نبود فضای آموزشی مناسب بزرگترین مشکل دانشجویان دانشگاه پیام نور سیریک+تصاویر
+ پ -
نبود فضای آموزشی مناسب بزرگترین مشکل دانشجویان دانشگاه پیام نور سیریک+تصاویر

نبود فضای آموزشی مناسب بزرگترین مشکل دانشجویان دانشگاه پیام نور سیریک است که موجب شده دانشجویان در مکانی استیجاری مشغول تحصیل باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛شهرستان سیریک در شرق استان هرمزگان ودر فاصله ی ۱۷۵کیلومتری از مرکز این استان قرار دارد.جمعیت این استان برطبق آمار سرشماری سال گذشته ،بیش از ۴۵ هزار نفرگزارش شده،که بیش از۹ هزارنفرآنها دانش آموز هستند.

اغلب دانش آموزان  این شهرستان تصور می کنند بعد ازپایان یافتن دوران دبیرستان می توانند در فضای آموزشی مناسب و دررشته ی مورد علاقه ی خود به تحصیل بپردازند.

اما آیا دانشگاهی در این شهرستان وجود داردکه ظرفیت پذیرش این تعداد دانشجو را در آینده نزدیک داشته باشد؟ یا این دانش آموزان نیز باید مانند ۴۵۰ دانشجوی این شهرستان  در دانشگاه پیام نوری که در یک منزل اجاره ای قرار دارد مشغول تحصیل شوند وتنها با امکان انتخاب یکی از چهار رشته ای که در این دانشگاه  وجود دارد به تحصیل بپردازند ویا شاید هم بایدبا طی مسیر ۱۷۵ کیلومتری جهت تحصیل درشته ی دلخواه خودبه مرکز استان مراجعه کنند.

چرا با وجود کمک های خیرین واهدای زمین های انها که ارزشی معادل یک میلیارد تومان دارد هنوزاقدامی جهت ساخت دانشگاه انجام نشده است؟

یکی از دانشجویان دانشگاه پیام نور سیریک در گفت وگو باخبرنگار هرمز پرس، اظهار کرد: باتوجه به اینکه چندین سال ازراه اندازی دانشگاه پیام نور سیریک می گذرد دانشجویان این دانشگاه همواره با مشکلات عدیده ای از جمله،نبود فضای آموزشی مناسب وهمچنین تعداد محدود رشته های تحصیلی مواجه هستند.

وی بیان کرد:دانشجویان در این دانشگاه فقط می توانند در یکی از رشته های مدیریت دولتی،مدیریت بازرگانی ،روانشناسی ،روانشناسی عمومی به تحصیل بپردازند و کلاسهای درسی این دانشگاه اکنون در یک منزل استیجاری در حال برگزاری است.

این دانشجو به یکی دیگر از مشکلات این دانشگاه اشاره کرد و گفت: نبود کتابفروشی در این شهرستان موجب شده دانشجویان باصرف زمان و هزینه های مالی زیادی جهت تامین کتابهای مورد نیاز خود به شهرستان های اطراف ازجمله ،میناب و یا مرکز استان مراجعه کنند.

وی تصریح کرد:مسئولان این دانشگاه ضمن آگاهی از این موضوع که دانشجویان با صرف مسافت زیادی از روستاها و شهرهای مجاور جهت تحصیل به این دانشگاه مراجعه می کنند،تاکنون اقدام مناسبی جهت  احداث سرویس بهداشتی ،و کافی شاپ دراین دانشگاه انجام ندادند.

این دانشجوی معترض با بیان اینکه نبودخوابگاه های ویژه دختران و پسران یکی از مشکلاتی است که موجب رنج و  پرداخت هزینه های زیادی برای دانشجویان شده ،خاطر نشان کرد: دانشجویان این دانشگاه اقدام به تشکیل خوابگاه های خود گردان کردند که هیچ گونه نظارتی از سوی مسئولان براین خوابگاه ها وجود ندارد.

انتهای پیام/ص

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff