نخست‌وزیر لهستان شکست در انتخابات پارلمانی را پذیرفت/ مخالفان اتحادیه اروپا پیروز شدند
+ پ -
نخست‌وزیر لهستان شکست در انتخابات پارلمانی را پذیرفت/ مخالفان اتحادیه اروپا پیروز شدند

نخست‌وزیر لهستان به شکست در برابر حزبی که مخالف پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا در آینده نزدیک است، اعتراف کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، رسانه‌های بین‌المللی گزارش داده‌اند نخست‌وزیر لهستان به شکست در انتخابات پارلمانی این کشور در برابر «حزب قانون و عدالت» (PIS) که مخالف پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا است، اعتراف کرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس با اعلام این خبر افزود نظرسنجی‌های شعب اخذ رأی نشان می‌دهند حزب حاکم لهستان موسوم به «حزب چارچوب مدنی» (PO)، نتیجه را به جناح محافظه‌کار PIS واگذار کرده است.

 حزب PIS یک حزب مخالف اتحادیه اروپا و حامی برخورد سخت ناتو با مسکو است. این حزب مخالف پیوستن لهستان به منطقه یورو در آینده‌ای نزدیک بوده و وعده داده هزینه رفاهی بیشتری را برای فقرا اختصاص دهد و مالیات‌های جدید برای بانک‌ها وضع می‌کند.

«قانون و عدالت» همچنین با انتقال پناهجویان از خاورمیانه به لهستان مخالفت کرده و گفته پناه‌جویان سبک زندگی کاتولیگ در لهستان را تهدید می‌کنند.

کرسی‌های پارلمان لهستان بر اساس میزان نسبی آرای کسب شده توسط احزاب تقسیم می شود. این تقسیم کرسی‌ها بین احزابی صورت می گیرد که دست کم پنج درصد آرا را کسب کرده باشند. ائتلافها باید دست کم هشت درصد آرا را کسب کرده باشند.

در لهستان ۴۱ حوزه انتخاباتی وجود دارد و هر حوزه با توجه به مساحتش بین هفت و نوزده کرسی را نمایندگی می کند.

انتخاب سناتورها در لهستان به شیوه مستقیم‌تری صورت می گیرد. صد عضو مجلس سنا از سال ۲۰۱۱ میلادی توسط آرای مستقیم مردم و بر اساس سیستم اکثریت آرای کسب شده انتخاب می شوند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff