نخستین عمل پیوند رباط صلیبی زانو در بیمارستان کیش انجام شد
+ پ -
نخستین عمل پیوند رباط صلیبی زانو در بیمارستان کیش انجام شد

نخستین عمل پیوند رباط صلیبی زانو در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش انجام شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس ، دکتر مهران روشن مدیر فنی درمانی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش  ضمن اشاره به اینکه این عمل پیوند در تعداد محدودی از مراکز درمانی استان هرمزگان انجام می شود، در خصوص این عمل گفت: پس از تهیه بافت پیوندی این عمل برای اولین بار در جزیره توسط ارتوپد بیمارستان کیش صبح  دوشنبه ۱۷ خرداد بر روی زانوی خانمی ۳۴ ساله که در اثر ضربه شدید تخریب شده بود  انجام شد.

 

وی در خصوص اعمال جراحی خاص و ویژه در بیمارستان کیش گفت:  با توسعه صورت پذیرفته در بیمارستان کیش و تجهیز این مرکز تخصصی درمانی به امکانات پیشرفته٫ تا کنون چند عمل جراحی ویژه توسط پزشکان جراح مربوطه در این بیمارستان انجام شده است که می توان به عمل جراحی  بر روی کبد، طحال و لوزالمعده بیماری حادثه دیده در ایام نوروز اشاره کرد. همچنین عمل جراحی مغز و ستون فقرات و تعویض مفصل زانو طی دو سال گذشته به صورت روتین در این بیمارستان انجام می شود.

مدیر فنی درمانی بیمارستان کیش افزود: در خصوص عمل های جراحی بیماران خارجی نیز این بیمارستان موفقیت هایی را کسب کرده و اعمال جراحی عمومی در این مرکز انجام می شود.

دکتر روشن همچنین اعلام کرد: طی بررسی نظرات مشورتی با پزشکان متخصص مشهور قلب، در صدد تکمیل تجهیزات و امکانات عمل جراحی کت لپ و آنژیوگرافی قلب هستیم و امیدواریم در سال ۹۵ بتوانیم این مهم را به سر انجام برسانیم که در آن صورت بیمارستان کیش دومین مرکزی خواهد بود که در استان هرمزگان این خدمات را ارائه می دهد.

به گفته مسئولان ببمارستان، بطور میانگین هر ماه حدود ۱۵۰ عمل جراحی گوناگون در بیمارستان کیش انجام می شود.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff