نداشتن مجوز صیادی مشکل حرفه آبا و اجدادی مردان سیریک / گهردو در انتظار توجه ویژه مسئولین
+ پ -
نداشتن مجوز صیادی مشکل حرفه آبا و اجدادی مردان سیریک / گهردو در انتظار توجه ویژه مسئولین

روستای گهردو با حدود ۲ هزار نفر جمعیت و ۴۰۰ خانوار بزرگ ترین روستای بخش بمانی و شهرستان سیریک می باشد که دارای ظرفیت و پتانسیل ها بسیار خوبی بالقوه و متاسفانه مشکلات زیرساختی برای خدمات رسانی به مردم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، علی طاهری،  رئیس شورای اسلامی گهردو سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی افزود: روستای گهردو در امتداد دریای خلیج همیشه فارس و دریای عمان و سواحل مکران وجود دارد که شغل اصلی مردمان این روستا صید و صیادی می باشد.

 

 

طاهری خاطرنشان کرد: متاسفانه علی رغم همه پیگیری ها و تلاش ها برای رفع برخی از مشکلات هنوز این روستا با مشکلات و معضلاتی اساسی شامل عدم پوشش و آنتن دهی تلفن های همراه اول ، ایرانسل ، روستایی WLL  و عدم وجود یک زمین روباز ورزشی و حتی یک سالن ورزشی چند منظوره برای استفاده جوانان، نوسانات برق ، کمبود آب شرب این روستا محروم مانده است.

 

 

رئیس شورای اسلامی روستای گهردو تصریح نمود: یکی دیگر از مشکلات اساسی مردم روستا که بعنوان درخواست اصلی و معیشتی آنها محسوب می شود و شغل و منبع اصلی درآمد مردم روستاست عدم داشتن مجوز صیادی برای فعالیت های صید و صیادی می باشد که در این زمینه این قشر زحمتکش همیشه با معضلات و مشکلاتی روبرو و مواجع هستند.

 

وی اضافه کرد: خیرین و مردم این روستا برای عمران و توسعه روستا همگام با ارائه خدمات نظام مقدس در قالب مساعدت و جذب کمک های خیرین پیشتاز بوده و با ساخت چند مدرسه ابتدایی ، راهنمایی ،دبیرستان و کمک به تامین آب شرب ساحل و صیادان و مشارکت در کارهای عام المنفعه کمک به ایتام ، افراد بی بضاعت ، تدرک اعیاد، بیماران صعب العلاج و تامین جهیزیه و غیره همت و عزمی بلند نشان داده اند.

 

 

وی با بیان اینکه روستای گهردو از سواحل ماسه و بکر و بسیار تمیز با امکانات نسبتا رفاهی برخوردار است اظهار داشت: هر ساله مسافران و گردشگران زیادی در ایام تعطیلات و روز های پنج شنبه ، جمعه بویژه در ایام نوروز مسافران و میهمانان زیادی از آن دیدن می کنند که امیدواریم دولتمردان توجه ویژه ای به این روستا و خطه میهن اسلامی داشته باشند.

 

 

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff