نبود اسکله های مناسب همچنان گریبانگیر صادرات و واردات از بندرخمیر/ صادرات بیش از6500 تن سیمان و کلینکر
+ پ -
نبود اسکله های مناسب همچنان گریبانگیر صادرات و واردات از بندرخمیر/ صادرات بیش از۶۵۰۰ تن سیمان و کلینکر

سرپرست فرمانداری بندرخمیر با اشاره به ساخت ناتمام اسکله بندرخمیر اظهار کرد: صادرات بیش از۶۵۰۰ تن سیمان و کلینکر از شهرستان بندرخمیر به بندرشهید رجایی هزینه زیادی در بردارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از لوار؛ محمد ملائی، سرپرست فرمانداری بندرخمیر در جلسه صادرات غیر نفتی گفت: بندر خمیر یکی از قطب های مهم معدنی استان به شمار می آید و از زمان های بسیار دور محل صادرات کالاهای غیر نفتی از قبیل مواد معدنی، خرما ، نمک و… بوده است.

 

سرپرست فرمانداری بندرخمیر اظهار کرد: سالانه بیش از ۶۵۰۰ تن سیمان و کلینکر از شهرستان بندرخمیر به مقصد بندر شهید رجایی جهت صادرات حمل می شود ضمن اینکه حمل و جابجایی این مواد به بنادر استان هزینه های زیادی در بر دارد که در صورت راه اندازی و رونق اسکله در بندرخمیر علاوه بر کاهش کرایه حمل، باعث ایجاد اشتغال و کمک موثر در کاهش بار ترافیکی استان خواهد شد.

 

ملایی با اشاره به صادرات غیر نفتی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید تلاش های زیادی در زمینه صادرات غیرنفتی انجام داده و در این راستا دستاوردهای خوبی داشته است بطوری که میزان صادرات نفتی کشور با وجود مشکلات اقتصادی رشد چشمگیری داشته است.

 

عبدالمجید اختیاری، نماینده اداره بنادر و دریانوردی استان نیز اظهار داشت:در بندر خمیر دو اسکله وجود دارد که یکی بصورت معلق و دیگری با وجود هزینه ای بالغ بر یکصد میلیارد ریال نیمه تمام مانده است که در صورت راه اندازی و صادرات کالاها از این اسکله ها، باعث کاهش ترافیک جاده ای مرکز استان خواهد شد بنابراین برای صادرات کالاها از بندر خمیر بایست ظرفیتهای موجود در شهرستان را تقویت و رونق داد.

 

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff