نجات جان 80 نفر در 10 کیلومتری اشنویه از برف و کولاک
+ پ -
نجات جان ۸۰ نفر در ۱۰ کیلومتری اشنویه از برف و کولاک
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی خبر داد

نجات جان ۸۰ نفر در ۱۰ کیلومتری اشنویه از برف و کولاک

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی از نجات جان ۸۰ نفر در ۱۰ کیلومتری اشنویه از برف و کولاک خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عباس سیدزکریایی از بارش برف و باران در اغلب محورهای مواصلاتی استان خبر داد و اظهار داشت:‌ جان ۸۰ نفر در ۱۰ کیلومتری اشنویه که در برف و کولاک گرفتار شده بودند نجات یافت.

وی از حضور به موقع جمعیت هلال‌احمر در محورهای آذربایجان غربی خبر داد و تصریح کرد: امروز چهار حادثه در محورهای استان به وقوع پیوست‌ که امدادگران در این حادثه‌ها حضور یافته و امدادرسانی کردند که در حادثه نخست، سه نفر که برای کوهنوردی به ارتفاعات کوه قیه شهرستان ماکو رفته بودند از برف و کولاک نجات یافتند.

وی ادامه داد: دومین حادثه نیز حادثه جاده‌ای بود که در این زمینه شاهد واژگونی پژو در محور چالدران به قره‌چی بلاغ بودیم که براثر این سانحه یک نفر مصدوم شده بود که به کمک امدادگران به بیمارستان اعزام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی با اشاره به سومین حادثه‌ای که امدادگران به موقع در سر صحنه حضور یافته و امدادرسانی کردند، افزود: ظهر امروز براثر برف و کولاک و بارش سنگین برف تعدادی خودرو در محور سلماس دچار مشکل شده بودند.

این مسئول با اشاره به نجات جان سرنشینان این خودروها و رهایی آنها از برف و کولاک، ادامه داد: در محور اشنویه به عین‌الروم(۱۰ کیلومتری اشنویه) نیز ظهر امروز چند‌ خودرو براثر بارش برف و کولاک شدید گرفتار شده بودند.

زکریایی با بیان اینکه در این زمینه ۸۰ نفر از برف و کولاک رهایی یافتند، از رانندگان خواست در صورت عدم ضرورت، از مسافرت به شهرهای مختلف آذربایجان غربی به دلیل بارش برف و کولاک خودداری کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی خواستار رعایت هر چه بیشتر نکات ایمنی در محورهای استان شد و اظهار داشت: امدادگران جمعیت هلال‌احمر در راستای خدمت رسانی به مردم در محورهای مواصلاتی استان مستقر هستند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff