نتانیاهو دروغ می‌گوید/ تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد شهرک سازی ادامه دارد
+ پ -
نتانیاهو دروغ می‌گوید/ تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد شهرک سازی ادامه دارد

هاآرتص با بررسی عکس‌های ماهواره‌ای از اراضی اشغالی تصریح کرد که دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی درباره عدم گسترش شهرک‌ها دروغ گفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه «هاآرتص» چاپ رژیم صهیونیستی در خبری به نقض صحبت‌های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم درخصوص اینکه ساخت‌وسازهای تایید شده در اراضی اشغالی به وسعت شهرک‌ها نمی‌افزاید؛ پرداخت.

بر این اساس، نتانیاهو پیشتر ساخت صدها خانه جدید در کرانه باختری را تایید کرده بود؛ اما روز گذشته دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مدعی شد که این ساخت‌وساز‌ها برای نوسازی خانه‌های فعلی است نه گسترش وسعت شهرک‌ها.

این روزنامه اما با بررسی عکس‌های ماهواره‌ای از نحوه پیشرفت این طرح‌ها، اظهارات دفتر نتانیاهو را دروغین خوانده و تصریح که خانه‌های جدیدی در زمین‌های اطراف شهرک‌های فعلی در حال ساخته شدن است.

دستور کار شورای عالی برنامه ریزی اداره عمران که مسئول نظارت بر شهرک‌ها در کرانه باختری است، حذف سازه‌های اسکان موقت و جایگزینی آنها با ساختمان‌های دائمی و همچنین تغییر کاربری اراضی فلسطین از «بیابان» به «مناطق قابل سکونت» توسط رژیم صهیونیستی می‌باشد.

تصاویر هوایی همچنین ساخت ۲۰۰ واحد خانه جدید در شهرک تکوا را نشان می‌دهد.

یک عضو سازمان نظارت بر شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی می‌گوید نتانیاهو قصد دارد تا با انکار کردن سیاست‌های واقعی‌اش، اذهان عمومی را فریب دهد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff