نتانیاهو مرد قدرتمندی است، به او نیاز داریم/ایران به دنبال گسترش مرزهایش تا اروپاست
+ پ -
نتانیاهو مرد قدرتمندی است، به او نیاز داریم/ایران به دنبال گسترش مرزهایش تا اروپاست

مشاور پادشاه عربستان مدعی شد ایران می‌خواهد امپراطوری فارس را احیا کند و مرزهای خود را تا مصر و اروپا گسترش دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «انور عشقی» از مشاوران نزدیک به «سلمان» پادشاه عربستان در گفت‌وگو با پایگاه خبری اسرائیلی «i24» مدعی شد، ایران می‌خواهد امپراطوری فارس را احیا کند.

وی مدعی شد، ایران می‌خواهد امپراطوری خود را تا عراق و سوریه گسترش دهد تا به مدیترانه برسد و از آنجا عزم خود را برای رسیدن به مصر و اروپا جزم کند.

انور عشقی با بیان مطالب فوق، آن را «فقط یک رویا» خواند و مدعی شد: «روش ایرانی‌ها برای رسیدن به هدفشان بی‌ثبات کردن منطقه است و آن‌ها نمی‌توانند تمام ویرانی‌هایی که در عراق، سوریه و لبنان به وجود آورده‌اند را تحت کنترل خود در‌آورند».

او که مدیر مرکز خاورمیانه برای مطالعات استراتژیک است، در این گفت‌وگو درباره به بن‌بست رسیدن تلاش‌ها برای دست یافتن به راه‌حل مسالمت‌آمیز برای مناقشه اسرائیل-فلسطینی‌ها از جمله ابتکارعمل صلحی که عربستان در سال ۲۰۰۲ ارائه کرده بود، گفت: «پیشنهاد صلح ناکام ماند زیرا آن‌ها هیچ طرحی برای اجرا کردن آن نداشتند».

وی افزود: «ما به آقای (بنیامین)‌نتانیاهو (نخست وزیر اسرائیل) نیاز داریم زیرا او مرد قدرتمند و منطقی است و ما برای پذیرش و اعلام پیشنهاد صلح به او نیاز داریم».

ملک عبدالله پیشنهاد صلح مذکور را که «ابتکار صلح اعراب» نام داشت، به اسرائیل پیشنهاد داد که طبق آن ۲۲ کشور عربی در ازای تشکیل دولت مستقل فلسطینی، اسرائیل را به رسمیت بشناسند.

بر اساس این گزارش، در حالی که اسرائیل و عربستان سعودی در بسیاری مسائل با یکدیگر اختلاف نظر دارند، هر دو ایران را دشمن مشترک قلمداد می‌کنند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff