نجات معیشتی مردم جزیره هنگام با بازی دلفین های بازیگوش + تصاویر
+ پ -
نجات معیشتی مردم جزیره هنگام با بازی دلفین های بازیگوش + تصاویر

جزیره هنگام یکی از جزایری است که مردمان آنها به دلیل نبود اشتغال و موقعیت های شغلی مناسب به جزیره قشم سفر می کردند که جاذبه گردشگری طبیعی ناجی معیشتی مردم این جزیره شد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از قشم آزاد ، اهمیت صنعت گردشگری به عنوان راهکاری برای کاهش فقر به خصوص در کشورهای در حال توسعه مورد توجه سیاستگذاران واقع شده است که حضور دلفین ها در جزیره هنگام نمونه ای از این صنعت است .

 

این روزها کمترگردشگری است که به جزیره زیبای قشم سفر کند و به دلفین های بازیگوش جزیره هنگام سری نزند ، دلفین هایی که با رقص خود مسافران را به جزیره می کشاند تا چرخه معیشت مردم جزیره به حرکت در بیاید .

 

مدیر عامل دفتر خدمات مسافرتی دلفهنگام در این گزارش به اشتغال های بوجود آمده در این جزیره می پردازد که این اشتغال فقط و فقط به خاطر وجود منابع خدادادی ( دلفین ها و سواحل بکرماسه ای ) است .

 

افشین عباس نژاد هنگامی ، مدیر عامل دفتر خدمات مسافرتی دلفهنگام از فعال بودن ۲۴۰ فروند شناور تفریحی برای دیدن دلفین ها د راین جزیره خبر داد و گفت : تماشای حرکت دسته جمعی دلفین ها در اطراف آبهای جزیره یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری هنگام محسوب می شود .

 

 

وی افزود : روزانه حدود ۸۰۰ نفر گردشگربرای دیدن دلفین ها و جاذبه های طبیعی به جزیره هنگام سفر می کنند .

 

 

عباس نژاد ،بازارچه فروش صنایع دستی و غذاهای محلی ، ارائه خدمات نقش حنا به عنوان فرهنگ بومی ساکنان خلیج فارس ، قایق های گشت تفریحی از اشتغال های بوجود آمده با رونق گرفتن گردشگری عنواد کرد .

 

 

 

گفتنی است ” مردم جزیره هنگام تا قبل از شناساندن دلفین ها با مشکلات معیشتی روبرو بودند که با وجود رونق و شناساندن این نعمت حال و روز بهتری پیدا کرده اند که این نشان میدهد عدم فراگیری منابع گردشگری به گروه های مختلف جامعه و نبود برنامه مشخص در جهت توسعه گردشگری از مواردی است که پتانسیل های توسعه گردشگری جزیره ها را تهدید می کند.

 

 

جزیره هنگام از جزیره‌های ایران در خلیج فارس است که با آبادی‌های کوچک با وسعت حدود ۵۰ کیلومتر مربع در جنوب جزیرهٔ قشم واقع شده و این جزیره دارای ۶/۳۳ کیلومتر مربع مساحت است و در کرانه‌های جنوبی جزیره قشم واقع شده‌است .

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff