نخستین کنسرت و همایش موسیقی سنتی در پارسیان برگزار شد
+ پ -
نخستین کنسرت و همایش موسیقی سنتی در پارسیان برگزار شد

نخستین کنسرت و همایش موسیقی سنتی پارسیان با حضور جمعی از هنرمندان موسیقی شهرستان پارسیان و کارشناسان سازهای سنتی در پارسیان برگزار شد.

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر ، محمود اسدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارسیان در این مراسم گفت: برگزاری کنسرت و همایش‌های موسیقی سنتی توانایی موسیقیایی شهرستان را نشان خواهد داد.

وی خاطر نشان کرد: موسیقی سنتی موسیقی عرفان و اندیشه است و اشعار شاعران بزرگ و اسطوره‌ای کشور از قبیل حافظ، سعدی، مولانا و… بر غنای این نوع و سبک از موسیقی اضافه می‌کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارسیان تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی سازهای سنتی این توانایی را به علاقمندان به هنر موسیقی در شهرستان می‌دهد تا هر چه بیشتر موسیقی سنتی را فرا بگیرند.

اسدی در ادامه گفت: تقریباً تمامی اساتید سازهای سنتی در شهرستان وجود دارند و این قابلیت‌ها در کنار وجود ده‌ها کار آموز می‌تواند این شهرستان را به قطب موسیقی سنتی در استان و جنوب کشور تبدیل کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی پارسیان ابراز امیدواری کرد: این قبیل همایش‌ها و نشست‌های موسیقیایی با توجه به استقبال خوب مردم و حمایت از سوی هنرمندان می‌تواند در ادامه نیز ادامه داشته باشد.

یادآور می‌شود: این برنامه از شب گذشته آغاز و تا دو شب دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff