمد.

مارانی، خطاب به دانشجویان گفت که شهید سلیمانی در فرماندهی دفاع مقدس برجسته و در فرماندهی نیروی قدس، اقدامات راهبردی و مدیریتی بزرگی برای مقاومت اسلامی انجام داد که شایسته است امت اسلامی به‌خصوص دانشجویان به‌عنوان آینده‌سازان میهن اسلامی از این مکتب انسان‌ساز بهره‌مند شوند.

مکتب شهید سلیمانی برگرفته از مکتب امام خمینی(ره) است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان هم یادآور شد: مکتب شهید سلیمانی برگرفته از مکتب امام خمینی(ره) است و مکتب امام خمینی(ره) برگرفته از مکتب و نهضت امام حسین علیه‌السلام است که پرداختن به آن ماه‌ها و بلکه سال‌ها زمان لازم دارد.

احسان کامرانی با اشاره به گستردگی ابعاد و ویژگی‌های مکتب شهید سلیمانی و تبیین سیره و سبک زندگی شهید سلیمانی متذکر شد: این مکتب شامل سیره و سلوک عرفانی شهید سلیمانی، تبیین نقش شهید سلیمانی در تمدن‌سازی اسلامی، نقش این شهید در امنیت جمهوری اسلامی و حفظ ارزش دینی و انقلابی قابل بحث و گفت‌وگوست و در قالب یک سخنرانی و گفت‌وگوی چندساعته قابل بازگویی نیست.

وی، راز اسطوره شدن شهید سلیمانی را ولایتمداری او خواند و از دانشجویان خواست تا هیچ کار و حرکتی که موجب پیشرفت‌شان می‌شود را کوچک نشمرده و با مطالعه در مکتب شهید سلیمانی و بالابردن سطح علمی خود مانند این شهید سرافراز در راه خدمت به جامعه و اسلام لحظه‌ای درنگ نکنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با بیان اینکه جوانان باید به مکتب سردار دل‌ها به‌عنوان الگویی تمام‌عیار نگاه کنند، توضیح داد: شهید سلیمانی انگیزه و اراده قوی در حل مسائل و گره‌های در هم پیچیده داشت و همچنین قاطعیت، شجاعت و صداقت از جمله شاخص‌های شایستگی فردی این سرباز دلیر اسلام بود که باید چراغ راه تمام فعالیت‌ها و حرکت‌های جوانان و آینده‌سازان اسلام و انقلاب باشد.

این دوره آموزشی با حضور سردار علی دانشمند از همرزمان سردار شهید سلیمانی آغاز و مقرر شد تکمیلی این دوره در استان کرمان برگزار و ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/