نبود زیرساخت مناسب برای اسقرار نمایندگی سازمان استاندارد در بندرخمیر
+ پ -
نبود زیرساخت مناسب برای اسقرار نمایندگی سازمان استاندارد در بندرخمیر

مدیر کل استاندارد هرمزگان بااشاره به حوزه عملکردی سازمان استاندارد اظهار کرد: ایجاد نمایندگی سازمان استاندارد در بندرخمیر، متضمن ایجاد زیر ساخت ها و توجیه اقتصادی لازم برای این کار می باشد و برای استقرار نمایندگی در شهرستان باید این زیرساختها فراهم گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از لوار؛ عیسی باقرزاده، مدیرکل استاندارد هرمزگان در نشست اقتصاد غیر نفتی در بندرخمیر ، درباره نظارت سازمان متبوعش بر کالاهای  غیر نفتی گفت: بیش از هفتصد نوع کالا ، مشمول مقررات استاندارد اجباری هستند و  هیچگونه محدودیتی برای صادرات آنها وجود ندارد اما بیشتر نظارت سازمان استاندارد در حوزه صادرات، بر شش گونه کالای کشاورزی شامل کشمش، خرما، زیره، برگ زردآلو، پسته و مغزپسته می باشد.
وی اظهار کرد: یکی از راههای شناسایی کالاهای بی کیفیت و غیراستاندارد، ارسال کد ده رقمی کالا به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ می باشد که با ارسال کد مذکور محل تولید، واقعی یا غیر واقعی بودن محصول و اعتبار کالا و سایر مشخصات دیگر به فرد ارسال کننده اعلان خواهد شد.
مدیرکل استاندارد هرمزگان در مورد نظارت بر برخی کالاهایی همچون پلاستوفوم نیز تصریح کرد: در بحث نظارت کالاهایی از قبیل پلاستوفوم ،با مشکلاتی مواجه هستیم.اینگونه کالاها در صورت داشتن وزنی کمتر از ۲۴۰۰ گرم، قطعا غیر استاندارد بشمار می آیند. بنابراین ناظرین نظام مهندسی باید در حین احداث ساختمان به این نکته توجه کنند چرا که نظارت بر این گونه کالاها در برعهده سازمان استاندارد نمی باشد و سازمان نظام مهندسی باید بر آن نظارت داشته باشد.
باقرزاده همچنین در خصوص استقرار نمایندگی این سازمان در شهرستان خمیر بیان کرد: حوزه عملکردی سازمان استاندارد مرتبط به آزمایشگاه، نمونه برداری و از این قبیل فعالیتها می باشد و ایجاد نمایندگی در بندرخمیر، متضمن ایجاد زیر ساخت ها و توجیه اقتصادی لازم برای این کار می باشد و برای استقرار نمایندگی در شهرستان باید این زیرساختها فراهم گردد.
وی در ادامه افزود: در این زمینه گمرکات شهرستان خمیر، فهرست اقلام صادراتی و وارداتی خود را در اختیار اداره کل استاندارد قرار دهد که در صورت توجیه اقتصادی، برای انجام عملیات بازرسی، دسته بندی، ارسال نمونه ها و جوابیه آن از ظرفیتهای بخش خصوصی استفاده خواهد شد

مدیر کل استاندارد هرمزگان در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود نیروهای انسانی در سازمان ملی استاندارد برای رسیدن به نتایج مطلوب و جلوگیری از عرضه کالاهای غیر استاندارد و بی کیفیت همکاری تمامی دستگاههای ذیربط لازم می باشد.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff