نرخ زولبیا و بامیه در بندرعباس اعلام شد

نرخ هر کیلو مخلوط زولبیا و بامیه درجه یک برای شهرستان بندرعباس، ۵۸۰ هزار ریال و نرخ هر کیلو مخلوط زولبیا بامیه درجه دو، ۴۱۰ هزار ریال تعیین و اعلام گردید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛دومین جلسه ستاد تنظیم بازار استان در خصوص نرخ زولبیا و بامیه مصرفی در ماه مبارک رمضان در سالن جلسات استانداری هرمزگان برگزار شد.

محمد عباسی معاون سازمان صمت در این باره اظهار داشت: به دلیل فرهنگ غذایی و ذائقه مردم، تقاضا برای مصرف زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان افزایش می یابد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه درجه بندی اعلام شده برای این شیرینی پرطرفدار ماه رمضان بستگی به مواد اولیه مورد استفاده در فرایند تولید دارد، افزود: امسال نیز همانند سال های گذشته پس از طی مراحل قیمت گذاری در کمیته کارشناسی نرخ هر کیلو مخلوط زولبیا و بامیه درجه یک ۵۸۰ هزار ریال و نرخ هر کیلو مخلوط زولبیا بامیه درجه دو، ۴۱۰ هزار ریال تعیین و اعلام شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت تصریح کرد: زولبیا و بامیه در ایام ماه مبارک باید با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار عرضه می شود و هر واحد قنادی که با قیمت بالاتر بفروش برساند تخلف محسوب و با واحد متخلف برخورد قانونی می‌شود.

وی بیان داشت: قیمت مذکور برای مرکز استان تعیین شده است و شهرستانها طبق مصوبه قیمت تنطیم بازار آن شهرستان تعیین می‌شود.

عباسی در پایان اظهار داشت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و … میتوانند به سامانه تلفنی ۱۲۴ آن را گزارش کنند.

انتهای پیام/