نبود فرهنگسرا دغدغه جوانان و هنرمندان بشاگردی
+ پ -
نبود فرهنگسرا دغدغه جوانان و هنرمندان بشاگردی
مشکلات شهرستان بشاگرد پایانی ندارد:

نبود فرهنگسرا دغدغه جوانان و هنرمندان بشاگردی

یکی از معضلات جدی جوانان اشهر سردشت مرکز شهرستان بشاگرد نبود فرهنگسرا است که از مطالبات جدی این شهر به شمار می رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بشاگرد نیوز، یکی از وظایف شهرداری انجام فعالیت های فرهنگی و تخصیص بودجه ای برای ایجاد فرهنگسرا است. تعیین قطعه زمینی برای امور فرهنگی یکی از این فعالیت هایی است که شهرداران مکلف هستند انجام بدهند.

فرهنگسرا مجتمع ساختمانی است که در آن یک یا چند نهاد فرهنگی با اهدافی نظیر ارتقای سطح فرهنگ، آگاهی‌ های عمومی، سرمایه‌های اجتماعی، حمایت از گروه‌های جوان و راهنمایی آنها به فراگیری پیشه‌ ها و هنر‌های مختلف، غنی‌سازی اوقات فراغت و ایجاد تفریحات سالم فعالیت می‌ کنند.

متاسفانه در مرکز شهرستان بشاگرد فرهنگسرا وجود ندارد، در حالی که قشر عظیمی از جمعیت این شهرستان را جوانان مستعد و خوش‌ قریحه تشکیل می‌ دهند و این افراد از نبود فرهنگسرا رنج می‌برند.

رحیم رحیمی مسئول کانون فرهنگی علی ابن ابیطالب (ع) در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز گفت: شهر سردشت نیاز به فعالیت های فرهنگی و هنری بیشتری دارد و شهرداری باید تمرکز بیشتری در این بخش داشته باشد.

رحیمی افزود: فعالیت های فرهنگی شهرداری کم است و باید نسبت به این موضوع توجه بیشتری شود. بارها جوانان شهر سردشت خواستار در نظر گرفتن محلی ثابت برای ایجاد فرهنگسرا در شهر شدند.

وی ادامه داد: وجود فرهنگسرا در شهری با این جمعیت یکی از نیازهای مهم دختران و پسران در شهر سردشت بشاگرد است.

رحیمی با بیان اینکه توجه به کارهای فرهنگی باعث ایجاد تعامل و اعتماد میان مسئولان شهری و جوانان می شود، گفت: جوانان با درگیر شدن در فضاهای فرهنگی باعث افزایش و ارتقای سطح فرهنگی شهرمان می شوند.

وی افزود: جایگاه معاونت های امور اجتماعی و فرهنگی در شهرداری باید مشخص شود و مدیران بدانند اگر معاونت فرهنگی وجود نداشته باشد در کارها اخلال به وجود خواهد آمد.

یکی از جوانان بشاگردی که به تئاتر علاقه دارد و گاهی نیز در جشن های ملی و مذهبی هنرنمایی می کند، گفت: نبود فرهنگسرا به عنوان مکانی فرهنگی برای جوانان صاحب ذوق در شهرستان بشاگرد بیش از پیش احساس می‌شود.

محمد شنبه زاده افزود: اگر مکانی صرفا به انجمن‌های نمایشی، فرهنگی و هنری اختصاص یابد، فعالیت این انجمن‌ها نیز افزایش یافته و جوانان با شوق بیشتری فعالیت می‌ کنند.

این هنرمند اظهار کرد: شاید یکی از عللی که سبب می‌شود، شهر ما فرهنگسرا نداشته باشد، نبود آگاهی و اطلاع مسئولان از تعداد زیاد بازیگر، خواننده، نقاشان و به طور کلی هنرمندان این شهر است.

امین آرمین یکی از خوانندگان معروف شهرستان بشاگرد نیز در این باره گفت: وجود هنرمندان برجسته در این شهرستان باعث شده که خلاء مکانی فرهنگی در قالب فرهنگسرا در مرکز شهرستان احساس شود.

آرمین افزود: یکی از دلایلی که باعث شده است در حال حاضر جشن های ملی و مذهبی در شهرستان بشاگرد کم رنگ شود نبود مکان مناسب برای برگزاری مناسبت ها است. وجود مکانی مثل فرهنگسرا باعث می شود که انجمن های نمایشی و فرهنگی هنری این شهر فعالتر شوند.

این خواننده یادآور شد: شاید مسئولان نمی دانند که ما در این شهرستان گروه های سرود و تئاتری داریم که جایزه های استانی و کشوری زیادی را کسب کرده اند.

وی با بیان اینکه هنرمندان می توانند در غنای ادبیات شهر کمک بکنند، گفت: وفور هنرمندان خوب و برجسته باعث می شود آنها در مکانی علمی می توان فرهنگ این منطقه را احیا کند.

شهرستان بدون مکانی فرهنگی بی شک تبدیل به شهری با سطح فرهنگ پایین می شود. وجود استعدادهای فراوان در شهرهای جدیدالتاسیس باعث شده نیاز به مکان های فرهنگی بیشتر احساس شود.ظرفیت پذیرش پایین مکان های فرهنگی در بشاگرد، هزینه ها و خطرات ایاب و ذهاب باعث شده که شهروندان بیش از پیش، نبود مکان های فرهنگی و هنری را در شهرستان احساس کنند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff