نتایج بازبینی سی وسومین جشنواره تئاتر استانی هرمزگان اعلام شد

هیات انتخاب سی وسومین جشنواره از میان ۲۰ اثر ارسالی به دبیرخانه این جشنواره تعداد ۱۷ اثر نمایشی مورد ارزیابی قرارگرفته و همچنین ۲ اثر از رودان و یک اثراز میناب به دلیل آماده نبودن اعلام انصراف کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حسین کریمی دبیر جشنواره تئاتر هرمزگان در گفتگوی رسانه ای اظهار کرد: هیات داوران پنج اثر را بصورت مستقیم پذیرفته و پنج اثر را بصورت مشروط به دبیرخانه جشنواره اعلام کرده اند.

 

وی بیان کرد: انتخاب آثار سی و سومین جشنواره تئاتر استانی هرمزگان را خانم فریده گرمساری و آقایان مجید سرنی زاده علیرضا زارعی و کاظم قنبری بر عهده داشته اند که به مدت چهار روز آثار نمایشی را مورد ارزیابی و بررسی قراردادند و نتیجه را در قالب بیانیه زیر اعلام کرده اند.

 

کریمی خاطرنشان کرد: جشنواره از تاریخ ۱۷ الی ۲۰ آبان ماه دربندرعباس در محل پلاتو آفتاب برگزار می شود و در صورت بهبود وضعیت کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور تماشاگر انجام می شود.

 

متن بیانیه هیات انتخاب سی وسومین جشنواره تئاتراستان هرمزگان به شرح زیر است:

 

“جشنواره تئاتر استانی به عنوان ریشه دارترین رویداد هنری استان همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و تلاش هنرمندان تئاتر استان از پارسیان، بستک، حاجی آباد، هرمز، میناب، رودان و بندرعباس در ایستگاه سی و سوم با وجود بحران جهانی ناشی از همه گیری بیماری شایسته تقدیر بود. با این وجود متاسفانه کیفیت بسیاری از کارها مطلوب نبود که می طلبد با وجود آگاهی گروه ها از برگزاری هر ساله جشنواره با برنامه ریزی در طول سال آثار خود را تمرین نمایند . شورای انتخاب سی و سومین جشنواره تئاتر استان پس از بررسی فنی آثار متقاضی و در نظر گرفتن شرایط بحرانی جهانی، تعدادی اثر را بصورت مستقیم و تعدادی را بصورت مشروط به دبیرخانه جشنواره معرفی می نمایند و چند نکته را به شرح زیر یادآور می شوند.

 

۱. به کارگردانان با تجربه استان توصیه می کنیم در دام تکرار نیافتاده و توجه بیشتری به نوآوری و خلاقیت های بدیع معطوف دارند.

 

۲. هنرمندان جوان و تازه کار را به یادگیری عمیق تر و مداوم و همچنین مطالعه و دیدن آثار حرفه ای تئاتر توصیه می کنیم.

 

۳. حضور آثاری از هنرمندان پارسیان، بستک و هرمز با بازیگرانی مستعد نوید بخش تولید آثاری با کیفیت در آینده است و بدینوسیله به مدیران فرهنگی و ریاست انجمن هنرهای نمایشی توصیه می کنیم با اعزام کارگردانان حرفه ای و یا فراهم نمودن فرصت آموزش کارگردانی برای هنرمندان شهرستان ها، تولید آثار با کیفیت را تضمین نمایند.

 

۴. به انجمن هنرهای نمایشی توصیه می شود در صورت تمایل کارگردانان آثاری که موفق به راهیابی به جشنواره نشده اند، با اعزام مشاوران فنی مورد حمایت قرار گیرند تا اجرای عموم داشته باشند.

 

۵. آثار پذیرفته شده بصورت مشروط، حداقل ده روز پیش از جشنواره مجددا بازبینی می شوند و پس از آن نتیجه نهایی پذیرش آنها اعلام می شود.”

 

نمایش‌های منتخب به شرح ذیل به دبیرخانه جشنواره اعلام می شوند:

 

· “دکتردوال پا” نویسنده وکارگردان مهران محمودزاده ازشهرستان ازحاجی آباد

 

· “قربانگاه “نویسنده عمادالدین رجبلو و کارگردان رضا آزاد دریایی ازبندرعباس

 

· “شب نهم ” نویسنده علی رضایی و کارگردان علیرضا درویش نژاد ازمیناب

 

· “کابوس نامه اهل هوا”نویسنده وکارگردان علیرضا داوری ازبندرعباس

 

· “فاعل ” نویسنده وکارگردان کورش سلمانی ازبندرعباس

 

· “قاره درقاره “نویسنده خالدرحیمی و کارگردان علی رحیمی ازمیناب ،مشروط به اصلاحات

 

· “کیکنگ ” نویسنده وکارگردان ام البنین جایباش ازبندرعباس ،مشروط به اصلاحات

 

· “غرمپشا وکشن چراغ”نویسنده ابراهیم پشکوهی و کارگردان محمدسلامتی ازجزیره هرمز،مشروط به اصلاحات

 

· “قبل از شروع با من حرف بزن ” نویسنده وکارگردان مصیب داوری از رودان ،مشروط به اصلاحات

 

· “آن طالب “نویسنده وکارگردان رضا جوشعار ازبندرعباس،مشروط به اصلاحات

منبع: ایسنا

انتهای پیام