نخستین دوره ی تکمیلی تربیت مربی قرآن کریم در جاسک برگزار شد
+ پ -
نخستین دوره ی تکمیلی تربیت مربی قرآن کریم در جاسک برگزار شد
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک خبر داد

نخستین دوره ی تکمیلی تربیت مربی قرآن کریم در جاسک برگزار شد

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک از برگزاری اولین دوره تکمیلی تربیت مربی قرآن کریم در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام غلامپور سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک در گفتگو با  مکران نیوز  اظهار کرد :اولین دوره تکمیلی تربیت مربی قرآن کریم، با حضور جمعی از خواهران و برادران ، توسط  اداره تبلیغات اسلامی جاسک در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

 

وی افزود: با توجه به اهمیت آموزش مباحث تخصصی در حوزه قرآن کریم و بالاتر رفتن سطح علمی و قرآنی در میان قرآن‌آموزان و عموم مردم این دوره برگزار شد.

 

غلامپور با تصریح اینکه این کلاس‌ها با حضور خواهران و برادران برگزار شد، ادامه داد: با توجه به تمرین مباحث تجویدی در کلاس با صوت و لحن،برخی کلاس‌های خواهران و برادران  به صورت جدا برگزار شد.

 

وی با اشاره به حدیث ثقلین از پیامبراکرم (ص) گفت: قرآن یادگار ارزشمند و بزرگترین معجزه پیامبر عظیم الشان اسلام است که در آخرین روزهای عمر پر برکتشان امت خویش را به آن سفارش کردند و فرمودند: اگر به قرآن و عترت تمسک بجویید هرکز گمراه نخواهید شد.

 

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک افزود: قرآن چیزی جز کتاب هدایت در زندگی نیست: “هدی للمتقین”، قرآن کتابی است برای انتخاب بهترین زندگی که سعادت جاودانه در پرتو آن تحقق می‌یابد.

 

غلامپور تصریح کرد: قرآن روش درست زیستن را به انسان می‌آموزد و برنامه‌ای را که در بر گیرنده تمام ابعاد زندگی انسان و تضمین کننده سعادت فردی و اجتماعی و دنیوی و اخروی اوست، ارائه می‌دهد، به میزانی که انسان آموزه‌ها و دستورهای قرآن را در زندگی به کار بندد، موفقیت کسب خواهد کرد اما هر اندازه از قرآن فاصله بگیرد، دچار خسارت و ضرر خواهد شد.

 

وی با اشاره به نقش تعلیم و تربیت در جامعه افزود: هدف از برخی آیات درباره تعلیم و تربیت مشخص کردن جایگاه رفیع معلم و تعلیم است و آنچه که جایگاه معلم را به معنای حقیقی کلمه ترسیم می‌کند تعلیم است نه تدریس و هر کجا بحث تعلیم است معلم محور است و در واقعیت، معلمان از جایگاه بالایی در اجتماع برخوردارند.

 

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک در پایان با اشاره به مشکلات و آسیب هایی که در مسیر تربیت قرار گرفته است، بیان کرد: باید قرآن در متن زندگی ما بیاید زیرا قرآن نور است و ارتباط با قرآن انسان را نورانی می کند.

 

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff