تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 386372
تاریخ انتشار:جمعه ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه هرمزگان:

نجومی بگیران هیچ ربطی به امام و رهبری ندارند/دنیا به نقش ایران در مبارزه با تروریسم پی برده/استقلال و حاکمیت الهی ارمغان انقلاب اسلامی است

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه دنیا به نقش ایران در مبارزه با تروریسم پی برده است، تصریح کرد: استقلال و حاکمیت الهی ارمغان انقلاب اسلامی است.

نجومی بگیران هیچ ربطی به امام و رهبری ندارند/دنیا به نقش ایران در مبارزه با تروریسم پی برده/استقلال و حاکمیت الهی ارمغان انقلاب اسلامی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس با اشاره به مسئله هتک حرمت ایجاد شده به قرآن در یکی از دانشگاه های استان گفت:برخی همیشه حرفهای بی ربط را تکرار می کنند و می گویند قرآن ریشه آسمانی ندارد و کار خود پیامبر است، که این حرف نیز حرف جدیدی نیست از همان روزهای آغازین حرکت پیامبر این حرف را می زدند و پیغمبر را گاهی شاعر ، گاهی کاهن، گاهی مجنون می دانستند و گاهی نیز می گفتند این سخنان پیامبر خوابهای پریشان است و اخیرا سروش قرآن را نتیجه خوابهای پریشان پیامبرمی دادند.
وی ادامه‌داد: قرآن کریم به جنگ همه آنها آمده و جواب آنها را داده ، سروش و سروشها حرف جدیدی نیاورده اند البته چون جوانهای ما بی خبرند و جامعه ما فقط قرآن را می خواند، و دقت و تفکر در آن نداردسبب شده این افراد به بیان این حرفها بپردازند.
نعیم آبادی در ادامه با بیان اینکه در جنگ هوا و منطق مسلما منطق پیروز است گفت:پیامبر ونسبت دروغ به خدا، حتی قبل از پیغمبری به ایشان محمد امین می گفتند پس بدانیدحرف سروش حرف جدیدی نیست و همان حرفهای کافران در زمان پیامبر است.

وی در ادامه با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: بعضی ها به دنبال قطع رابطه بین مردم ومراجع هستند و به دنبال تضعیف جایگاه نماز جمعه هستند که مسلماتضعیف جایگاه نماز جمعه به نفع انقلاب نیست.
امام جمعه بندرعباس  گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی چیزی است و رفتار یک عده ایی چیز دیگر و خط امام و رهبری مشخص است و هر چه راه شفاف تر باشد شیطان شتاب زده تر مشغول کار خواهد بود.
وی  گفت: آمریکا جرئت ندارد حتی یک شلیک به سمت ایران داشته باشد و این نشان از قدرت ماست، رهبری انقلاب گفتند«اگر شما برجام را پاره کنید ما آن را می سوزانیم» و اگر یک عده ایی شیطنت می کنند و پول بیت المال می خورندکسی که این کار را انجام می دهد شرف اسلامی ندارد البته باید نظارت ها را بیشتر شود.
وی در ادامه به یکی از افتخارات استان اشاره داشته و افزودند: کنگره امام سجاد ( ع)که هر ساله در این استان برگزار می شود از افتخارات این استان به شمار می رود که سبب شده در این استان رشته تخصصی صحیفه سجادیه ایجاد شود.
نعیم آبادی در پایان به بحث حقوق های نجومی پرداخته و اظهار داشت: کسی که ماهیانه ۲۵۰ میلیون دریافت می کرده محبت دنیا او را دیوانه کرده است و وجود این منحرفین هیچ ربطی به شیعه ندارد ، انقلاب ، امام راحل و رهبری ندارد.

 

قداست نظام و انقلاب به اجرایی شدن احکام اسلامی است

حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی و تسلیت به مناسبت شهادت شهدای آتش نشان که در حادثه پلاسکوبرای نجات هموطنان خود به شهادت رسیدند گفت: آنچه پس از این حادثه تلخ می تواند مهم باشد روحیه بسیجی، همدلی و همراهی مردم و مسئولان، دولت و نهادهای مختلف بود که توانستند در یک همکاری و همراهی جدی با سرعت تمام آوار برداری کنند.

وی افزود: وحدت و همدلی و روحیه بسیجی سرمایه عظیمی برای کشور است که جای تقدیر و تشکر دارد و امید است که همواره این سرمایه در کشور حفظ شود.

خطیب جمعه کیش با تبریک ورود به ایام الله دهه فجر افزود: در آستانه دهه فجر و ورود امام خمینی (ره) به کشور پس از سالها تبعید توسط رژیم ستم شاهی و به نتیجه رسیدن مبارزات جدی مردم در دوران طاغوت و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم و جا دارد که به پیشرفت کشور، انقلاب و توانمندی ها و دستاوردهای آن افتخار کنیم.

وی با اشاره به محورهای اساسی در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: مردمی بودن انقلاب و نظام یکی از محورهای مهم و اساسی در پیروزی انقلاب است زیرا امام با همین مردم انقلاب کرده و نظام را شکل داد در حالیکه رژیم شاه تا دندان مسلح بود و مردم با دست های خالی در مقابل دشمنی ها ایستادگی و مبارزه کردند.

حجت الاسلام علیدادی به رهبری قاطع امام راحل در جریان مبارزات مردمی و پیروزی انقلاب اشاره کرد و افزود: ده سال مدیریت جانانه و تحویل انقلاب و نظام به رهبری شایسته و مقتدر که از تربیت یافتگان مکتب امام راحل(ره) و از شاگردان ایشان بود که انصافا، منتخب رهبری نیز شخصیتی شایسته، مقتدر و توانمند بوده و می باشند که توانستند انقلاب را از پیچ های خطرناک یکی پس ازدیگری عبوردهند بسیار ارزشمند و بی نظیر بود.

وی با تاکید بر اینکه قداست نظام و انقلاب به اسلامی بودن واجرای احکام نورانی اسلام است تصریح کرد: به فرموده امام راحل (ره) « کشوری که در آن احکام نورانی اسلامی پیاده نشود فایده ای ندارد حتی اگر انقلاب باشد و نام آن هرچه می خواهد باشد.»

امام جمعه کیش تاکید کرد: تمام قداست نظام به اجرایی شدن احکام اسلام است و باید تلاش کنیم تا احکام خدا در همه صحنه های اجتماعی و فردی جامعه عملیاتی و اجرایی شود.

وی برخورداری از رهبری دینی و انقلابی را از دیگر ویژگی های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: وجود رهبری که در فتنه های عظیم و خطرهای بزرگ با صلابت و کمترین آسیب کشور را نجات می دهد و رهبری می کند از اصول اساسی ویژگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و امید است خداوند رهبر معظم انقلاب را تا تحویل پرچم اسلام به صاحب اصلی آن حضرت ولی عصر(عج) در پناه خود حفظ کند.

خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه در مقابل انقلاب اسلامی همواره دشمنان قسم خورده ای مانند استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا وجود دارد بیان کرد: این دشمنان تحت هیچ شرایطی از دشمنی با انقلاب اسلامی دست برنخواهند داشت اما به فضل الهی با وجود تمام دشمنی ها استکبار در صحنه های مختلف شکست خورده است و دست برتر از آن جمهوری اسلامی بوده است.

وی ادامه داد: در جریان مقاومت، مبارزات حلب و عراق و کاهش سلطه آمریکا در کشورهای متعدد و در نشست آستانه که پیش از این ایران اجازه شرکت در آن نداشت آمریکائیها عقب نشینی کرده یا شکست خوردند.

علیدادی تاکید کرد: با وجود عقب نشینی و شکست در صحنه های مختلف هرگز دشمنی آمریکا با ما کم نخواهد شد و نمونه آن امضاء هایی است که علیه ایران در اولین روز کاخ نشینی رئیس جمهور جدید آمریکا در کاخ سیاه است.

وی با بیان اینکه ما همواره آماده بوده و هستیم اظهار کرد: کشور بحران زده ای مثل آمریکا که با بحران های اقتصادی و سیاسی بسیاری دست به گریبان است چگونه می توان بحران های کشورهای دیگر را حل کند.

امام جمعه کیش تاکید کرد: عمق دشمنی های استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا با ما که در صحنه های مختلف شاهد کسب موفقیت های بسیار به واسطه قدرت مردم، درایت رهبری و تلاش مسئولان بودیم هیچ گاه کم نخواهد شد.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته کیش با بیان اینکه انسان باید در مقابل مشکلات و مصیبت ها خوداری و صبوری پیشه کند اظهار کرد: در مصیبت ها باید انسان کنترل خود را در دست داشته و اهل مقاومت و استقامت باشد زیرا برای کسی که از دست رفته است اشک و آه تاثیری ندارد و آنچه می تواند موثر واقع شود عمل خیر است.

خطیب جمععه کیش با بیان اینکه پاداش اعمال خیر در فرهنگ دینی ما حداکثری است و جزای اعمال ناشایست حداقلی است انسان ها را به انجام اعمال نیک دعوت کرد و افزود: اخلاص در عمل موجب می شود که انسان پاداش اعمال خود را بارها بیشتر از حد تصور خود دریافت کند و هرچه اخلاص در عمل بیشتر باشد درجات پاداش نیز افزونتر خواهد بود.

انقلاب اسلامی نعمت استقلال و حاکمیت الهی را به ارمغان آورد

حجت الاسلام سید جواد ارشادی نیا خطیب جمعه ابوموسی با اشاره به اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بیگانگان در این کشور حاکمیت داشتند؛ گفت: انقلاب اسلامی نعمت بزرگ آزادی، استقلال و حاکمیت الهی که جزو آرزوها و آمال ملت بزرگ ایران بود به ارمغان آورد.

خطیب جمعه ابوموسی اظهار کرد: ایام الله دهه فجر در خاطرات سیاسی ملت ایران جایگاه خاص و ویژه ای دارد و یادآور روزهای سخت و حساسی است که به یک تحول بزرگ جهانی به نام انقلاب اسلامی منتهی شد.
 ارشادی نیا با اشاره به اینکه انقلاب عظیم اسلامی ریشه در نهضت تمام پیامبران الهی و مصلحان بشریت دارد؛ افزود: مردم ما امروز به برکت انقلاب اسلامی در کمال عزت و آزادی و تحت حاکمیت الهی زندگی می کنند و این جای بسی شکرگزاری را دارد.
وی بیان کرد: دهه فجر یادآور خاطرات بسیار مهم و شیرین برای همه ملت ایران می باشد و شایسته است که در این ایام از امام راحل که سلسله جنبان این نهضت بزرگ و عظیم بود و شهدای گرانقدری که زمینه این تحول بزرگ را فراهم کردند یاد کنیم و به روح همه آنها درود فرستیم.
خطیب جمعه ابوموسی با اشاره به غارت و چپاول کشور توسط بیگانگان قبل از پیروزی انقلاب؛ تصریح کرد: امام راحل به ما استقلال و عزت داد و شهیدان با تقدیم جان خویش، راه استقلال و سربلندی و حاکمیت جمهوری اسلامی را برای ما گشودند.
ارشادی نیا عنوان کرد: امام بزرگوار ما با توکل به خداوند و پشتیبانی و حمایت مردم توانست این نهضت عظیم را به پیروزی رساند و طعم شیرین آزادی و استقلال و حاکمیت الهی را در این سرزمین مستقر کند.
وی خاطر نشان کرد: دهه فجر دهه انفجار نور بود و در این دهه باید خاطرات انقلاب اسلامی را مرور کنیم و روزهای سخت و دشوار را به یکدیگر یادآوری کنیم و هرگز آن روزها را فراموش نکنیم که این روش قرآن است.
 امریکا کشوری با سیاست خیانت و تعرض است

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری، امام جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد: رئیس جمهوری فعلی آن آقای ترامپ هم به تعبیر کشیش نیوجلسی امریکا احمق به تمام معناست و این همه چیز را به ما نشان می دهد که امریکا کشوری غیر قابل اعتماد و باور است و همیشه مخالف با ارزش ها و آرمان های اسلامی است امریکا توان دیدن رعایت حقوق همه به طور یکسان نیست و این برایش غیر ممکن و عملی است.

وی افزود:  امیدواریم با برگزاری نشست آستانه که با همکاری کشور مان و کشورهای روسیه و ترکیه بمنظور تعیین سرنوشت مردم مظلوم و ستمدیده سوریه  برگزار می شود نهایتا آینده آنان و تعیین همه امور و تکلیفشان  برای ادامه زندگی بر عهده خود مردم سوریه باشد نه دخالت بیگانگان در کشور سوریه باشد.

صفایی حائری با اشاره به سخنان نخست وزیر انگلیس درباره کشورمان که گفته ما باید کارهای ایران را به دقت زیر نظر داشته باشیم که ایران مرکز شرارت است افزود: جهان استکبار و استعمار پیر  همیشه برای کشورمان مایه فتنه انگیزی  و ایجاد بحران های مختلف سیاسی ، اقتصادی در سطح داخل و بین المللی بوده و می طلبد که مسئولان کشورمان جواب و پاسخ های قاطعانه ای به این سردمداران ظلم ، ستم و  خیانت به مردم دنیا و کشورمان بدهند.

امام جمعه شهرستان سیریک یادآور شد: خداوند نه تنها گناهان ما را می پوشاند بلکه بدی های ما را هم می پوشاند و ما انسان ها قدر خود و جایگاه خویش در شکر نعمات خدا و سپاس گذاری از رحمت و مغفرت او را به خوبی ادعا نمی کنیم، مانباید در مقابل خدا متکبر باشیم بلکه با رحمت شکر گذار و در مقابل مشیت ها صبور و متواضع باشیم .

صفایی حائری ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر  سرآغاز طلوع اسلام ناب محمدی (ص)،‌ خاستگاه ارزش های اسلامی و انقلابی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست که گذشته را از آینده جدا ساخته است و چهره جدیدی از اسلام را به همه جهانیان و بشریت آموخت.

 

تقویت کارکردهای دین در دانشگاه های اسلامی ضروری است

حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر ، امام جمعه میناب در خطبه های امروز هشتم بهمن ماه در جمع نمازگزاران مینابی با اشاره به تقویت و اشاعه فرهنگی اسلامی در منطقه گفت: برخی از روی ناآگاهی از روی تخیل، بی اعتنا بودن به مشاهیر و مفاخر فرهنگی و صاحب نظر بودن پیرامون مسائلی که نمی دانند جامعه را دچار دردمندی فرهنگی کرده اند.

خطیب جمعه میناب بسیاری از اختلاس  و دزدی ها را ناشی از ضعف فرهنگی و یک آسیب جدی در جامعه برشمرد و افزود: تمام ضعف های فرهنگی که بعنوان یک بلیه در جامعه رشد کرده اند باید حل و فصل شود.

امام جمعه میناب  اظهار نظر کردن به آنچه نمی دانیم و عمل نکردن به آنچه می گوئیم یکی از مسائل کشنده برای یک جامعه اسلامی دانست و اظهار داشت: متدین به باطل و فتوا دادن به چیزی که نمیدانیم یک بدعت و عاملی کشنده و تخمین زدن به مسائل و مصادیق غیر واقعی یک جها علمی و پرورش اندیشه باطل و شیطانی و تبعیت از شیطان است.در جامعه تبدیل شده است و پیرامون تجزیه و تحلیل مسائلی که نمی دانیم به مراجع هم رجوع شود.

معتمدی فر تصریح کرد: بیساری از فرافکنی ها و عدم پیشرفت ها بخاطر عدم مسئولیت پذیر بودن فرد و شجاع نبودن پیرامون برخی شکست ها در زندگی منجر به انداختن بار منفی شکست بر گردن بزرگان و مسئولین یک ضعف فرهنگی دیگری است که امروزه با آن مواجه هستیم.

وی بیان کرد: هیچ کس به اندازه خودمان در زندگی ما دخیل نیست ، بسیاری از تنبلی ها و کم کاری های در جامعه برگردن دیگری نباید انداخت ودر حل مسائل باید تجزیه و تحلیل عقلانی صورت گیرد.

خطیب جمعه میناب اذعان داشت: دانشجویان ما باید در مبارزه با استکبار جهانی با خودسازی علمی و دینی و اخلاقی در مسیر انقلاب قرار گیرند و از یاس و ناامیدی دشمن در قالب جنگ نرم بپرهیزند.

وی تقویت کارکردهای دین در دانشگاه های اسلامی را ضروری دانست وگفت: دین در دانشگاه ها کم رنگ شده است و به محض اینکه دانشجو از دانشگاه فارغ التحصیل شدن از همه چیز فارغ التحصیل می شود.

خطیب جمعه میناب با اشاره به ویژگی های امام راحل(ره) بعنوان یک مسائل راهبردی در حل مسائل کلان کشور ابراز داشت: جامعه ما باید امام را بعنوان یک الگو به نسل امروز معرفی کند و در این مسئله دانشگاه ها و آموزش و پرورش باید ورود کنند.

وی دفاع از آرمان و ارزش های انقلاب و نشر و ترویج آرمان امام در جامعه بعنوان یک ضرورت مطرح کرد و گفت: در متون دینی ما باید درس امام شناسی تدریس شود.

خطیب جمعه میناب با اشاره به حادثه پلاسکو و تسلیت به جامعه آتشنشانان قهرمان ایران اسلامی افزود: ساختمان ها باید ایمن سازی و با متخلفان  برخود اساسی صورت گیرد.

وی با اشاره به برخی شایعات در جامعه امروزی گفت: قبل از اینکه ساختمان ها ایمن سازی شوند باید مردم را نسبت به شایعات و فرافکنی ها ایمن سازی کرد.

 

حضور رهبری دینی یکی از برکات انقلاب اسلامی به شمار می رود

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم شریفی،امام جمعه بخش رودخانه به تبیین فرهنگ اصیل کار و تلاش در اسلام پرداخت و اظهار کرد: بیکاری و تمبلی و دنبال کار میزواداری بودن، آفت جویندگان کار در کشور است و باید به مکتب اهل بیت (ع) و انبیای الهی توجه کنیم که همواره بر کار و تلاش تأکید داشته اند و تجلی این فرهنگ را میتوان در اقتصاد مقاومتی مشاهده کرد.

وی افزود:  خداونددشمن آدم پرخواب و بیکاراست وبایدازعار دانستن کار پرهیز شود، که برخی جوانان و جویندگان کارتنها دنبال پشت میز نشستن هستند اهل کارهای سخت و طاقت فرسا نیستند.

امام جمعه بخش رودخانه در ادامه خطبه دوم ضمن تشکر از تلاشهای نیروی انتظامی تصریح کرد:رعایت قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی که به تأیید شورای نگهبان و شرع مقدس، رسیده است واجب است.

شریفی با تأکید بر موضوع روشنگری در جامعه تاکید وعنوان کرد: در پیام اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان اروپا، بر حاضر بودن در میانه میدان روشنگری، تکمیل گفتار صادق با عمل و اقدام و تمام بودن حجت، تأکید ویژه ای شده است.

وی در ادامه با اشاره به حادثه تلخ، اندوهبار، و بهت آور آتش سوزی مجتمع پلاسکو، یادآور شد: اهدای خون، برگزاری مراسمات دعا، خدمت داوطلبانه و جانفشانی شهدای آتش نشان، از جلوه های بلند این حادثه بود، لکن غرض ورزی سیاسی برخی که می خواستند ماهی مراد از آب گل آلود بگیرند، تلخ و نگران کننده است که برخی به جای کمک به گرفتاران حادثه، اولویت غیرضرور دیگری را تعریف می‌کند .

شریفی در ادامه گفت: جابجا کردن مسائل اصلی و فرعی، ترجیح منافع شخصی و گفتار درمانی را آفت مدیریت کشور دانست و اضافه کرد: باید کارها را نیمه تمام رها نکنیم و به کارهای اصلی بپردازیم و به فکر علاج مشکلات کشور باشیم.

امام جمعه بخش رودخانه در پایان با اشاره به دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و سالروز ورود تاریخ ساز امام عزیز به کشور در زمینه عوامل پیروزی و تداوم انقلاب شکوهمند اسلامی، خاطر نشان کرد: حفظ تعهد به اسلام، حضور رهبری دینی و روحانیت متدین، حضور در صحنه انقلاب اسلامی، ساده زیستی دولتمردان و مسئولین و اتحاد و وحدت کلمه از برکات و عوامل اصلی تداوم انقلاب اسلامی است که‌ باید همواره مورد توجه قرار بگیرد.

 

دنیا به نقش اثر گذار ایران در امنیت و مبارزه با تروریسم پی برده است

 

حجت الاسلام میرزایی امام جمعه شهرستان در خطبه های این هفته نمازجمعه با دعوت مردم به تقوای الهی و با اشاره به وصیت امیرالمومنین علی علیه السلام به امام حسن مجتبی علیه السلام بدبختی و خوشبختی انسان ها را در سه چیز خلاصه می داند و مهمتر از همه  روح و قلب انسان است که باید تقوی داشته باشد یعنی تعلق به دنیا نداشته باشد.

  میرزایی با اشاره به کلام مقام معظم رهبری در فدا کردن جان در مقابل مرگ گفت:حادثه پلاسکو تلخ بود اما درس ها و پیام هایی را فرا سوی دیدگان همه مخصوصاً مسئولان امر به جای گذاشت و انتظار می رود بدون حب و بغض وبدون بهانه گیری های مشمئز کننده که مردم را خسته کرده مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود :آحاد مردم  و مسئولان باید در برابر القائات و شایعات بیگانگان هوشیار باشندمتاسفانه عده ای منتظر هستند کوچک ترین اتفاقی در داخل کشور بیفتد تا وسیله ای برای تخطئه مسئولان نظام و نمکی بر زخم ملت باشدتا جایی که دشمن اسلام،نتانیاهو جلاد وحشی از ماجرای پلاسکو ابراز احساسات کرد در حالی که به آدم کشی و تعرض به قبله اول مسلمانان مظلوم ادامه می دهد.
امام جمعه شهرستان با تبریک ایام دهه مبارک فجر و ورود امام خمینی(ره)به وطن در ۱۲ بهمن ماه سال ۵۷ گفت:انقلاب اسلامی سه ویژگی مهم دارد و آن مردمی بودن ، اسلامی بودن و داشتن یک رهبر دینی ، انقلابی است که توانسته انقلاب اسلامی را از کوران فتنه ها و تلاطم امواج به ساحل امن هدایت کند.
وی اجلاس قزاقستان را نتیجه به ثمر رسیدن پیروزی محور مقاومت در منطقه دانست و تأکید کرد:دنیا به نقش مهم و اثر گذار ایران در امنیت و مبارزه واقعی با تروریسم پی برده و این آمریکا است که دست آن برای ملت ها رو شده و در این اجلاسیه فقط نقش ناظر و آن هم در سطح سفیر دارد،لذا امیدواریم این مذاکرات تا نتیجه نهایی ادامه و آن چه خیر مردم مظلوم سوریه است رقم خورد.
خطیب نماز جمعه پارسیان با اشاره به  پیام مقام معظم رهبری به اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان ایرانی در اروپا، این پیام را حاوی نکات مهمی دانست از جمله اهمیت جدی نسبت به نقش جوانان ، تأثیر گذار بودن بر محیط و بالا بودن پرچم اسلام در مقابل جبهه کفر .
وی از اقدامات اخیر قوه قضائیه بر مبارزه با مفاسد اقتصادی از جمله ورود به مساله فیش های نجومی و فسادهای کلان در برخی دستگاهها ، تشکر  و تاکید داشت:قوه قضائیه با شجاعت بر مسیر عدالتخواهی خود ادامه دهد و در راه مبارزه با فساد هیچ ملاحظه ای را در نظر نگیرد.
 میرزایی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب در رحلت آیت الله خسرو شاهی ، او را عارفی مبارز دانست که عرفان او در مسیر تقابل با باطل قرار داشت و نمونه زیبا از ولایت مداری را نشان داد.
امام جمعه شهرستان در حوزه درمانی  نیاز شهرستان به پزشک های متخصص  را ضروری دانست و از همت بیمارستان برای جذب جراح و متخصص مغز و اعصاب تشکر کرد.
وی از مردم برای نظارت دقیق بر قیمت های بازار درخواست و تأکید کرد:در صورت رویت گران فروشی  مراتب را به بازرسی اداره صنعت و معدن گزارش و از جولان دادن دلالان جلوگیری شود.

اجلاس استانه باکاهش نقش‌آفرینی امریکا جریان می‌یابد

حجت الاسلام مختاری، امام جمعه حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: برکات انقلاب اسلامی ایران بی حد و حساب است یکی از مهمترین برکات این انقلاب زندگی در سایه دین است.

مختاری افزود: امروز گمشده بشر دین و معنویت است انقلاب اسلامی زندگی دینی و اسلامی را به ما برگرداند بزرگترین حاصل انقلاب همین است و امروز دشمن هم تمرکز شان روی همین نکته قرار دادند.

وی برکت دوم انقلاب را حکومت انقلابی و اسلامی دانست و بیان داشت: وقتی یک حکومت الهی است و عدالتش بر پایه اسلام و دین است و جهت پیشرفتش آبادانی رشد کشور خودمان و ایجاد ازادی در کشور ایران است.

مختاری تصریح کرد: انقلاب خیلی از امرو از دست رفته را به ما برگرداند در دوران ننگین پهلوی چه چیزهای ارزشمندی را از دست دادیم که انقلاب انها را به ما برگرداند مجلس آن زمان در خدمت امریکا ، دولت ،کابینه ، نخست وزیر و شاه مملکت در اختیار شوری،امریکا و ما هیچ اختیار از خودمان نداشتیم  حتی نیروهای نظامی ما در اختیار مستشاران آمریکایی تجهیزات نظامی که خریداری کرده بودند در اختیار امریکایی ها بود فرهنگ اخلاق و اقتصاد کشورمان در اختیار انها بود. ولی به فضل خدا و با یاری شما ملت ایران دست بی گانگان از کشور کوتاه شد امروز کشور در دست خود مردم است و خودمان برای خودمان تصمیم می گیریم مجلس دولت و رهبر عزیز انقلاب را خود مردم ان هم با یک اتحاد همیشگی انتخاب می کنند.

وی ادامه داد: بعد از انقلاب به بیگانگان اجازه دخالت در امور کشورمان را ندادیم ولی برخی از کشور ببینید تحت نفوذ کشورهای بظاهر قدرتمند هستند و اختیار تصمیم گیری ندارند اما ایران اسلامی به برکت این انقلاب خودش برای خودش تصمیم می گیرد بیگانگان خیلی وقت ها خواسته اند به بهانه حقوق بشر و حقوق زن و مسائل نظامی و غیر نظامی در کشور ما دخالت کنند و تصمیم گیری بکنند برای کشور ما اما این مردم اجازه را ندادند ،ایران ما مقتر بوده و مقتدر خواهد ماند اگر گاهی هم مسئولی از سر ضعف اراده دیگری داشته باشد مردم اجازه نبه آن نخواهند داد.

مختاری یکی دیگر از برکات این انقلاب برای کشور را عزت و استقلال در عرصه بین المللی عنوان کرد و بیان داشت:انقلاب ما امروز در اثر گذاری در دنیا و الهام بخشی به ملتها بوده و حاصل ان وپیشرفت های علمی، صنعتی و همه اینها ایران و ایرانی را در دنیا عزیز کرد و به ما عزت داد .

وی افزود: همه این پیشرفت ها حاصل استقامت در برابر استکبار جهانی است ایران اسلامی به برکت انقلاب به یک قدرت جهانی  تبدیل شده است.

مختاری در ادامه به اتفاقات سوریه اشاره کرد و تصریح کرد: اتفاقات سوریه را یک بررسی مجدد بکنید امریکا در هر کشوری که اراده می کرد ظرف مدت یک ماه رئیس جمهور عوض می کرد شش هفت سال است که می خواهند در سوریه رئیس جمهور عوض کنند ولی نمی توانند .

امام جمعه حاجی آباد، دومین شکست امریکا تشکیل اعتلاف چهل کشوری برای مبارزه با داعش بود که شکست خورد طرح های متعدد تروریستی ترتیب دادند سومین شکست امریکا آزاد سازی حلب به دست نیروهای مقاومت اسلامی است شکست پنچم در سوریه اجلاس اخیر شکل گرفته در استانه است این اجلاس نقش شکل گیریش شکست امریکا است .

وی افزود:  امریکا از همان اول تروریست را مجهز کردند و جنگ در سوریه به راه انداختند الان سوریه می خواهد تصمیم بگیرد ولی خبری از امریکا نیست روسیه و ترکیه و ایران هست که تصمیم می گیرد این یعنی شکست امریکا است .

 وی با اشاره به اجلاس آستانه گفت: اجلاس آستانه که با مشارکت ایران، روسیه، سوریه و معارضان سوری برگزار می‌شود اولین حضور و گفت‌وگوی مستقیم گروه‌های مسلح با دولت قانونی، مشروع و منتخب مردم سوریه است که به نوبه خود ابتکار ارزشمندی است.

وی ادامه داد: این نشست با کاهش نقش‌آفرینی امریکا جریان می‌یابد و امریکا حق رای و اثرگذاری مستقیم ندارد بلکه تنها در سطح سفیر به صورت ناظر حضور پیدا می‌کند که این خود نشانی بر کوتاه شدن دست امریکا از میدان‌داری اجلاس‌های جهانی و منطقه‌ای است.

مختاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستور قاطع رهبری در مقابله با مفاسد اداری و اقتصادی، ادامه داد: این روزها تهمت‌ها و تخریب‌هایی متوجه قوه قضاییه شده اما مسئولان قوه قضاییه محکم بایستند و در مقابل مفاسد اقتصادی کوتاه نیایند و دست ویژه‌خواران را کوتاه کنند.

 

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=386372
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,114 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی