نرمش قهرمانانه عقب نشینی برای حمله ای پرقدرت تر /نقطه ضعف بیانیه حذف تحریم ها است

+ پ -
نرمش قهرمانانه عقب نشینی برای حمله ای پرقدرت تر /نقطه ضعف بیانیه حذف تحریم ها است

مناظره تهران تا لوزان بردبرد یا برد-برد با حضور مشاور استاندار و نخبه هسته ای برگزار شد که با حواشی همراه بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس، مناظره پیرامون بیانیه لوزان با حضور دکتر رئوفی استاد دانشگاه و مشاور سیاسی استاندار و مهندس حیدری مهندس و نخبه ی هسته ای و همچنین با حضور بیژنی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی برگزار گردید.

این مناظره با حضور چشم گیر دانشجویان برگزار شد به گونه ای که برخی از دانشجویان تا پایان مناظره ایستاده بودند که این موضوع نشان دهنده اهمیت موضوع است.

سوالات مناظره پیرامون لغو تحریم ها،حق غنی سازی،بازرسی ناظران از تاسیسات هسته ای،سخنان مسولان امریکایی بود که مناظره کننده گان به ترتیب و با قید قرعه به سوالات پاسخ دادند.

محمود رئوفی مشاور سیاسی استاندار با بیان اینکه بیانیه لوزان فقط یک بیانیه است و توافق جامع نیست، گفت: توافق جامع باید در ۱۰ تیر منعقد شود که مطمئنا این توافق در موعد مشخص صورت نخواهد گرفت .

وی تصریح کرد:بیانیه لوزان در شرایطی امضا شد که کشور ایران در زمان و شرایط حساسی است و تیم مذاکره کننده باید به این موضوع واقف باشد که استراتژی نظام توسط رهبر انتخاب می شود و در چهار چوب استراتژی نظام مذاکره کنند.

رئوفی گفت: نقطه قدرت بیانیه لوزان این است که ما با ۶ قدرت جهانی بر سر میز مذاکرات نشسته ایم و این قدرت ها در حال گفت و گو با ایران هستند ،این که مزیر امور خارجه آمریکا به محل سکونت وزیر خارجه ما می اید یک نقطه قوت است.

وی افزود:ما اگر به ۱۲ سال پیش برگردیم می بینیم که چیزی از دست نداده ایم،دکتر رئوفی بیانیه لوزان را با قطع نامه ۶۸ مقایسه کرد و گفت که در حال حاضر ما کجاییم و صدام حسن و رژیم بعث کجاست.

رئوفی نقطه ضعف بیانیه را حذف تحریم ها دانست و گفت: نقطه ضعف بیانیه تحریم ها علیه ایران است که باید یک جا لغو شوند و تیم مذاکره کننده بتواند حق ملت را بگیرد.

وی درخصوص این که هرچه بیشتر از زمان صدور بیانیه میگذرد تحدید های امریکا هم بیشتر میشود گفت:مسئولان امریکایی به دلیل نزدیک بودن اتخابات در سال ۲۰۱۶ و استفاده از لابی صهیونیست ها برای به دست اوردن رای انها مجبور به تحدید هستند تا بتوانند صهیونیست ها را راضی کنند و رای انها در انتخابات کنگره را داشه باشند.

مشاور استاندار گفت:رهبر معظم انقلاب در مواضع خود به تیم مذاکره کننده گفت:من به امریکایی ها خوش بین نیستم و با توجه به سابقه خرابی که در گذشته دارند و مارا نسبت به خودشان بی اعتماد کردند باید هرچه بیشتر حواسمان جمع باشد تا نتوانند به ما ضربه بزنند.

مهندس حیدری نخبه و دانشجوی هسته ای گفت: من با این قسمت از صحبت های دکتر رئوفی که مذاکره با ۶ قدرت جهانی را نقطه قوت میدانند و یک برد میدانند مخالفم و معتقدم کاری انجام نشده که ما سود کرده باشیم یا نقطه قوت بیانیه بدانیم.

 

حیدری افزود:تیم مذاکره کننده باید نرمش قهرمانانه داشته باشد که خود یک هنر است،نرمش قهرمانانه یعنی عقب نشینی برای حمله ای پرقدرت تر است.

حیدری تصریح کرد: مذاکره یعنی بده بستان، نه این که هرچه داریم و در این چند سال به دست اورده ایم از دست بدهیم در مقابل هیچ یا چیزی که در حد امتیازاتی که دادیم نباشد.

وی با بیان اینکه امریکا اگر قدرت حمله به ما را داشت مطمئن شب را به صبح نمیرساند، اظهار کرد:این که تیم مذاکره کننده انقلابی است درست و همه ما به این موضوع اذعان داریم و همه ملت از تیم مذاکره کننده حمایت می کنند .

لازم به ذکر است در بین صحبت های مهندس حیدری دانشجویان شعار مرگ بر امریکا سر دادند.

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff