تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 404842
تاریخ انتشار:جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از بیانات ائمه جماعات هرمزگان:

نحوه ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری توهین به نظام و مردم است/ مذاکره با آمریکا مشکلات ما را حل نمی کند/ اجرای اقتصاد مقاومتی باید فارغ از شعارهای رسانه‌ای باشد

ائمه جمعه استان هرمزگان در این هفته از سخنان خود بر چند مسئله مهم انتخابات و توجه به نحوه ثبت نام ها در انتخابات و و جلوگیری از قاچاق سازمان یافته تاکید کردند و اظهار داشتند: قاچاق کالا اصلی‌ترین عامل در بیکاری و رکود تولید در کشور است، مسئولی که توان حل مشکلات را ندارد به مردم وعده دروغ ندهد.

نحوه ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری توهین به نظام و مردم است/ مذاکره با آمریکا مشکلات ما را حل نمی کند/ اجرای اقتصاد مقاومتی باید فارغ از شعارهای رسانه‌ای باشد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جماعات استان هرمزگان در خطبه های نمازجمعه ۲۵ فروردین ماه خود بر چند مسئله مهم انتخابات و توجه به نحوه ثبت نام ها در انتخابات و و جلوگیری از قاچاق سازمان یافته تاکید کردند و اظهار داشتند: قاچاق کالا اصلی‌ترین عامل در بیکاری و رکود تولید در کشور است، مسئولی که توان حل مشکلات را ندارد به مردم وعده دروغ ندهد.

*نحوه ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری توهین به نظام و مردم است

حجت الاسلام هادی میرزایی در خطبه های این هفته نماز جمعه پارسیان، نظام اسلامی را مظهر شعار محقق شده (می شود و می توانیم) دانست و اظهار داشت: در حالی که در طول دوران قریب به چهل سال بعد از انقلاب اسلامی، کشور همواره در معرض کارشکنی‌های رنگارنگ غربی و به خصوص آمریکایی ها بوده است و آنها از انواع مختلف دشمنی ها استفاده کردند تا ایران اسلامی را به زانو درآورند، باز هم شاهد موفقیت های بزرگ در کشور هستیم.

وی ادامه داد: وجود مشکلات اقتصادی و اجتماعی در کشور بهانه ای به دست برخی از دشمنان داده است تا از این زمینه استفاده کنند و در برابر شعار اصیل انقلاب اسلامی که می شود و می توانیم است نمی شود و نمی توانیم را القا کنند؛ مسئولانی که نمی توانند و یا تصور می کنند که ایران اسلامی توان رقابت با دنیا را در ساماندهی زندگی خود ندارد، بهتر است از سر راه ملت کنار روند.

امام جمعه پارسیان خطاب به با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرماندهان نظامی و تأکید بر تلاش دشمن برای القای تزلزل و ناتوانی درمسئولان و تلاش برای بالا بردن ظرفیت های نظامی تصریح کرد:ملت ایران شایسته مسئولانی است که همراه مردم برای محقق کردن شعار می شود و می توانیم تلاش شبانه روزی می کنند.

میرزایی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود عمل کرد ولی آمریکا به هیچ کدام از تعهدات خود پایبند نبود و همین امر باعث شد که خیانت و دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی پیش از پیش روشن گردد، گفت: تلاش استکبار برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی از طریق محاصره اقتصادی دنبال می شود تا جایی که برجام هم نتوانست از حجم دشمنی آمریکا و محاصره اقتصادی کم کند.

حمله آمریکا به سوریه سرپوش گذاشتن بر جنایات خود در عراق است

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که حمله موشکی آمریکا به سوریه را یک اشتباه راهبردی دانستند گفت:حمله آمریکا یک نوع سرپوش گذاشتن به واقعیت ها و یک نوع فرار به جلو از جنایت هایی است که در حمله به عراق و کشتار مردم بی گناه داشته است.

خطیب نماز جمعه پارسیان فریاد ریاکارانه و منافق گونه غرب در استفاده از سلاح شیمیایی را در حالی دانست که در زمان جنگ تحمیلی صدام را به این سلاح ها برای نابودی انقلاب اسلامی مجهز کردند.

در ادامه سخنان خود تحقق اقتصاد مقاومتی را در تمرکز به تولید و اشتغال و نظارت و پی گیریی جدی دانست و تأکید داشت: با گفتن و تکرار کردن اقتصاد مقاومتی چیزی حاصل نمی شود.

میرزایی به ۲۹ فروردین ماه روز ارتش اشاره کرد و افزود: بعد از قریب ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی شجره طیبه نیروهای مسلح شکوفا شده و آماده مقابله با هر تهدید داخلی و خارجی هستیم.

وی با انتقاد شدید از نحوه ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری و به سخره گرفتن آن توسط برخی از افرادی که اصلا صلاحیت ندارند، گفت: رسانه ای کردن این تصاویر وهن نظام و توهین به مردم است و باید در اسرع وقت اصلاح گشود.

امام جمعه پارسیان در پایان از برخورد دستگاه قضا و نیروی انتظامی در متلاشی کردن تیم خانگی و مبارزه جدی با سارقان و مبارزه با بی عفتی و بداخلاقی قدردانی کرد.

*آنچه در آموزش و پرورش کیش می گذرد مرا نگران کرده است/ رییس جمهور آینده باید با گفتمان انقلاب و رهبری همراه باشد/ مذاکره با آمریکا مشکلات ما را حل نمی کند

حجت الاسلام حسن علیدادی در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه در انتخابات به خصوص ریاست جمهوری دو هدف اصلی حضور حداکثری و انتخاب اصلح تقویت نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود، اظهار داشت: هم در بخش شوراها و هم در انتخابات ریاست جمهوری انتخاب اصلح وظیفه دینی و منطقه ای ماست.

وی افزود: مردم باید کسی را انتخاب کنند که با گفتمان نظام جمهوری اسلامی همراه و هماهنگ باشد. باید ببینند نامزدهای انتخابات در مطرح ساختن خود و برنامه هایشان به چه میزان با گفتمان نظام همسو بوده و در کجا از نام فاصله گرفته و کجا حرکت می کنند.

خطیب جمعه کیش با بیان این جمله که رئیس جمهور اصلح، قوی، توانمند، لایق و برجسته کسی است که با گفتمان نظام و انقلاب اسلامی هماهنگ تر و همراه تر باشد، گفت: برخی به دنبال خط اختلاف و ایجاد فتنه در کشور هستند، آن ها انتظار می کشند تا انتخاباتی پی بیاید و شیرینی انتخابات را به کام مردم تلخ کنند.

حجت الاسلام علیدادی با اشاره به افراد فاقد صلاحیت و معلوم الحال که برای حضور در انتخابات ثبت نام کرده اند و آیا این به جز پاشیدن بذر فتنه در جامعه است؟ عنوان کرد: به دنبال این افراد دشمنان قسم خورده خارجی از ماه ها قبل شروع به آبیاری بذرهای اختلاف و فتنه ای هستند که توسط افراد نااهل و بی بصیرت که در داخل کشور اختلاف افکنی می کنند هستند.

مذاکره با آمریکا مشکلات ما را حل نمی کند

وی با تاکید بر اینکه در رخداد فتنه ۸۸ نیز دشمنان داخلی و خارجی دست به دست هم داده بودند و انقلاب اسلامی هزینه بالایی برای آن داد، گفت: امروز هم برخی بذر فنته و نفاق می کارند و منتظرند تا زودتر رشد کرده و نتیجه بدهد.

خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه آمریکا تلاش کرد تا از خلاء های برجام استفاده کرده و بدعهدی کند، یادآور شد: ما نیاز به رئیس جمهوری داریم که تمام قد در مقابل استکبار جهانی و دشمنان خارجی بایستد و تمام توجه وی به گفتمان نظام و انقلاب اسلامی، فرامین رهبری و منویات امام راحل(ع) باشد.

آنچه در آموزش و پرورش کیش می گذرد مرا نگران کرده است

علیدادی افزود: دیگر کسی نمی تواند بگوید که مذاکره با آمریکا مشکلات بین المللی ما را حل می کند، زیرا دیدیم که هرگاه تروریست ها ضعیف می شوند آمریکا از آن ها حمایت می کند و در چنین مواقعی به قوانین بین المللی اعتقادی ندارند مانند حمله موشک های منحوس رژیم صهیونیستی به پایگاه های مقاومت و سوریه.

وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش با ییان این جمله که آنچه در آموزش و پرورش کیش می گذرد مرا نگران کرده است، گفت: از وزارت آموزش و پرورش می خواهم در رابطه با آموزش و پرورش کیش تصمیم نهایی خود را بگیرد در غیر اینصورت از این تریبون مقدس نماز جمعه شفاف سازی خواهم کرد.

امام جمعه کیش تصریح کرد: من وقت منطقی می دهم اگر در این وقت منطقی نتیجه نداد آنچه در آموزش و پرورش اتفاق افتاده است برای مردم بیان خواهم کرد؛ مردم حق دارند؛ چرا به حقوق مردم توجه نمی شود؟ تاکی سکوت کنیم و حرف نزنیم؟

علیدادی اضافه کرد: تریبون نماز جمعه محل دفاع از حقوق مردم است؛ وظیفه دینی ماست از حقوق مردم دفاع کنیم. خواهش می کنم امر به جایی منتهی نشود که همه چیز را شفاف برای مردم بگوییم.

وی روز ۲۹ فروردین روز نیروی ارتش را تبریک و شهادت شهید عبدالعزیز رنتیسی رهبر حماس که سال ها قبل به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسید را تسلیت گفت.

 

*قاچاق کالا اصلی‌ترین عامل در بیکاری و رکود تولید در کشور است

حجت الاسلام عباس کثیر ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه تقوا سفارش وتاکید خداوند تبارک وتعالی به تمام بشریت است چه امتهای گذشته و چه امت پیامبر (ص) و زمان حال ما، اظهار داشت: تقوا شعار همیشگی و مورد نیاز فرد مسلمان است و با تکرار و تذکر به تقوا انسان از مسیرهدایت خارج نمی‌شود و اگرگاهی خارج شده باشد با تذکر به تقوا به مسیر درست باز می گردد.

وی با اشاره به این حدیث امام رضا علیه السلام که؛ «لایتم عقل إمرء مسلم حتی تکون فیه عشرخصال. عقل انسان مؤمن باداشتن ده خصلت کامل می شود و بدون این ده خصلت عقل انسان مؤمن کامل نمی‌شود، بیان داشت: اولین خصلت این است که امام (ع) فرمود: امید خیرداشتن از انسان مؤمن، انسان مؤمن باید خیرو برکتش مورد انتظار باشد و به دیگران خیر و منفعت برساند نه اینکه مردم امیدی به آن نداشته باشند و از وجود آن مأیوس باشند.یعنی وجودانسان مؤمن پرازخیروبرکت ومنفعت است.

امام جمعه بندرچارک افزود: دومین خصلتی که امام رضا(ع) آن را برای کامل شدن عقل انسان مؤمن لازم دانستند این است که از شر و و زیان و بدی فرد مسلمان در امان بودن است، صفت دیگری که فرد مسلمان باید داشته باشد این است که برای دیگران شر و ضرری نداشته باشد و مردم از دست وزبان آن در امان باشند.

حجت الاسلام کثیر گفت: این دوخصلت بسیارمهم و مورد نیاز زندگی فردی و اجتماعی است که فرد مسلمان باید در محیط خانه وخارج ازآن را رعایت کند، با رعایت شدن این دو خصلت ازطرف تمام افراد، جامعه ای خواهیم داشت که سراسرخیر وخوشی خواهد بود و زندگی به کام انسان شیرین می شود.

امام جمعه بندرچارک ادامه به دیدارهای مسولان نظام بارهبر عزیز وبزرگوار حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای اشاره و عنوان کرد: دغدغه اصلی و اولی آن بزرگوار اقتصاد و اشتغال است که باید مسولان با تمام قوا ولبیک گویان تمام تلاش وتوان خود را بکارگیرند تا خواست ها و اهداف مردم و رهبری محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: دغدغه دیگر رهبر عزیز انقلاب قاچاق کالا است که بنابرتعریف رهبری عامل وباعث ازکار افتادن تولید داخلی و بیکاری و به تبع آن بوجود آمدن اعتیاد و مشکلات زندگی و خانوادگی خواهد بود که مسولان نظام هم باید در این زمینه برنامه های مورد نیاز کنترل قاچاق را تدوین و با نظارت زیاد به انجام برسانند.

 

*باید جلوی قاچاق سازمان یافته را گرفت/ مسئولی که توان حل مشکلات را ندارد به مردم وعده دروغ ندهد

حجت الاسلام مختاری در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اظهار داشت: امروز سعادت و پیشرفت کشور در گروه مسئولان است و مسئولی که برر سر کارمی آید می تواند کشور را به موفقیت و یا به سمت بدبختی بکشاند و مردم را به سمت خوشبتی هدایت کند این که یک مسئول بگوید ما مسئول بهش و جهنم مردم نیستیم یک جمله کاملا اشتباه است.

وی بیان داشت: فردی که با رای مردم به سر کار می آید باید احساس مسئولیت داشته باشد و مشکلات مردم و کشور را در اولویت قرار بدهد و اکنون مشکل اشتغال و تولید یکی از مشکلات عمده امروز مردم است که مسئولان باید برای این مسئله برنامه ریزی داشته باشند؛ هرگاه در کشور مشکل وجود داشت اگر مسئولان با تمام وجود پای کار آمدند مشکل حل شد ولی به دستورالعمل و بنر اکتفا کردند و شعار دادند این مسئله حل نشد.

امام جمعه حاجی آباد تصریح کرد: اگر بخواهیم مشکلات اقتصادی کشور و مردم حل شود باید تولید ملی در کشور راه بیافتد و اگر تولید راه افتاد اشتغال به وجود می آید و دومین مسئله مبارزه با کلای قاچاق است که باید جلوی قاچاق سازمان یافته را گرفت.

حجت الاسلام مختاری قاچاق کالا را سازمان یافته و مافیایی دانست که بعضی از این گردن کلفت ها پشت آن قرار دارند و کانتینر و کانتینر وارد کشور می شود که این قاچاق به اقتصاد کشور ضربه سنگینی وارد کرده است.

وی افزود: وظیفه مردم در زمینه اقتصادی استفاده از کالای داخلی و تحریم کالای خارجی می باشد مردم باید کالایی که مشابه داخلی دارد نخرند تا چرخ کارخانه های داخلی بچرخد.

مسئولی که توان حل مشکلات را ندارد به مردم وعده دروغ ندهد

خطیب جمعه حاجی آباد بیان کرد: شعار دشمن امروز نمی شود و نمی توانیم است می خواهند شعار نمی توانیم را در جامعه ما القاء کنند اما واقعیت جامعه ما چیز دیگری است ما زمانی که انقلاب کردیم خیلی از افراد می گفتند نمی شود انقلاب ما ادامه پیدا کند ولی مردم ما خواستند و انقلاب تاکنون جاری و ساری است و جنگ جهانی بر علیه کشور ما به راه انداختند و ما با دست خالی پیروز شدیم و امروز هم اگر بخواهیم می توانیم مشکلات کشور را حل کنیم.

مختاری با بیان اینکه مسئولان زمینه این بدبینی را فراهم نکنند هر مسئولی که توان حل مشکلات را ندارد به مردم وعده دروغ ندهد و مردم ما هشیار و آگاه هستند، ادامه داد: مسئولانی که از مردم رای گرفتن باید مشکلات آنها را حل کنند و اگر مسئولی می داند که توانایی حل مشکلات را ندارد باید برود کنار و تمام همت دشمن امروز تهی کردن کشور از درون است و بیکاری جوانان کشور یعنی تهی شدن کشور از درون است.

وی با اشاره به حمله نظامی آمریکا به سوریه گفت: آمریکا با حمله ددمنشانه، خلاف عرف و قوانین بین‌المللی به سوریه، هم دروغ‌گویی خودش را در عمل به جهانیان نشان داد و هم خوی تجاوز و درندگی خودش را به منصه ظهور رساند.

امام جمعه حاجی آباد افزود: حمله یک طرفه به یک کشور مستقل بدون هیچ مجوز بین‌المللی نشانه این است که باید آنان را خلع سلاح کرد، آنان قانون نمی‌شناسند و دینی ندارند و به خدا باور ندارند، ما حمله آمریکا به سوریه را هم محکوم می‌کنیم و هم اعلام می‌کنیم مقاومت زاییده انقلاب اسلامی ماست اگر بنا بود با این تشرها عقب‌نشینی کند، تاکنون از بین رفته بود.

مختاری اضافه کرد: ایران با این حمله‌ها اعلام می‌کند که جمهوری اسلامی ایران اهل حمله و تجاوز به هیچ کشوری نبوده و نیست ولی اگر یک وحشی و درنده‌ای قصد هجوم به این کشور را داشته باشد با ایمانی که بالاترین اقتدار ماست و با امکاناتی که امروز در اختیار داریم، پاسخ آنان را می‌دهیم.

 

* اجرای اقتصاد مقاومتی باید فارغ از شعارهای رسانه‌ای باشد

حجت الاسلام یونس قائدی ضمن توصیه به تقوای الهی اظهار داشت: خوف از عذاب الهی و امیدواری به لطف خداوند، تضرع و خواندن پنهانی دعا به درگاه الهی از جمله شروط پذیرش دعا است.

وی با اشاره به حضور نوجوانان و جوانان در مراسم اعتکاف بیان کرد: این جای امیدواری است که در شهر بستک ۹۹ درصد افراد معتکف، از قشر نوجوان و جوان بوده اند. وی همچنین ضمن تشکر از دست اندرکاران مراسم، از افزایش کیفیت اجرای اعتکاف نسبت به سال های گذشته خبر داد.

امام جمعه بستک با اشاره به قرارگیری در آستانه برگزاری سه انتخابات مهم اظهار کرد: تمام امکانات آماده است تا مرتبه ای دیگر مردم بصیر ایران چهره انقلابی خود را در اوج بصیرت به دنیا نشان دهند.

قائدی مشارکت حداکثری، رقابت سالم، امنیت در نظام و انتخابات، سلامت و انتخاب آگاهانه همراه با بصیرت مردم، پنج مولفه ی مهم در انتخابات برشمرد و ادامه اداد: کاندیدا حق ندارند یکدیگر را تضعیف کنند بلکه باید به گونه ای عمل کنند که بعد از انتخابات عذاب وجدان نداشته باشند.

وی اعلام کرد: کاندیدا حق ندارند یکدیگر را تضعیف و یا به یکدیگر توهین کنند و یا در بین مردم با آبرو و حیثیت رقیب بازی کنند زیرا در اسلام آبروی مومن مانند خون انسان است. وی افزود: کاندیدا باید به گونه ای عمل کنند که بعد از انتخابات عذاب وجدان نداشته و بتوانند مانند قبل در کنار یکدیگر زندگی کنند.

امام جمعه بستک در پایان خطبه ها با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، چاره رفع آنها را اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و بیان کرد: با اجرای درست اقتصاد مقاومتی می توان به جنگ رکود رفت و می توان فرصت های زیادی را ایجاد کرد و اجرای اقتصاد مقاومتی باید فارغ از شعارهای رسانه ای باشد.

انتهای پیام/ح

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=404842
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

11,467 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی