نباید در شرایط بعد از برجام اختلاف بوجود بیاید/کتاب خوانی برای یک ملت فریضه است
+ پ -
نباید در شرایط بعد از برجام اختلاف بوجود بیاید/کتاب خوانی برای یک ملت فریضه است

امام جمعه رودان با بیان اینکه آنچه که در شرایط پسا برجام اقتضا می کند وحدت ملی است، گفت:نباید در این شرایط اختلاف بوجود بیاید همدلی و همزبانی بین مردم و ملت ایجاد شود و از تفرقه دوری کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه های امروز نماز جمعه شهرستان گفت: آنچه که در شرایط پسا برجام و پی گیری قاطع هیئت نظارت بر اجرای برجام اقتضا می کند آرامش تحت سایه وحدت ملی است و نباید در این شرایط اختلاف و تفرقه بوجود بیاید و شعار سال همدلی و هم زبانی را بین دولت و ملت قوت ببخشیم.

 

 

وی اظهار کرد: آمریکا هیچ دوستی با نظام جمهوری اسلامی ایران نداشته و راهبردش براندازی نظام بوده و هست، الان راهبرد تعامل و ارتباط مستقیم همراه با فشار را در دستور کار خود قرار داده است، حتی در مذاکرات هسته ای نشان دادند که این مذاکرات همش بهانه است و هدفشان نفوذ در داخل کشور است.

 

 

تاج افزود: اگر هوشمندی و تیزبینی مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای نبود خدا می داند تا الان چه پیامدهای بدی به همراه داشت، رهبر انقلاب از اول تاکید بر این داشتند که مذاکرات ما با آمریکا فقط در مسئله هسته ای است و هیچ حرفی در هیچ زمینه ای با آمریکا نداریم.

 

 

وی ادامه داد: در فتنه ۸۸ آمریکا می خواست یاس و نا امیدی را در بین مردم بوجود بیاورد، عده ای جاهل آمدند و خواستند افکار مردم را خراب کنند، آمریکا دوست ندارد ایران اسلامی عزت داشته باشد، هر چند تلاش کردند اما به فضل الهی با ایمان و اراده پولادین ملت ایران مواجعه شدند و جواب عکس گرفتند، هیچ وقت موفق نبودند و نتوانستند به اهدافشان برسند.

 

 

امام جمعه رودان با اشاره به گروههای جاسوسی که اخیرانا توسط سپاه پاسداران دستگیر شدند گفت: متاسفانه عده ای خواستند با پول بیت المال این عزت ملی را بشکنند، مطبوعاتی که می خواستند چهره آمریکا را بزک کنند، عزت ملی ایران را زیر پا بگذارند، یک سیاه نمایی را در کشور نشان می دادند،کارآمدی نظام ولایی را می خواستند زیر سئوال ببرند، یک مدل غربی را بجای مدل اسلامی قرار بدهند، اما چشم های بیدار آنها را دستگیر کرد و بحمدالله اسنادش هم برای جاسوسی که می کردند موجود هست.

 

 

وی تصریح کرد: از مسئولین کشور انتظار می رود در این شرایطی که مردم خودشان مشکلات زیادی دارند و چشم امید با آینده بسته اند، در مقابل جاسوسانی که دستگیر شدند، موضع گیری نکنند، موضع گیری از طرف اینها باعث بحث و اختلاف می شود و محبت را از بین می برد و شرایطی برای بدخواهان به نظام جمهوری اسلامی پیش بیاید و از این شرایط استفاده کنند.

 

 

تاج زاد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ۲۴ آبان، روز بزرگداشت علامه طباطبایی و مقامی که این عالم بین اهل علم داشتند، گفت: علامه طباطبایی مجموعه ای از معارف و فرهنگ اسلام بود، فلسفه شرق و غرب را می دانست، مفسر قرآن و بیشتر علوم اسلامی را اطلاع داشت،از اصول، نجوم و ریاضیات می دانست، در کنار همه این علوم، ریاضت و بندگی اش مثال زدنی بود، به تعبیر آیت الله میدانی که می گفت، هرکسی علم آیت الله طباطبای را داشت چنان خودش را بین مردم مشهور می کرد، اما آیت الله طباطبایی یکبار هم اظهار نکرد.

 

 

وی افزود: آیت الله طباطبایی خیلی ارادت به اهل بیت داشتند تا جایی که، هر روزی که روزه می گرفت، می آمد با بوسه حرم حضرت معصومه، روزه اش باز می کرد، جا دارد هم خودش و هم آثارش را بین جوانان، دانشجویان و همه اقشار تحصیلکرده معرفی کنیم.

 

 

خطیب نماز جمعه رودان با اشاره به آغاز هفته کتاب و کتاب خوانی گفت: واقعا خسارت بزرگی است که مردم یک ملت سر و کاری با کتاب نداشته باشند،یک فردی که اگر اهل کتاب هست بالاترین توفیقی که خداوند متعال به آن داده است، تنبلی در کتاب خوانی خسارت بزرگی است که دامن گیر بعضی جوامع می شود.

 

 

تاج زاد ادامه داد: ما باید طوری رفتار کنیم که در سبد مصرفی خانواده ها کتاب هم سهم قابل توجهی داشته باشد، به تعبیر مقام معظم رهبری برای یک ملت کتاب خوانی یک فریضه است، کتاب خواندن نه یک وظیفه ملی بلکه یک واجب دینی است.

 

 

وی همچنین افزود: فرهنگ به لباس پوشیدن نیست فرهنگ به سطح علم و آشنایی افراد جامعه به معارف دینی و اسلامی است، هر چه بیشتر بدانیم فرهنگ بهتری پیدا می کنیم، پدر و مادرها باید فرزندان را با کتاب خواندن مانوس کنند، کتاب خریدن جزء مخارج اصلی شان باشد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff