نجات بزغاله كل وحشی توسط اعضای حافظان طبیعت بستک +عكس
+ پ -
نجات بزغاله کل وحشی توسط  اعضای حافظان طبیعت بستک +عکس

رئیس اداره محیط زیست شهرستان بستک گفت : اعضای حافظان طبیعت در شهرستان بستک خدمات بی منت زیادی را تا کنون برای حفظ طبیعت و حیات وحش شهرستان انجام داده اند که نجات یک بزغال وحشی یکی از این خدمات است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، مصطفی سالارحسینی رئیس اداره محیط زیست شهرستان بستک طی مصاحبه ای به خبرنگار جهانگیریه گفت : در پی گشت زنی آقای علی شرف زاد یکی از همیاران  افتخاری یک راس بزغاله ( کل وحشی ) که بدلیل بند آمدن از ناحیه پا از درخت بادام کوهی در ارتفاعات جناح آویزان شده بود نجات و به اداره شهرستان بستک انتقال داده شد.

 

 

ایشان افزود : لازم به توضیح است ضعف شدید و ناتوانی در حرکت حاکی از گرفتاری چند روزه این حیوان می باشد.

 
وی تصریح کرد : در حال حاظر این حیوان تحت مراقبت بوده و وضعیت جسمی و زخمهای وارده به آن رو به بهبودی است و انشاالله در آینده ای نزدیک در زیستگاه طبیعی و در میان گله های کل و بزهای منطقه رهاسازی خواهد شد.

 

 

آقای سالارحسینی در پایان گفت : از کلیه اعضای حافظان طبیعت شهرستان که پا به پای پرسنل محیط زیست در جهت حراست از مواهب خدادادی تلاش میکنند تشکر و قدردانی می نمایم .

 

 

لازم به ذکر است در نقاط مختلف شهرستان در سال های اخیر گروه های مختلف حافظ طبیعت به همت اداره محیط زیست شهرستان شکل گرفته است که این گروه ها کمک های زیادی در جهت فرهنگ سازی ، جلوگیری از شکار های غیرمجاز ، سرکشی ، تامین آب شرب حیات وحش می نمایند که می تواند الگوی مناسبی از همکاری مردم در این زمینه برای کل کشور باشد .

 

 

IMG-20150919-WA0007 IMG-20150919-WA0005 IMG-20150919-WA0006

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff