نبود انجمن های هنری مشکل بخش ادبی هرمزگان است/ عملکرد مسئولین در زمینه هنر بی نتیجه و نمایشی است
+ پ -
نبود انجمن های هنری مشکل بخش ادبی هرمزگان است/ عملکرد مسئولین در زمینه هنر بی نتیجه و نمایشی است

نویسنده کتاب کودک اظهار کرد: مهم ترین مشکل بخش ادبی استان نداشتن انجمن داستان و هنرمند در بندرعباس حق انتخاب ندارد و مجبور است یا با حوزه هنر یا ارشاد همکاری کند این در حالی است که در شهرهای بزرگ انجمن های متفاوتی برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مژده عباسی، نویسنده هرمزگانی متولد سال ۴۷ در بندرعباس است؛ وی چهار اثر مجزا و چهار اثر مشترک با نویسندگان دیگر در زمینه  کودک و داستان کوتاه کار کرده است . اولین اثر او”مورچه کوچولو و حبه قند” است که در سال ۸۱ منتشر شد و کتاب های ” من سردم است، ” مجموعه داستان کوتاه نیست” ، “چشمت می مالم”  و چند اثر مشترک “ما که با خود غریبه نیستیم”  ، ” تا همیشه” و ” چشم چشم دو ابرو”  از جمله کتاب قصه هایی بودکه در  استان منتشر شده است.

 

 

 

 

وی با بیان اینکه تمایل به هنر انتخابی نیست و هنر در ذات و درون هر انسان است که با پرداختن به آن تبحر به دست می آید، اظهار کرد:از کودکی جملات تنهایی را برای خودم می نوشتم کم کم برای تحلیل  فیلم ها را در ذهن خود بازسازی می کردم از این رو  نویسندگی را انتخاب کردم.

 

 

 

 

عباسی افزود: هنر در وجود همه انسان ها است که باید حتما کشف و پرورش داده شود لذا نادیده گرفتن هنر کفران نعمت است.

 

 

 

 

 

وی تصریح کرد:تمام آثارم  توسط حوزه هنری به چاپ رسیده که در تمام استان ها پخش می شود اما کتاب”سردم است” را انتشارات معتبری منتشر کرد که  تجدید چاپ شد و بقیه کتاب هایم موفق تر بود .

 

 

 

 

 

نویسنده کتاب کودک بیان داشت: مهم ترین مشکل بخش ادبی استان نداشتن انجمن داستان و هنرمند در بندرعباس حق انتخاب ندارد و مجبور است یا با حوزه هنر یا ارشاد همکاری کند این در حالی است که در شهرهای بزرگ انجمن های متفاوتی برگزار می شود.

 

 

 

 

وی با بیان اینکه از هنرمندان هرمزگانی هیچ حمایتی نمی شود، ادامه داد:حوزه هنری استان به دلیل کمبود بودجه تا کنون نتوانسته از صاحبان اثر برای بهره گیری از تجرباتشان دعوت کنندو تعامل هنرمندان به دنیای مجازی معطوف شده اس.

 

 

 

 

عباسی گفت:استانداری معمولا سالی یکبار با هنرمندان استان جلسه ای برگزار می کند و در یک برنامه نمایشی هنرمندان جمع می شوند و مشکلات عنوان می شود اما کار در همین مرحله و با یک گزارش کار برنامه تمام می شود و قدمی برای هنرمند برداشته نمی شود.

 

 

 

 

نویسنده کودک هرمزگانی خاطر نشان کرد: از مسئولین انتظاری نداریم چرا که هیچ مسئولی در جایگاه که باید باشد قرار ندارد و کسی که باید اهل هنر باشد در زمینه دیگر تحصیلات دارد چنانچه اگر جوانی به فعالیت در عرصه هنر علاقه مند است خود باید اقدام کند و سعی در پرورش توانایی هایش داشته باشد.

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff