نداشتن الگویی کامل در اداره خانواده و مهارت های زندگی از مشکلات خانوده ها است/صداقت و درستی اصل تدوام زندگی است
+ پ -
نداشتن الگویی کامل در اداره خانواده و مهارت های زندگی از مشکلات خانوده ها است/صداقت و درستی اصل تدوام زندگی است

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی گفت:از مهم ترین مشکلات خانواده ها نداشتن مدیریت صحیح دربرخود با مشکلات زندگی است؛ بسیاری از اختلافات، چالش ها و مشاجرات که مقدمه فروپاشی خانواده هاست، ناشی از نداشتن الگویی کامل در اداره خانواده و مدیریت مشکلات و نداشتن مهارت های زندگی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، شهره گودرزی،کارشناس ارشد روانشناسی بالینی درگفتگو با خبرنگار سوره یاس با بیان اینکه اصل وجود عشق و احساس محبت متقابل بین زن و شوهر است، گفت:گفتن جملاتی که حاکی از محبت زوجین است در رفع بسیاری از تردیدها و سوء ظن ها مؤثر و کارآمد است .

این مشاور خانواده اظهار کرد:  یکی از مهم ترین مشکلات خانواده ها نداشتن مدیریت صحیح دربرخود با مشکلات زندگی است؛ بسیاری از اختلافات، چالش ها و مشاجرات که مقدمه فروپاشی خانواده هاست، ناشی از نداشتن الگویی کامل در اداره خانواده و مدیریت مشکلات و نداشتن مهارت های زندگی است.

وی تاکید کرد: ویژگی‌ای که در انتخاب همسر و دوام زندگی مشترک نقش بسیار مهم و تعیین‌کننده‌ای دارد، مسئله‌ی هم کفو بودن است. هر قدر بین دو نفر، هماهنگی، همفکری و تناسب بیشتری وجود داشته باشد، ازدواج استوارتر و مستحکم‌تر خواهد بود .

گودرزی با بیان اینکه در رضایت از زندگی بحث مکمل بودن مطرح است، گفت: در زندگی زناشویی و خانوادگی همسران از هم توقع دارند و می خواهند در زندگی دیده شوند و ارز زحمات آنها قدردانی شود حتی زبانی و این تشکر وسپاسگزاری در زندگی  تأثیر بسیاری در رضایت آنها از زندگی مشترک‌شان دارد.

وی افزود: از جمله اصول اخلاقی‌ که در پایداری و دوام زندگی زناشویی و روابط بین زن‌وشوهر تأثیر بسزایی دارد، صداقت و درستی است. ضرورت توجه به این ویژگی، در دو مرحله باید احساس شود و مورد توجه قرار گیرد، یعنی هم برای شروع زندگی، طرفین ازدواج باید صداقت داشته باشند و هم صداقت و درستی را در طول زندگی به‌کارگیرند.

این مشاور تصریح کرد : ماهواره و شبکه های اجتماعی  که دشمن در راستای جنگ نرم برای خانواده های دنبال می کند باعث  فاصله گرفتن اعضای خانواده از یکدیگر شده و به طور کلی خیانت، دوستی‌های نادرست و نامتعارف بین زنان و مردان حتی متأهل، روابط نامشروع  از تبعات ورود ماهواره و شبکه های اجتماعی  به جوامع اسلامی و کانون گرم خانواده است.

گودرزی علت از هم گسیختگی زندگی ها و خانواده ها و زندگی زوج های جوان را مدیریت مشکلات دانست و خاطر نشان کرد:  با صبر و بردباری اختلافات و مشکلات را رفع نمایند ، به همین دلیل است که توصیه می‌شود زن و مردی که قصد ازدواج دارند در زمینه‌ی حل اختلافات و مهارت های همسرداری و مهارت های زندگی  اطلاعات و آگاهی کافی کسب کنند.

 

انتهای پیام /م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff