نبود بازار فروش و عدم حمایت مسئولین مشکل اصلی تولید گنندگان در میناب

+ پ -
نبود بازار فروش و عدم حمایت مسئولین مشکل اصلی تولید گنندگان در میناب

فعال عرصه اقتصاد مقاومتی در عرصه پرورش بلدرچین در شهرستان میناب مشکل اصلی تولید کنندگان شهرستان را نبود بازار فروش و کشتارگاه و عدم حمایت مسئولین از تولید کننده عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛داودزمانیان یکی از فعالین عرصه اقتصاد مقاومتی در شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب گفت: ابتدا با ۷۵ میلیون هزینه اولیه با دریافت وام های اقتصاد مقاومتی از بسیج سازندگی پا به عرصه اقتصاد مقاومتی گذاشتم که توانسته ام در این راه موفق شوم.

وی مهمترین انگیزه خود برای اشتغال در این عرصه  را تحقق منویات مقام معظم رهبری و نهادینه کردن فرهنگ اقتصاد مقاومتی در این شهرستان برشمرد و افزود: در ابتدا با یک دستگاه جوجه کشی ۲۰۰ تایی فعالیتم را شروع کردم و با گذشت ۴ سال فعالیت در این عرصه توانستم با تولید ماهیانه ۴ هزار قطعه بعنوان اولین پرورش دهنده بلدرچین شهرستان میناب فعالیت کنم.

این جوان جویای نام مینابی در عرصه اقتصاد مقاومتی توانسته است با راه اندازی کارگاه پرورش بلدرچین ۵ نفر از جوانان روستای خود را بصورت مستقیم اشتغالزایی کند.

به گفته زمانیان ،در شهرستان میناب ابتدا ۱۶ پرورش دهنده بلدرچین فعالیت داشتند که به واسطه نبود بازار فروش و کشتارگاه و عدم حمایت مسئولین از تولید کنندگان  ۱۵ نفر از جوانان مینابی از فعالیت در این عرصه کناره گیری کرده اند که این نیازمند توجه ویژه مسئولین برای توسعه و تقویت زیر ساخت های اقتصادی در این شهرستان می باشد.

زمانیان نه تنها در زمینه پرورش بلدرچین بلکه در سایر زمینه ها مثل پرورش مرغ شاخ دار،مرغ بومی،بز تالی و کشاورزی نیز در کنار کارگاه پرورش بلدرچین فعالیت می کند و توانسته است در تولید اقتصادی کشور نقشی ایفا کند.

این جوان مینابی از مسئولین خواست تا جهت روغن کاری چرخه اقتصاد حمایت ویژه ای از تولید کنندگان این شهرستان داشته باشند و زمینه را برای رشد و تقویت روحیه جوانان برای ورود به عرصه اقتصاد مقاومتی فراهم کنند.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff